Nuotoliniu būdu egzaminus laikanti vaizdo tinklaraštininkė Aqva: „Dvyliktokams tai – visiškas peilis"

Akvilė Bielo-Petravičiūtė/Asmeninio archyvo nuotr.
Akvilė Bielo-Petravičiūtė/Asmeninio archyvo nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Abiturientė Akvilė Bielo-Petravičiūtė, geriau žinoma kaip Aqva, jau kelerius metus kuria vaizdo įrašus ir juos publikuoja „YouTube" platformoje. Šiuo metu merginos kanalą stebi beveik 69 tūkstančiai prenumeratorių, o vienas vaizdo įrašas sulaukia nuo 60 iki 420 tūkstančių peržiūrų. Neretai Akvilės dėmesio centre – mokyklos gyvenimas. Šįmet būtent čia, mokykloje, jai teko susidurti su iššūkiu – dėl pandemijos laikyti virtualius egzaminus bei jiems ruoštis nuotoliniu būdu.

Kaip sekėsi priprasti prie mokymosi nuotoliniu būdu? 

Tiesą sakant, dažnai pagalvodavau apie besimokančiųjų internetu kasdienybę. Išbandžiusi tai pati, suvokiau, kad šis būdas – patogesnis bei keliantis mažiau streso. Dabar teigiamai vertinu ir tai, kad galima ilgiau pamiegoti (juokiasi).

Prie naujos mokymosi rutinos greitai pripratau, bet meluočiau, jeigu sakyčiau, kad virtualūs mokslai neturi minusų. Krito moksleivių produktyvumas, sumažėjo įsisavinamos informacijos kiekis. Taip pat man pasirodė itin lengva pasimesti, kai atlikinėji užduotis per skirtingas programas skirtingoms pamokoms. Gal ir keista, tačiau pripažinsiu, kad jau pasiilgau mokyklos šurmulio ir klasiokų.

Akvilė Bielo-Petravičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Akvilė Bielo-Petravičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.

Sunku ruoštis dvyliktos klasės egzaminams, kai nebelieka galimybės gyvai komunikuoti su mokytojais?

Mano nuomone, daugumai abiturientų mokymasis nuotoliniu būdu – visiškas peilis. Ne visi būdami namuose prisiverčia išlipti iš lovos ir pasikartoti vieną ar kitą temą, parašyti rašinį.

Mokykloje neturėdavome pasirinkimo, visi šie dalykai būdavo privalomi ir nuo jų išsisukti atrodė sunkiau. Dabar, mažiau motyvuotiems mokiniams – ganėtinai sunku tinkamai pasiruošti egzaminams.

Akvilė Bielo-Petravičiūtė/Asmeninio archyvo nuotr.
Akvilė Bielo-Petravičiūtė/Asmeninio archyvo nuotr.

Visiškai suprantu abiturientų nepasitenkinimą tokiomis neįprastomis sąlygomis. Tiems, kas gali pamokos esmę suvokti iš pirmo sakinio, bėdų nekyla, bet reikalaujantiems asmeninio mokytojų dėmesio, konsultacijų ir gyvos diskusijos pamokoje, virtualaus pasiruošimo sąlygos itin nepalankios.

Mano situacija kiek kitokia, kadangi esu pasirinkusi egzaminus, dėl kurių tikrai pasitikiu savo žiniomis ir gebėjimais. Per daug dėl to nesijaudinu.

Jau teko laikyti bent vieną egzaminą nuotoliniu būdu?

Nuotoliniu būdu laikiau dailės egzaminą ir lietuvių kalbėjimo. Kaip bus su likusiais egzaminais – kol kas neaišku. Informacija vis keičiasi. Remiantis draugų kalbomis ir spėjimais, greičiausiai egzaminus birželio mėnesį laikysime patalpoje su didesniais atstumais tarp suolų.

Akvilė Bielo-Petravičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Akvilė Bielo-Petravičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.

Jau nusprendei ką veiksi po mokyklos baigimo?

Užtikrintai galiu pasakyti, kad nepulsiu į universiteto suolą. Pirmiausia susirasiu darbą, galbūt pakeisiu gyvenamąją vietą, o tada pagalvosiu apie studijas. Noriu paragauti tikro gyvenimo.