Odos priežiūra namuose karantino metu
Kuomet nebegalime apsilankyti pas kosmetologą, galime daugiau laiko skirti odai namuose. Priminsiu, kad kiekvienai odai pirmiausia reikia švaros. Juk švari oda – tai graži oda. Odai taip pat reikia drėgmės ir maitinimo, žinoma, vienai odai daugiau, kitai mažiau. Apie odos priežiūrą namuose karantino metu pasakoja „StudioFigura Užupio 10” kosmetologė Rita Balčiūnienė.
Tai kaip atrodytų kasdieninis ritualas namuose? Visų pirma prausiklis arba pienelis (jei oda sausa), riebiaodžių prausiklis galėtų būti ir su rūgštimi, tuomet tonikas arba ląstelinio vandens migla, skirti odos pH atstatymui po sąlyčio su vandeniu. Paskui seka serumas ir kremas, paakių kremas. Nevalia pamiršti kaklo ir dekoltė.
Riebiaodės ar mišriaodės karantino laikotarpį išgyvens kiek sunkiau, nes tokia oda linkusi kimštis. Todėl labai rekomenduoju namuose turėti šveitiklį. Tai galėtų būti švelnus giluminis porų valiklis arba enzimis pilingas. Svarbu, kad šveitiklyje nebūtų stambių abrazyvinių dalelių, nes jomis galime pažeisti odą saugančią hidrolipidinę mantiją. Riebiaodės šveitimo procedūrą namuose turėtų atlikti 2 kartus per savaitę, o sausiaodės 1 kartą. Na ir, žinoma, šią procedūrą reikėtų užbaigti drėkinamąja kauke.
Savo klientėm rekomenduoju „Institut ESTHEDERM“ kreminės konsistencijos drėkinančią haliurono kaukę, kuri turi intensyvaus drėkinimo poveikį, užpildo raukšles bei nuramina dehidratavusią odą. Kas nemėgsta tepamų kreminių kaukių, tikrai atras lakštinių. Visos kaukės yra laikomos 20 min. Kremines kaukes dažniausiai reikia nuplauti, o lakštinių ne. Po kaukės, jei ji nuplaunama, vėl reikėtų naudoti toniką (be alkoholio) ar ląstelinio vandens miglą (ji tinka net jautriai odai, nes sudėtyje nėra parfumo), serumas ir kremas.
Serumas ir kremas yra parenkamas pagal odos tipą ir būklę. Tipas yra nulemtas genetiškai, o būklę įtakoja aplinkos veiksniai (saulė, vėjas, užterštumas). Visom odom reikia drėkinimo, tad ieškokite priemonių su haliuronu, ląsteliniu vandeniu, keramidais. Savo klientėms visada rekommenduoju rinktis priemones su aminorūgštimis, oligosacharidais, ramnoze, skvalenu, vitaminu B5 arba pantenoliu, niacinu (B3), nepakeičiami yra peptidai (priešraukšlinė priemonė) ir kolagenas (stangrumui). Aš visuomet atkreipiu dėmesį į priemonės etikečių sudėtį: jei etiketės pradžioje matau bent vieną drėkinantį ingredientą, tai priemonė ir atliks drėkinimo funkciją.
Riebiaodėms reikėtų vengti šių ingridientų: mineral oil, coconut oil, cocoa butter, isopropyl palmitate, lanolin. Tai priemonės, kurios uždeda plėvelę and odos ir gali kimšti poras. Jei odoje, net ir riebioje, matote šerpetojimus ir raudonį, vadinasi, reikia atstatyti odą saugančią hidrolipidinę mantiją. Tai yra viršutinis odos sluoksnis, kuris neleidžia odai išsausėti ir apsaugo ją nuo aplinkos veiksnių. Tarp daugybės ingredientų, kurie maitina odą, išskirčiau vitaminą E. Kosmetikos priemonėse naudojamas vitaminas E padeda išlaikyti drėgmę odoje, skatina ląstelių regeneraciją, yra stiprus antioksidantas ir puikiai tinka net jautriai, raustančiai odai. Tad serumai su E vitaminu drėkins odą ir greitai ją nuramins, taip pat sugrąžins komforto pojūtį.
Kalbant apie paakius, šioje zonoje oda yra itin plona, tad jai turime skirti ypatingą dėmesį. Yra daugybė kremų paakiams, taip pat jau atsiradę ir serumai skirti būtent šiai zonai. Paakių serumas su haliuronu veikia dar intensyviau nei kremas – jis mažina paburkimus, šviesina patamsėjimus, mažina raukšleles. Savo kabinete veido procedūrų metų akių zonai atgaivinti naudoju pakeliamuosius pleistrus-kaukes. Jie suteikia greitą ir akivaizdų poveikį, kai norisi rezultato čia ir dabar. Tad porą kartų per savaitę galite į savo namų spa ritualą įtraukti ir šias paakių kaukes.
Šiuo metu, tikiu, atrasite daugiau laiko sau ir savo odai. Palepinkite save procedūromis namuose ir nepamirškite gerai išsimiegoti.
Kaip savo odą prižiūri žymūs ir veiklūs Lietuvos žmonės, galite sužinoti iš pirmų lūpų tinklaraštyje www.esthederm-patirtis.lt