Nustokite linkėti draugei susirasti vyrą!

Draugės / 123rf.com nuotr.
Draugės / 123rf.com nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kartais vakarėlyje vieniša draugė jaučiasi kaip nematomas žmogus: garsiai giriamas jos grožis ir protas, stebimasi „kur tų vyrų akys“ ir dalijami patarimai, ką jai reikėtų daryti. Bet pirmiau draugės paklauskite – ko ji nori? Ir netrukdykite būti laimingai!

Šiuo metu ji jaučiasi puikiai: pasiekė karjeros aukštumų, nusipirko butą, gerai atrodo ir rengiasi, daug keliauja, sportuoja ir įdomiai leidžia laisvalaikį. Bet visada atsiranda tų, kurie jos pagaili: o kur vyras ir vaikai? Tikriausiai ji yra labai nelaiminga ir vakarais ašaromis laisto pagalvę, tikriausiai tik apsimeta, kad viskas sekasi. O jei ji staiga užsimanytų gimtadienį švęsti dideliame giminių ir artimųjų būryje, kiekvienas būtinai palinkėtų „pagaliau“ susirasti gyvenimo draugą, pagimdyti vaikų ir laimingai gyventi.

Kodėl nereikia gailėti vienišų draugių?

Jei surinktume drauge keturias moteris: geriančio vyro žmoną, „į kairę“ einančio vyro žmoną, nuo kompiuterinių žaidimų priklausomo vyro žmoną ir vienišą moterį, visažinės tetulės gailėtų būtent vienišosios. Gal todėl, kad močiutės ir tetos mūsų vaikystėje vis padūsaudavo, kad štai šita esą turi viską, ko reikia, bet nei vyro, nei vaikų – taigi, bėda! Ir kai kurioms šie dūsavimai taip giliai įkrito į širdį, kad, atrodo, tikrai – skubiai reikia vyro! Ir jei pati jį turi, metas aprūpinti vienišas drauges.

Bet dažniausiai vienišės kenčia ne todėl, kad šiuo metu yra vienišos, o todėl, kad joms tai vos ne kasdien primenama. Ir ne tik primenama, bet skubama patarti, kur tą vyrą susirasti ir kaip pagaliau „susitvarkyti“ asmeninį gyvenimą. Tačiau moterys, kurioms 35-eri ir daugiau, jau pakankamai brandžios ir mažiau priklausomos nuo kažkieno nuomonės. Kai kurioms visai patinka kurti kitokį gyvenimo scenarijų, nei tokį, kokį bandė įteigti mamos ir draugės: baik mokslus, ištekėk, pagimdyk vaiką.

Kodėl vienišės jaučiasi laimingos?

XXI amžiuje moteris gali išgyventi be vyro – ji pajėgi užsidirbti ir save išlaikyti, ne tik save, bet ir vaiką. Jai nereikia vyro, kuris „įkaltų vinį į sieną“ – ji gali išsikviesti meistrą, kuris neburbės, kad nėra vakarienės ir nereikš pretenzijų, kad ji vėl išskrenda į komandiruotę. Seksas? Laisva moteris turi teisę rinktis ir keisti partnerius. Vakarieniauti kavinėse, užuot skubėjus namo. Eiti į teatrą, užuot važiavus pas anytą. Atostogauti taip, kaip ji nori – be niurnėjimo: „Kaip galima šitiek pliaže gulėti?“ Kada nori ir kiek nori eiti sportuoti, kai jos draugės tam nebeturi laiko.

Vienintelė priežastis jai ištekėti – meilė. O jei kol kas jos nėra tokios, kokios ji trokšta, kvaila būtų eiti į kompromisus su vyruku, kuris „gal ir visai nieko“, kad nuramintum mamą, močiutę ir ištekėjusias drauges. Jei iš širdies pasikalbėtumėte su vieniša drauge, ji pasakytų, ko ji bijo – ne, ne būti viena, o susituokusi jaustis vieniša – tokių istorijų ji prisiklausiusi ir prisižiūrėjusi.

Patarimai, kurių nė viena vienišė nenori girdėti:

  • „Joks vyras pas tave į namus neateis – išeik, pagaliau, „į žmones“!“ (Vaikščioti gatvėmis? Eiti į vakarėlius išsipuošus ir šypsotis prie sienelės? Sėdėti kavinėse pasiėmus vyno taurę?);
  • „Tu nuolat sukiesi moteriškose kompanijose – ieškok vyriškų!“ (Vaikščioti į krepšinio, kurio negali pakęsti, varžybas? Blaškytis Kariuomenės ir visuomenės dienos renginiuose? Po darbo kasdien prakaituoti sporto klubo salėje, nors norisi ramiai nueiti į jogą?);
  • „Kodėl neužsiregistruoji interneto pažinčių puslapiuose?“ (Kad du trečdaliai vyriškių pasiūlytų permiegoti jau po pirmojo pasimatymo?);
  • „Būk paprastesnė, nuleisk kartelę!“ (Tai reiškia – nesidairyk į išsilavinusius, protingus, įdomius vyriškius, nes jie esą nepasiekiami, o ieškok tų, su kuriais jau po penkių minučių nebeturi apie ką šnekėtis, draugijos);
  • „Gal tave supažindinti su maniškio draugu? Jis visai nieko.“ (Tai reiškia, kad atėjusi į draugės gimtadienį būsite priversta sėdėti prie keisto tipo, kuris jausis kaip zuikis kilpoje, nes čia buvo atvilktas vos ne per prievartą, o jūsų draugė kitoje stalo pusėje vis iškalbingai jums mirkčios.);
  • „Gal tau reikėtų rengtis labiau sexy?“ (Apsitempus per maža suknele, žirgliojant aukštakulniais, su vakariniu makiažu vidury dienos?).

Visos esame skirtingos. Ir judame skirtingomis trajektorijomis. X susilaukia kūdikio ir išteka pirma iš draugių, Y padaro karjerą ir jau brandaus amžiaus sutinka savo žmogų, Z neįsivaizduoja savęs kaip mamos ir žmonos – bent kol kas. Ir visos jos jaučiasi laimingos!