Olimpinį deglą Japonijoje nešęs ambasadorius G.Varvuolis: „Bėgdamas galvojau apie Lietuvos sportininkus“

Tokijo olimpinių žaidynių ugnies nešimo estafetės akimirka
Tokijo olimpinių žaidynių ugnies nešimo estafetės akimirka
Šaltinis: Žmonės
A
A

Japonijoje prasidėjusioje Tokijo olimpinių žaidynių ugnies nešimo estafetėje šeštadienį skambėjo Lietuvos vardas. Gifu prefektūroje esančiame Jaotsu mieste olimpinį deglą nešė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis.

„Tokia galimybė žmogaus gyvenime atsiranda labai nedažnai, todėl įspūdžiai – unikalūs. Tiek pasirengimas olimpinėms žaidynėms, tiek ir ugnies nešimo estafetė vyksta nelengvomis sąlygomis. Visame pasaulyje dėl pandemijos imamasi griežtų saugumo priemonių.

Nepaisant suvaržymų, bėgdamas jaučiau žmonių šilumą ir entuziazmą. Nors ir per atstumą, tačiau buvo nemažai palaikančių ir mojančių. Man buvo didžiulė garbė būti tarp žmonių, kurie dalyvavo šioje kelionėje, ir vienam iš nedaugelio užsieniečių. Bėgdamas galvojau apie olimpinėms žaidynėms besiruošiančius Lietuvos sportininkus“, – pasakojo ambasadorius.

Tokijo olimpinių žaidynių ugnies nešimo estafetės akimirka
Tokijo olimpinių žaidynių ugnies nešimo estafetės akimirka

Gifu prefektūrą ir Lietuvą sieja asmenybė, kurios atminimas saugomas ir Japonijoje, ir mūsų šalyje. 1900 metais čia gimė žinomas Japonijos diplomatas Čiunė Sugihara. Prieš antrąjį pasaulinį karą Japonijos vicekonsulo pareigas Kaune ėjusio diplomato išduotos tranzitinės vizos į Japoniją išgelbėjo tūkstančius žydų. Praėjusiais metais Kaune buvo atidengta skulptūra Čiunei Sugiharai atminti.

„Kadangi buvau paskutinis šios dienos grupės bėgikas, olimpinę ugnį atnešiau į Čiunės Sugiharos memorialinį parką. Tai buvo jaudinanti akimirka. Jo atminimas čia labai saugomas, o ryšys su Lietuva – viena iš priežasčių, kodėl olimpinio deglo estafetei buvo pasiūlyta mano kandidatūra“, – sakė G. Varvuolis.