„Oktoberfest“ atvyko ir į Kauną: tradicinius bavarų drabužius čia nustelbė suknelė iš apynių

Vakaro akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Alus yra gėrimų, kuriuos galiu ragauti, sąraše, bet nei mėgiamos rūšies turiu, nei kurį nors gamintoją galiu išskirti. Tačiau šimtametės „Oktoberfest“ šventės, rengiamos Vokietijoje, tradicijos iš tiesų žavi“, – sakė dainininkė Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, užsukusi į pirmą laikinojoje sostinėje surengtą „Oktoberfest Kaunas“ fiestą.

Tiesa, labiau nei tradicinis šventės gėrimas ją domino kitas restorane „Svarstyklės“ vykusio vakaro akcentas – iš apynių, dumplainių bei daugybės rūšių kelių floristo Modesto Vasiliausko sukurta teminė suknelė.

„Kiek žinau, pirmojo Lietuvos rekordo Modestas pasiekė lygiai prieš 15 metų. Esu mačius ne vieną jo darbą, todėl norėjau pasveikinti ir įvertinti jubiliejinį kūrinį“, – su šypsena sakė žinoma moteris.

Pats autorius portalui Žmonės.lt sakė, jog siekiant įgyvendinti sumanymą, jam prireikė 5 kilogramų apynių ir 1000 dumplainių. Kiek puošdamas suknelę sunaudojo gėlių, jis sakė nė neskaičiavo.

„Apynių sezonas jau baigiasi, todėl juos buvo ir sunku skinti, ir sudėtinga tvirtinti prie karkaso – augalai šiuo metu jau yra itin trapūs“, – sakė M. Vasiliauskas.

Jis patikino, kad jo sukurtas apdaras yra lietuviška tradicinio „Oktoberfest“ drabužio, vadinamo Diral, interpretacija.

Skaitykite daugiau