Nuotaiką gadina pajuodę paakiai? Nenusiminkite – problema išsprendžiama
Paburkę paakiai ar melsvi ratilai po akimis gali kaip reikiant gadinti nuotaiką ir slopinti pasitikėjimą savimi. Nusiminti nevertėtų – yra paprastų ir veiksmingų būdų, kaip sau padėti.
Oda aplink akis yra labai plona – vos pusės milimetro storio, švelni, jautri, beveik neturi riebalinio sluoksnio, todėl jai nuolat trūksta drėgmės. Paakių oda sensta greičiau nei veido oda, štai kodėl taip svarbu ją tinkamai ir nuolatos prižiūrėti. Ir kuo anksčiau pradėsite, tuo mažiau problemų turėsite ateityje. Tegul paakių odos priežiūra tampa tokiu pačiu kasdieniu įpročiu kaip, pvz., dantų valymas.
Reikėtų įsidėmėti, kad paakių ir vokų negalima tepti veido kremais. Daugelis moterų įsitikinusios: paakių priežiūros priemonės nebūtinos, nes akių sričiai puoselėti pakanka ir įprasto veido kremo. Deja, paakiams jis netinka.
Taigi, ką kasdien turėtume daryti, siekdamos išvengti patinusių ar pajuodusių paakių? Pirmiausia reikėtų įsidėmėti, kad paakių ir vokų negalima tepti veido kremais. Daugelis moterų įsitikinusios: paakių priežiūros priemonės nebūtinos, nes akių sričiai puoselėti pakanka ir įprasto veido kremo. Deja, paakiams jis netinka. Ypač didžiulę žalą plonai, jautriai ir švelniai paakių odai darote, jei jūsų veido oda yra riebi ir jai skirtu kremu tepate akių sritį. Mat tokiuose kremuose yra rūgštinių ar kitokių dermos riebalus tirpdančių medžiagų, kurios labai kenkia net tris kartus plonesnei už veido paakių srities odai.
Specialios paakių priežiūros priemonės – kremai, pleistrai, diskeliai, prisodrinti veikliųjų medžiagų, serumai – ypač veiksmingai tenkina šios srities jautrios odos poreikius. Nuo įprastų veido priežiūros priemonių jos skiriasi sudėtimi, tekstūra. Paakių kosmetika dažniausiai yra bekvapė, skaidrios (želė) arba baltos spalvos. Priemonės tepamos pirštu švelniais sukamaisiais judesiais. Tepdama kremą stenkitės netampyti odos.
Paakių priežiūrai reikėtų rinktis ir specialias valomąsias priemones, makiažo valiklius, kurie yra švelnesni už įprastus, veiksmingai drėkina, ramina ir gaivina šios srities odą. Jie lengvai ir greitai šalina makiažo likučius ir tirpdo net vandeniui atsparų tušą. Specialūs valikliai nesausina paakių odos ir nedirgina akių. Niekada neikite miegoti nenusivaliusi makiažo – akių tušas ar šešėliai, trindamiesi į patalus, gali stipriai sudirginti šios srities odą ir net sukelti alergiją.
TAIP PAT SKAITYKITE: Žiemos smūgis veido odai: kaip tinkamai apsisaugoti?
Kitos priežastys
Žinoma, paakiai gali tinti ar patamsėti ne tik dėl netinkamos ar nepakankamos priežiūros, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Išskirsime kelias pagrindines.
- Druskos perteklius. Ji skatina kauptis skysčius, todėl po akimis susiformuoja maišeliai. Ką daryti? Gerkite daugiau vandens – pašalinsite druskų perteklių.
- Dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas. Alkoholis lemia odos dehidrataciją. To padarinys gali būti paburkusi ir patamsėjusi paakių oda.
- Rūkymas. Cigaretėse esančios medžiagos stipriai žaloja odą – ji pilkėja, plonėja, sausėja, greičiau sensta.
- Miego trūkumas ir pervargimas. Neišsimiegojus ir pervargus riebalinių ląstelių sluoksnis sparčiai plonėja, todėl po akimis atsiranda melsvi šešėliai.
- Stresas. Nerimaujant, jaudinantis odos kraujagyslės stipriai susitraukia, kad kraujas imtų tekėti į kur kas svarbesnes sritis – į galvos smegenis, širdį. Dalis kraujo lieka kapiliaruose po akimis, smulkios kraujagyslės nuo jo sunkumo pamažu išsitempia ir suformuoja tamsius ratilus.
Naminės priemonės
Virtų bulvių kaukė. Ji sumažins paburkimą ir pašviesins odą. Bulvės perpjaunamos per pusę, dedamos ant paakių zonos ir laikomos 20–30 minučių.
Citrinų sultys. Vitaminas C, kurio citrinose yra itin daug, padės pašviesinti odą. Išspauskite citrinos sulčių, atšaldykite jas, tada pamirkykite vatos diskelius ir dėkite po akimis. Palaikykite apie 10 minučių ir švelniai nuplaukite paakių sritį vandeniu.
Vitaminas C, kurio citrinose yra itin daug, padės pašviesinti odą. Išspauskite citrinos sulčių, atšaldykite jas, tada pamirkykite vatos diskelius ir dėkite po akimis. Palaikykite apie 10 minučių ir švelniai nuplaukite paakių sritį vandeniu.
Medus. Medus naikina bakterijas ir virusus, todėl gali padėti ne tik veido, bet ir paakių odai. Užtepkite truputėlį po akimis ir leiskite jam įsigerti. Galite tai daryti prieš eidama miegoti – ryte paakiai bus šviesesni ir patinimas sumažėjęs.
Varškė. Ji puikiai pašviesins patamsėjusius paakius. Įvyniokite varškės į medžiagos skiauteles ir palaikykite ant paakių zonos 10 minučių.
Arbatos kompresai (tinka ir juodosios, ir žaliosios arbatos). Paruoškite šviežios arbatos kompresą, sudrėkinkite juo vatos diskelius ir palaikykite ant paakių srities 10–15 minučių. Arbatoje esantis kofeinas sutrauks kraujagysles, jos taps mažiau matomos, taigi išnyks papilkėjimas, taip pat dings patinimas.
Maistinė soda. Ji padės atsikratyti juodų ratilų po akimis. Šaukštelį sodos įberkite į stiklinę šilto vandens arba arbatos ir gerai išmaišykite. Sudrėkinkite vatos tamponėlius ir palaikykite ant paakių zonos 15 minučių. Vėliau nuplaukite veidą šiltu vandeniu ir patepkite drėkinamuoju kremu.
Skubiai užmaskuoti
Jei skubate ir neturite papildomos minutėlės paakiams pašviesinti ir sumažinti jų patinimą naminėmis priemonėmis, teks griebtis kosmetikos. Paakiams maskuoti gali užtekti ir pudros. Labai lengvai patapšnokite ją pirštais arba kosmetine kempinėle. Ant viršaus dar keliais judesiais šepetėliu užtepkite birios pudros. Žinoma, geriausią rezultatą pasieksite naudodama dar specialų paakių maskuoklį. Vizažistai pataria rinktis gelsvai oranžinio atspalvio maskuojamąją priemonę – būtent tokia naudojama pamėlusiems ir paburkusiems paakiams paslėpti. Kosmetikos parduotuvėse galima rasti kreminės veido pudros ir prie jos pritaikyto paakių zonos korektoriaus rinkinį – tikrai naudingas pirkinys.
TAIP PAT SKAITYKITE: Mokslininkai paaiškino, kodėl grožio suvokimas nuolat kinta