Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis prisipažino apie dešimtmečius slėptą pomėgį

Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis su žmona karaliene Maxima / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis (50) šalies laikraščiui „De Telegraaf“ padarė sensacingą pranešimą: jis 20 metų dirbo pilotu oro linijų KLM kompanijoje.

Pasak karaliaus, jis mažiausiai du kartus per mėnesį sėsdavo prie lainerio „Cityhopper“ šturvalo. Žinoma, kaip priklauso pilotui, jis pranešdavo apie oro sąlygas ir atvykimo laiką. Tik neprisistatyavo – tai neprivalu antrajam pilotui.

Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis (dešinėje) su kolega / Royal Dutch Airlines nuotr.

Šiuo metu karalius kelia savo kvalifikaciją – nori valdyti „Boeing 737“ ir įveikti didelius atstumus su kur kas didesniu kiekiu keleivių.

„Būtų nuostabu skristi kur kas ilgesnį laiką nei tai dariau iki šiol – štai kodėl mokausi pilotuoti „Boeing 737“. Liksiu antrojo piloto pozicijoje, nes jis gali likti šešėlyje – kolega pirmasis pilotas sveikina keleivius ir prisistato, o man to daryti nereikia“, – sakė Nyderlandų vadovas.

Nyderlandų karaliaus postą Willemas Alexanderis užėmė 2013 m. Pagal išsilavinimą jis – istorikas, turi karinius laipsnius Karališkosiose sausumos, jūrų ir oro pajėgose. Kad jo didenybė turi piloto licenciją, buvo žinoma jau anksčiau. Norint ją išsaugoti, karts nuo karto tenka sėsti prie lėktuvo šturvalo, tačiau, pasirodo, karalius tai daro žymiai rimčiau.

Garsiausia šalies figūra, trijų vaikų tėvas retai būdavo atpažįstamas gatvėje, kai ramiai eidavo vilkėdamas piloto uniformą. Pilotavimas jam – galimybė atsiplėšti nuo kasdienybės.

Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis (dešinėje) su kolega / Royal Dutch Airlines nuotr.

Skaitykite daugiau