Nuotraukų energija: pavojingi žaidimai su atvaizdu

Fotografija / Fotolia nuotr.
Fotografija / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Užfiksuotos akimirkos amžiams sugula nedideliame popieriaus gabalėlyje. Žiūrėdami į tikras nuotraukas (dabar juk taip populiaru savo gyvenimo spalvas kaupti kompiuterio archyve), mes sugrįžtame į praeitį ir galime net pajusti to laikmečio, situacijos ar net savo emocijų gyvastį.

Pavyzdžiui, stebite save nufotografuotą gamtoje, žvilgtelite į metus ir sakote sau: „O, kokia aš tada buvau laiminga – ką tik baigiau mokslus, o už savaitės sutikau savo vyrą“! Arba: „Kai prisimenu, kad tada mane paliko vaikinas, maniau gyvenimas baigtas. Kas galėjo patikėti, jog, prabėgus vos keliems mėnesiams, pasaulis šitaip pasikeis“... Ir tokių pavyzdžių gali būti begalė – tik vieni noriai varto ir dulkes braukia nuo gyvenimo archyvų, o kiti užrakina kuo giliau, kad tie skaudūs prisiminimai ir toliau tūnotų giliai giliai.

O štai atliktas eksperimentas byloja dar įdomesnių dalykų. Bioenergetikos specialistai sako, jog vienintelė fotografija gali pakeisti jūsų gyvenimą. Kaip? Pasidomėkime.

Eksperimentas buvo atliktas laboratorijoje. Ką tik išsiritusius keturis viščiukus nufotografavo ir pažymėjo, kad nebūtų sumaišyti. Taigi, trijų viščiukų nuotraukos buvo atidėtos į šalį, o ketvirto padauginta ir išdalyta visiems aplinkiniams su užduotimi: jeigu nesiseka, kamuoja bėdos – žiūrėkite į šio mielo viščiuko fotografiją ir bandykite joje palikti savo problemas, tačiau pasiimti visas jėgas. Įdomu tai, kad likusieji viščiukai eksperimento metu puikiai augo, o štai ketvirtasis, kurio nuotraukas turėjo daugybė žmonių, tapo vangesnis, liūdnesnis, viskuo atsiliekantis nuo savo brolių...

Argi tai nėra puikus pavyzdys, kaip nuotraukos, tapusios kitų taikiniu, pakliūva į kitų žmonių energetinį  lauką? Toks pats eksperimentas buvo atliktas ir su augalais – rezultatai analogiški. Ir kai šiandien mes visur, kur įmanoma dalijamės savo nuotraukomis, savo vaikų atvaizdais, į kuriuos žiūri, kas tik nori, ar jums nekyla minčių, jog tai gali turėti įtakos jūsų bei artimųjų gyvenimui? Žinoma, galima į tai žvelgti skeptiškai, tačiau neveltui mūsų protėviai ypatingą dėmesį teikė atvaizdui ir apipynė jį tikra mistika.

Apie tai, kaip portretai veikia mūsų gyvenimą ir likimą, parašyta nemažai knygų, tačiau kai fotografijos tapo naująja mada, niekas kažkodėl nesusimąsto apie tai, kad jos įtaka gali būti dar didesnė. Pamąstykime – dailininkas savo biolauku, talentu, ar atvirkščiai, galėjo daryti įtaką portreto likimui, o štai nuotraukos atveju kontaktas būna įgyvendintas greitai ir tiesiogiai, o tai turėjo ne tik teigiamų pusių.

Verta paminėti ir prisiminti, kad nuo fotografijos įtakos ir gyvenimo pokyčių, kuriuos ji gali nulemti, ilgai saugojo tai, kad ne kiekvienas sau galėjo leisti tokią prabangą. Šiandien mes fotografuojame dešimtis kartų per dieną mus supančią aplinką, o štai anksčiau nuotraukos buvo kažkas išskirtinio, nepakartojamo ir vertingo. Tuo labiau, jos nebuvo profesionalios, labai ryškios, todėl, energetinė įtaka negalėjo būti tokia stipri, kaip dabar.

Šiandien mūsų pasaulis mirga nuo tų pačių žvaigždžių nuotraukų, mūsų pačių išgyvenimų, patirčių, ir visa tai stebi ne tik jūsų akys... Juk ir mes patys į kažką žvelgiame piktai, piktinamės, smerkiame, išreiškiame sarkazmą. Štai kitos nuotraukos nusipelno mūsų pagyrų, džiugesio. Ir pagalvokite apie save – kiek žmonių mato jūsų atvaizdą ir ką jie galvoja? Kokias mintis, energiją, palinkėjimus siunčia? Aišku, šis požiūris – tai tik iš serijos „Norite tikėkite, norite – ne“, todėl galvoti galite priešingai.

Bent jau ezoterikos specialistai tikina, kad žmonės, tapę tūkstančių kitų fizinės ir dvasinės jėgos donorais, gali nukentėti visomis prasmėmis. Juk daugelį įžymybių persekioja skandalai, emocinės ir psichologinės bėdos, skyrybos, meilės sunkumai, galiausiai dvasinės ramybės stoka...

Tačiau specialistai sako, kad ne viskas taip tragiška. Šie žmonės tiesiog gamtos apdovanoti didžiuliu energetiniu potencialu, kuris užspaustas kenkia dar net labiau nei jo švaistymas. Yra net hipotezė, teigianti, jog būtent energijos perteklius ir stumia tokias asmenybes į publikos ir viešumo glėbį – dažnai jie tampa politinės sferos atstovais ar artistais.

Bioenergetikai sako, kad neverta nešiotis artimųjų nuotraukų piniginėje, kadangi jas nužvelgti gali bet kas ir bet kur. Taip pat žiūrėdami į jas jūs galite atlikti ir „namų darbus“, t. y. siųsti gerąją energiją savo vaikams, tėvams ar draugams. Neverta aimanuoti ar pasitelkti neigiamą leksiką, pavyzdžiui, juk dažnai gimdytojai sako: „Kaipgi sekasi mano vargšiukui“... ir panašiai. Kam žodžiais programuoti nesėkmes? Verčiau visą energijos potencialą nukreipkite pozityvia linkme. Ir nereikia būti bioenergetiku, kad suprastumėte – gebėjimas įžvelgti racionalumo ir gėrio grūdą tame, kas vyksta pasaulyje, ir yra sėkmės garantas. Tik nereikia „išprotėti“ ir rožine spalva nudažyti visos savo kasdienybės.

Fotografuodamiesi turite jaustis emociškai laimingi, patenkinti ir, svarbiausia, žiūrėkite, kam dalinate savo nuotraukas. Jos turi būti skirtos tik geriems prisiminimams.