Nutrikosmetika: kaip ją naudoti ir kokiu poveikiu ji gali pasigirti?

„SKIN JOY LIETUVA“ atstovė Jurgita Motuzaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Odos maitinimas – kur kas sudėtingesnis procesas nei vien odos paviršiaus priežiūra naudojant tam tikrus produktus. Grožio rinka kaiste kaista nuo papildų, nutrikosmetikos pasiūlos. Ne visi jie kuriami vienodai, tad laikas išsiaiškinti jų skirtumus ir privalumus, apie kuriuos pasakoja „SKIN JOY LIETUVA“ atstovė Jurgita Motuzaitė.

Ką reiškia nutrikosmetika?

Tai yra naujos kartos kosmetikos priemonės, iš vidaus tobulinančios išorinį odos grožį. Jų pavadinimas sukurtas sujungiant du anglų kalbos žodžius „nutrition“ (maistas) ir „cosmetics“ (kosmetika).

Nutrikosmetikos veikimo principas – per burną, o ne tepant ant odos, gauti giluminiam odos maitinimui reikalingus veikliuosius ingredientus, mineralus ir maistingąsias medžiagas. Ji taip pat turi stiprinamąjį poveikį plaukams ir nagams. Kremai, serumai yra tepami tik ant odos paviršiaus. Jie neturi jokio poveikio gilesniems odos sluoksniams, nes neprasiskverbia giliau odos paviršiaus – būtent čia yra nutrikosmetikos veikimo sritis.

Kaip ji veikia?

Naudojant nutrikosmetiką, poveikio laukas keičiasi. Epidermis nėra tinkamas „taikinys“, siekiant ilgalaikio poveikio ir norint sulėtinti odos senėjimą, nėra prasmės rūpintis tik juo. Poveikio priemonės turėtų būti nukreiptos į giluminius odos sluoksnius – dermą ir hipodermą.

Aprūpindami odą jai reikalingomis medžiagomis, mes ja tolygiai rūpinamės iš vidaus. Veiklieji ingredientai pasiekia tikslą, pereidami per virškinamąjį traktą. Jie absorbuojami žarnyne ir išnešiojami po visą organizmą. Tokiu būdu patenka kelios molekulės (vitaminai, amino rūgštys ir pan.), kurios tarp savęs varžosi, kad būtų absorbuotos į kraują.  Kai tik molekulės patenka į kraujotaką, absorbuotos veikliosios medžiagos tolygiai pagal poreikį pasiskirsto po visą organizmą. Nutrikosmetika pasitelkiama tuomet, kai odai ar plaukams reikalinga pagalba.

Visgi, nederėtų pamiršti, kad lygiai taip pat kaip ir naudojant kitus maisto papildus, nutrikosmetikos poveikis pastebimas ne iš karto, o po tam tikro dienų skaičiaus. Šios priemonės išlieka veiksmingos ilgesnį laiką.

Kodėl gamintojas naudoja pasterizuotą stiklą?

Yra keletas techninių ir ergonominių stiklo naudojimo privalumų: naudodami stiklą „Florêve“ savo mišiniuose nenaudoja konservantų, jis yra 100 % perdirbamas ir atitinka farmacijoje taikomus kokybės reikalavimus. Be to, stiklas permatomas, todėl galima puikiai matyti viduje esantį tirpalą.

Kodėl produktai pateikiami skystu pavidalu ampulėse?

Skysta forma turi daugybę privalumų: preparato homogeniškumas (išskyrus suspensijų, kurias prieš vartojimą reikia suplakti, atveju), puikus biologinis prieinamumas (veikliosios medžiagos greitai pasisavinamos organizme, greitai pajuntamas jų poveikis), jokių problemų dėl rijimo (skirtingai nuo kapsulių ar tablečių), mažiau pagalbinių medžiagų (t. y. neutralių ingredientų, padedančių atskiesti, fiksuoti ar stabilizuoti veikliąsias medžiagas), pakankamai tikslus dozavimas (kelių dozių pakuotėmis, kuomet produktas dozuojamas, pavyzdžiui, šaukštu) arba idealiai tikslus dozavimas (kelių dozių pakuotėms su dozatoriumi arba vienos dozės ampulėms).

Kokie pasiekiami rezultatai?

