Oda pilka ir pleiskanojanti? Išgelbės švelnus jos šveitimas

Odos šveitimas / Vida Press nuotr.
Odos šveitimas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-04-08 09:20
AA

Po žiemos ne viena moteris pastebi, kad veido ir kūno oda papilkėjo, atsirado išsausėjusių, pleiskanojančių, šerpetojančių plotelių. Valymo ir šveitimo produktai – tos priemonės, kurios gali pataisyti padėtį.

Kūnas nuolat gamina naujas ląsteles, kad šios pakeistų tas, kurios natūraliai miršta. Kuo mažiau metų, tuo šis procesas vyksta greičiau, ir atvirkščiai. Odai nepalankios šaltymečio sąlygos – temperatūrų svyravimai, sausas patalpų oras ir pan. – apsunkina jos kasdienį darbą, o šveitimas palengvina. Beje, suragėjusios ląstelės ne tik pilkina odą, daro raukšles, pigmentines dėmes labiau matomas, bet ir užkemša poras, o tai, kaip žinia, – dar viena priežastis, kodėl oda jaučiasi nesveikai ir atrodo prastai.

1. Yra kelios šveitiklių rūšys: mechaniniai turi įvairių formų šveičiamųjų dalelių, kurios nutrina suragėjusias ląsteles; vadinamasis gomažas ant veido išdžiūsta, virsta plėvele ir suragėjusios ląstelės pašalinamos su ja; cheminiuose yra vaisių rūgšties, fermentų, kurie ištirpdo suragėjusias ląsteles; elektroninių poveikį užtikrina ultragarsas ir vibracijos.

Salonuose siūlomos aparatinės procedūros, kurių namie nepasidarysi, tarp jų – ir šveitimas deguonimi bei vandeniu, šveitimas lazeriu.

Profesionalus odos šveitimas / Vida Press nuotr.

2. Kaip dažnai šveisti odą namie, lemia jos tipas, būklė, vieta. Paprastai veido oda mažiau atspari nei kūno, sausa – mažiau nei riebi. Pasak specialistų, sausos odos savininkėms veidą reikėtų šveisti ne dažniau kaip kartą per savaitę, o riebią galima ir kelis kartus, tačiau kiekviena moteris turėtų koreguoti odos priežiūros ritualą atsižvelgdama į savosios poreikius ir reakcijas.

Turinčioms riebią, į aknę linkusią odą pravartu prisiminti, kad šveitimas ne tik šalina tai, kas jas erzina, bet ir (persistengus) gali sukelti priešingą poveikį – paskatinti riebalų gaminimą ir spuogų atsiradimą. Sausai, jautriai odai puikiai tinka „gomažas“ ir šveitikliai su natūraliais fermentais. Beje, labai švelniai veikiančių elektroninių prietaisų gamintojai rekomenduoja jais valyti ir šveisti odą kasdien.

Paveikus odą bet kokiu šveitikliu visada patartina ją sudrėkinti – tada ji ypač gerai įsisavina kosmetikos priemones.

3. Jei jums prie širdies kremo (gelio) pavidalo šveitikliai su specialiomis dalelėmis, tegu šios būna apskritos. Jei dar nepatyrėte efektyvios glikolio rūgšties poveikio – verta pamėginti (ji giliai įsiskverbia); tik moterims, turinčioms jautrią odą, nepasitarus su specialistu geriau neeksperimentuoti.

4. Kai ieškosite kremo pavidalo šveitiklio, teikite pirmenybę tam, kuris dar ir gerai drėkina. Apskritai paveikus odą bet kokiu šveitikliu visada patartina ją sudrėkinti – tada ji ypač gerai įsisavina kosmetikos priemones.

Profesionalus odos šveitimas / Vida Press nuotr.
Temos: