Nusitaikė įveikti maratoną: prie starto linijos Kaune stos ir Vaidas Baumila

Vaidas Baumila / Pauliaus Peleckio ir Sandros Ivanauskės nuotr.
Vaidas Baumila / Pauliaus Peleckio ir Sandros Ivanauskės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-23 16:46
AA

Praėjusį mėnesį didžiausią karjeros koncertą „Žalgirio“ arenoje surengęs Vaidas Baumila į Kauną sugrįš mesdamas sau naują iššūkį: balandžio 28-ąją vyksiančiame Kauno maratone jis sieks nubėgti savo pirmąjį maratoną.

Aktyviai sportuojantis dainininkas priklauso „Love Streams Running“ bėgimo klubui ir šia veikla užsiima jau daugiau nei metus. Kone kiekvieną savaitę sportininkas įveikia po 50–65 kilometrus.

„Jei bėgi po 5–6 kartus per savaitę, tai jau galima vadinti gyvenimo būdu. Užsiimu OCR (obstacle course racing – ekstremalus bėgimas su kliūtimis, aut. past.), o ten, kaip žinia, reikia daug bėgti ir būti ištvermingam. Jėgos įveikiant kliūtis turiu pakankamai, bet atsilikdavau bėgdamas, todėl kreipiausi į „Love Streams Running“ trenerį Joną Žakaitį ir pradėjau rimčiau treniruotis. Po truputį perėjau ant asfalto ir pagalvojau, kad reikia nubėgti kažkokią rungtį. Nubėgau pusmaratonį ir treneris pasakė: gal bėk tada ir maratoną“, – prisiminė V.Baumila.

Bėgimo varžybose dainininkas debiutavo praėjusių metų Vilniaus maratone. Pusmaratonio distanciją jis įveikė per 1 val. 30 min. 49 sek. ir užėmė 125 vietą tarp daugiau nei 1 700 dalyvių.

Vaidas Baumila / Sandros Ivanauskės nuotr.

„Išmokau bėgti pagal širdies pulsą – tas darbas su savo ego gana stiprus bėgant. Kadangi man sportas nesvetimas, tai susidūrimas su noru „greičiau, geriau ir dabar, o ne po mėnesio“ sporte lydi nuolat. Buvo ir nusiskundimų, pats Jonui sakydavau, kaip mane viskas nervina, kad vieną dieną bėgi 5 min. 15 sek. tempu, širdis iki 140, o kitą – 5 min. 50 sek. tempu esant tokiam pačiam pulsui“, – pasakojo V.Baumila.

Iš debiutinio pusmaratonio pramogų pasaulio žvaigždei įsiminė sunki trasa, besidriekusi į sostinės Tauro kalną. O kadangi Kauno „Akropolio“ maratono trasa laikoma viena lygiausių, dainininkas viliasi, kad tai nors kiek palengvins iššūkį ir sudarys palankesnes sąlygas siekti aukštesnių rezultatų.

„Forma lyg ir gera, labai gerai jaučiausi, bet treniruotėje bėgti maratono greičiu, kurį įsivaizdavau, buvo gana sunku. Gal čia tik mintyse tokie skaičiai, bet esu nusistatęs 3 val. 20 min. laiką. Žiūrėsime, kaip seksis, gal viskas bus gerai“, – vylėsi V Baumila, kurio prieš startą Kaune dar laukia OCR varžybos Italijoje.

Pačiam dainininkui bėgimas yra tam tikra psichoterapijos forma bei galimybė pabūti su savo mintimis. Bėgimo metu V.Baumilai kyla ir kūrybinių idėjų.

Vaidas Baumila / Sandros Ivanauskės nuotr.

„Bėgdamas galiu pabūti su savo mintimis, aiškiau suprasti save, susidėlioti tam tikrus, kad ir kūrybinius, savo siekius ar kitas mintis, kurios užplūsta. Smagu bėgioti su kažkuo kartu. Iš tikrųjų bėgimas yra gana monotoniškas sportas, bet jis ir turi būti monotoniškas. Kad būtų smagiau bėgti, keičiu bėgimo trasas, klausausi muzikos, tinklalaidžių, perklausiau dešimtis knygų. Kartais jas būna sunku įsidėmėti, suki po kelis kartus ir vėl klausai iš naujo, bet dėl to tik dar geriau įsisavini informaciją“, – savo bėgimo ritualu pasidalijo V.Baumila.

12-ąjį kartą vyksiančiame Kauno „Akropolio“ maratone dalyvaus rekordinis skaičius bėgimo entuziastų – apie 5 tūkst. Dalyviai kviečiami išbandyti jėgas ne tik maratone, bet ir „Hollister“ pusmaratonyje, „Forvia“ 10 km, „SDG“ 5 km, „LKU kredito unijų grupė“ 1,5 km bei vaikų „Activus“ 400 m distancijose.