Nutrikosmetikos priemonės aprūpina dermos ir hipodermos ląsteles maistingosiomis ir veikliosiomis medžiagomis, reikalingomis tam tikrą odos funkciją palaikančioms molekulėms gaminti, taip užtikrindamos tikslinį, giluminį poveikį. Tokiu būdu aprūpinta, pavyzdžiui, kolagenu arba veikliosiomis medžiagomis, stimuliuojančiomis natūralią kolageno gamybą, oda tampa stangresnė, švelnesnė ir skaistesnė, geriau apsaugota nuo išorinių stresorių.

Kaip derėtų vartoti nutrikosmetikos priemones?

Nutrikosmetikos produktai vartojami kapsulių, tablečių ar geriamų skysčių pavidalu. Praktiška produktų forma ir nesudėtingas vartojimas idealiai tinka tiems, kas stokoja laiko, bet nori pasirūpinti savo oda, nepatirdami papildomų nepatogumų. Tačiau tai nereiškia, kad nutrikosmetika pakeis jūsų pamėgtus įprastos kosmetikos gaminius, atvirkščiai, nutrikosmetika – tai papildoma priemonė, sustiprinanti įprastai naudojamų kosmetikos produktų poveikį. Labai nesudėtinga susikurti kasdienį nutrikosmetikos priemonių vartojimo ritualą, padėsiantį pasiekti akivaizdžių odos pokyčių be didesnių pastangų. Nuo šiol visiems viskas aišku: kosmetikos priemonės gali būti ne tik tepamos ant odos, bet ir „skanaujamos“, pavyzdžiui, „Florêve“

Kaip gimė šis prancūziškas prekinis ženklas „Florêve“?

Susižavėjusi Prancūzijos ir jos gyventojų grožiu, Joyce Wang išmoko Moljero kalbą ir su farmacininkės diplomu rankinėje atskrido į Paryžių.  Ji netrukus patyrė, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria moterys vardan grožio. Suprato, kad kiekviena akimirka, kiekvienas patirtas stresas, kiekvienas kasdieniame gyvenime išryškėjęs nuovargio požymis verčia moteris pajusti grožio trapumą. Šioje vietoje Joyce įžiūrėjo galimybę apjungti jos turimas nemenkas tradicinės kinų medicinos žinias, įgytą mokslinį išsilavinimą, jai artimą Kinijos filosofinį paveldą, žavėjimąsi naujovėmis ir ryžtingą charakterį...

Gyvenimas Joyce suvedė su Alexis Caraux, maistą dievinančioje šeimoje užaugusiu gurmanu, kuris apie gerą skonį ir aukščiausios klasės restoranus išmanė dar prieš pradėdamas vaikščioti.  Inžinerinį išsilavinimą įgijęs Alexis savo gyvenimo kelią kreipė link vynininkystės ir somelje veiklos. Verslumo nestokojantis Alexis, įsigilinęs į Joyce grožio viziją, pasiūlė ją praturtinti pora juslinių komponentų – skoniu ir lytėjimu. Somelje patirtis leido Alexiui sėkmingai ištobulinti skonių ir tekstūrų derinius, šiandien tapusius „Florêve“ produkcijos vizitine kortele.

Taip iš stulbinančių farmacijos ir vynininkystės žinių, Kinijos ir Prancūzijos kultūrų, žolininkystės mokslo ir jutimiškumo derinio radosi „Florêve Paris“ prekės ženklas.

Kuo garsėja šio ženklo produkcija?

„Florêve“ yra pirmaujanti skystų maistinių grožio priemonių, nutrikosmetikos, gamintoja Prancūzijoje, derinanti efektyvumą ir natūralumą. Net 98 % natūralios sudedamosios dalys ir likę 2 % yra vitaminai ir mineralai, kad būtų užtikrintas formulės veiksmingumas.

„Florêve“ priemonės gaminamos Prancūzijoje ir tikrinamos laikantis atitinkamų taisyklių, kurios yra griežčiausios pasaulyje. Tai užtikrina klientų saugumą ir tausoja aplinką. Prancūzijos kosmetikos pramonei taikomi labai griežti reikalavimai, kurie garantuoja veikliųjų medžiagų kokybę ir patikrinimą. Sukurtas naudojant moksliškai išbandytas veikliąsias medžiagas ir farmacinės kokybės natūralius ingredientus.

Ar „Florêve Paris“ ampulės tinka tik moterims?

Ne! Tai yra klaidinga nuomonė, kad nutrikosmetika tinka tik moterims. Jos tinka ir vyrams!

Nutrikosmetikos produkciją galite rasti čia

Skaitykite daugiau