Nuotraukoje – pramogų pasaulio atstovas paauglystėje: ar atpažįstate?

 Juozas Liesis / Asmeninio albumo nuotr.
Juozas Liesis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-03-10 12:10
AA

TV laidų autorius, grupės „B‘Avarija“ narys bei renginių vedėjas Juozas Liesis (41) artėjančios Kovo 11-osios proga pasidalijo savo vaikystės nuotrauka, kurioje jis nufotografuotas su trispalve. Žmonės.lt J.Liesis papasakojo jos aplinkybes ir išskirtinę gyvenimo dieną, kuomet buvo užfiksuotas šis kadras.

Kada padaryta nuotrauka pašnekovas tiksliai negalėjo atsiminti – teigė, kad ji galėjo būti padaryta 1988 ar 1989 metais, kuomet jis su tėvu dalyvavo ekologinėje akcijoje. Juozui tuomet buvo apie penkiolika metų.

„Pamenu, kad tądien aš kartu su tėvu per mišką dviračiais važiavome iš namų į Melnragę. Mano tėvas buvo labai aktyvus ekologinių žygių, ekologinio klubo „Žvejonė“ dalyvis – būtent per tai jis įsiliejo į sąjūdį. Tuo metu Lietuva tiesiai šviesiai nesakė, kad nori nepriklausomybės, apie tai visi kalbėjo per gamtą, piliakalnių išsaugojimą. Tų ekologinių grupių vadovai, galima sakyti, buvo dvasiniai tautinio atgimimo lyderiai“, – pasakojo Žmonės.lt kalbintas J.Liesis.

Lietuva, laisvė ir aš – trys neatsiejami dalykai. Tiesiog toks natūralus jausmas.

Jis atsiminė, kad nuotraukoje užfiksuota akimirka ir buvo iš vieno tokio ekologinio susibūrimo: „Tarybinių žmonių nestebino nuotekų išleidimas į jūrą neišvalius – dabar tai net sunku suvokti! Jos iš namų kanalizacijom tekėdavo į kolektorius, iš jų į upes, upėmis į jūrą – be jokio reikšmingesnio valymo. Ši akcija buvo skirta Baltijos jūros ekologijos išsaugojimui: susirinko keli šimtai žmonių ir susikibo gyva grandine, kuri, nors ir toli gražu nebuvo kaip Baltijos kelias, bet vis tiek įspūdinga. Ekologija ir laisvė tuo metu labai gražiai derėjo“, – šyptelėjo pašnekovas.

Ar jis jaučiasi esąs Lietuvos patriotas? „Nesu nei patriotas, nei ne patriotas, tiesiog žinau, kad Lietuva, laisvė ir aš – trys neatsiejami dalykai. Tiesiog toks natūralus jausmas. Kaip žmogus gimsta iš moters, taip aš savęs neįsivaizduoju nelaisvoje Lietuvoje, taip viskas tiesiog paprastai ir natūraliai“, – teigė jis.

Juozas Liesis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.