Nuspręsta karantino dar nešvelninti: kirpyklos ir parduotuvės lieka uždarytos

Kirpykla, grožio salonas / Eimanto Paulausko nuotr.
Kirpykla, grožio salonas / Eimanto Paulausko nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
A
A

Vyriausybė trečiadienį nusprendė kol kas nešvelninti karantino reikalavimų, nors anksčiau buvo skelbta, kad Ministrų kabinetas turėtų apsispręsti dėl ne maisto prekių parduotuvių ir kirpyklų atidarymo.

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad šie klausimai bus svarstomi kitą savaitę.

„Padarome tuos tarpinius darbus, kuriuos reikia padaryti, atnaujiname schemą ir kitą savaitę bandykime Vyriausybės pasitarime tą atnaujintą schemą patvirtinti, o jeigu bus per tą laiką subrendę ir nutarimo pakeitimai, tai ir nutarimo pakeitimus padarysime“, – Vyriausybės pasitarime sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Po pirmadienį vykusio Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys skelbė, kad  trečiadienį Vyriausybei bus teikiamas siūlymas leisti dirbti ne būtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą, teikti grožio paslaugas.

Tačiau prie Vyriausybės veikianti ekspertų komisija antradienį pasiūlė karantino režimo kol kas nekeisti, kol dar nesumažės sergamumo rodikliai.

Ekspertų taryba siūlo karantino neatlaisvinti 

Ekspertų taryba prie Vyriausybės siūlo kol kas neatlaisvinti karantino ribojimų, BNS trečiadienį sakė Ekspertų tarybos karantino grupės vadovė Ramunė Kalėdienė.

„Mes laikomės tos strategijos, kad vis tiek švelninant ribojimus negalime švelninti jų vos perėję iš blogiausio scenarijaus į mažiau blogą. Reikėtų palaukti, kad tas scenarijus įsitvirtintų“, – sakė LSMU profesorė R.Kalėdienė.

„Taryba po didelių, tikrai intensyvių diskusijų, atsižvelgiant ir į kitų šalių patirtį, (...) šiomis dienomis dar neteikėme siūlymų ką nors atlaisvinti ir ateinančią savaitę. Siūlome palaukti „C“ scenarijaus žemutinės ribos“, – sakė ji.

Negalime švelninti ribojimų vos perėję iš blogiausio scenarijaus į mažiau blogą.

Anksčiau ministrai skelbė planuojantys Vyriausybės posėdyje trečiadienį svarstyti, ar leisti veikti grožio centrams ir ne maisto prekių parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko. Pasak R.Kalėdienės, ekspertų vertinimu šie atlaisvinimai galėtų būti įgyvendinti tik esant žemiausiai „C“ scenarijaus ribai – 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Šiuo metu šis rodiklis Lietuvoje siekia 414,9 atvejo.

„Kas savaitę įsipareigojome persvarstyti, peržiūrėti, ką galima padaryti“, – sakė R.Kalėdienė. Nei Vyriausybės, nei Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai kol kas neatsakė, kokie siūlymai dėl karantino bus teikiami ir kaip bus atsižvelgiama į ekspertų siūlymus.

Kirpyklos ir grožio salonai pasigenda argumentų

Kirpyklų ir grožio salonų atstovai sako pasigendantys Vyriausybės argumentų, kodėl trečiadienį buvo  atidėtas sprendimas dėl galimo jų atidarymo.

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad verslo asociacijos iki šiol nėra gavusios atsakymų iš Vyriausybės, kodėl joms negalima dirbti laikantis saugumo reikalavimų.

„Viskas priklauso nuo tų žmonių, kurie sprendžia be mūsų, nes mūsų neįsiklauso ir negirdi“, – BNS trečiadienį sakė J.Mačiulienė.

Jolanta Mačiulienė
Jolanta Mačiulienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Pasak jos, grožio srities atstovai yra išmokę dirbti saugiai pirmojo karantino metu, tačiau dabar jaučiasi neišgirsti. 

„Priežasčių, kodėl nebuvo sprendžiama, nežinome, nes atsakymų negavome. Tikėjomės, kad bus paaiškinta, nes raštai jungtinai ir nejungtiniai, ir visų asociacijų, ir pavienių, buvo išsiųsti, ir kol kas, kodėl negalime dirbti, konkretaus atsakymo nėra“, – teigė ji.

„Iš mūsų pusės, esame atlikę ir padarę namų darbus po pirmojo karantino, tai tikrai įrodėme, kad esame saugūs ir atsakingi, tas turėjo turėti tokį garantą, kad grožio sektorių reikėtų atlaisvinti ir leisti jam dirbti, juolab, kaimynai mūsų dirba“, – kalbėjo J.Mačiulienė.