Nuotrauka feisbuke sukėlė diskusiją: ar kultūringa renginyje nusiavus batus stovėti pirmoje eilėje?

Agnė Jagelavičiūtė ir Austėja Jablonskytė skirtingai vertina batų nusiavimą viešame renginyje / Žmonės.lt ir asmeninio albumo nuotr.
Agnė Jagelavičiūtė ir Austėja Jablonskytė skirtingai vertina batų nusiavimą viešame renginyje / Žmonės.lt ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-03-31 13:53
AA

Po Vilniuje vykusios „Ingrid Inži“ kolekcijos pristatymo trečiadienio vakarą feisbuke buvo paviešinta vienos viešnios nusiauto batelio nuotrauka su klausimu: ar kultūringa renginyje nusispirti batus ir, visiems matant, stovėti basomis? Kaip mat užvirė diskusija.

Socialiniame tinkle buvo paviešinta nuotrauka iš „Ingrid Inži“ kolekcijos pristatymo. Joje matyti, kaip viena iš pirmoje eilėje stovinčių moterų nusprendė pailsinti kojas. Išsivadavusi iš aukštakulnių renginio viešnia stovėjo basomis, batelius pastačiusi šalia.

„Etiketas? Panašu, kad yra žmonių, kuriems jo trūksta su kaupu! Ar galima sau leisti ateiti į viešą renginį ir nusiėmus batus stovėti pirmoje eilėje? Jokios kultūros ir pagarbos! Neavėkite tokių batų, su kuriais negalite pastovėti!” – prie nuotraukos rašė stilistė Austėja Jablonskytė.

Akimirka „Inži“ kolekcijos pristatymo / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak jos, taip elgtis – tiesiog nekultūringa.

„Suprantu, kad kartais bateliai gali spausti ar būti nepatogūs. Taip kartais nutinka. Sėdint teatre ar kine, kai užgesta šviesos, turbūt ne viena moteris tyliai nusiauna aukštakulnius ir leidžia kojoms pailsėti. Bet stovint pirmoje eilėje mados pristatyme nusispirti batus yra tiesiog nekultūringa, tai nepagarba renginio organizatoriams ir pačiam renginiui“, – Žmonės.lt sakė stilistė.

Į diskusiją įsitraukė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė. „Gal žmogui nutiko nelaimė. O dėl „etiketo“, tai senas ir beprasmis žodis, nes pagal jį, kaip žinia, ir šunų nebuvo galima vest ten, kur dabar žmonės veda. Kultūra „elgimosi“ gal egzistuoja, bet šiuolaikinė, kaip ir šuniukai kavinėje“, – feisbuke rašė Agnė.

Akimirka „Inži“ kolekcijos pristatymo / Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau A.Jablonskytė įsitikinusi, kad reikia skirti viešus renginius nuo privačių susibūrimų su draugais ar bičiuliais. Tačiau, jei išties nepavyksta sulaukti renginio pabaigos pasirinkus nepatogius batus, tokiu atveju galima paeiti į šalį, kiek tolėliau, o ne stoviniuoti visiems matant ir savo poelgiu atkreipti kitų dėmesį.

„Turbūt einant į aukštesnio lygio renginį niekas neleistų sau taip padaryti. Tiesiog, manau, kad reikia gerbti kūrėjus ir gerbti kitus stovinčiuosius šalia“, – kalbėjo A.Jablonskytė.

Žmonės.lt susisiekė su batelius minėtame renginyje nusiavusia vizažiste, tinklaraštininke Kamile Kanapeckaite.

„Taip, ten buvau aš. Nusimoviau batelius, nes reikėjo ilgai laukti pasirodymo. Nespaudė, tiesiog pavargo kojos“, – Žmonės.lt sakė K.Kanapeckaitė.

Kokia jūsų nuomonė apie batų nusiavimą viešame renginyje: smerkiate ar patesinate? Gal teko susidurti su panašia situacija?

„Inži“ vestuvinių suknelių kolekcija sudomino garsenybes (50 nuotr.)
+44
„Ingrid Inži“ pristatė užburiančią vestuvinių suknelių kolekciją (62 nuotr.)
+56