Olimpinis patriotizmas
Antikos laikais sporto žaidynės turėjo labai didelę politinę reikšmę. Tiesą sakant, ši reikšmė neišblėso iki šių dienų. Olimpiada ir šiandien nėra vien paprasta pramoga. Ko gero, tokio patriotizmo, kaip sirgdami už savo šalies atstovus, neišgyvename nei per nacionalinės reikšmės šventes (Vasario 16-ąją ar Kovo 11-ąją)...
Olimpinės žaidynės – išties puikus metas tiek sportininkams, tiek paprastiems žaidynių stebėtojams išreikšti šiltus jausmus savo šaliai ir tam tikra prasme ją „pareklamuoti“. Juk šį įvykį stebi milijonai žmonių visame pasaulyje. Taigi netgi tokia smulkmenėlė kaip nacionalinės vėliavos spalvomis išmargintas manikiūras gali puikiausiai reprezentuoti atstovaujamą valstybę. Beje, nacionalinis manikiūras tarp Olimpiadoje dalyvaujančių sportininkių ypač populiarus. Dar didesni šalies patriotai nevengia netgi „paaukoti“ savo odą – ant kūno ištatuiruota vėliava tarp sporto atstovų ne retenybė. Na, o sirgaliai palaikydami savo šalies sportininkus taip pat gausiai demonstruoja įvairiausią nacionalinę atributiką. Trumpai tariant, Olimpinės žaidynės – tiesiog nuostabi geografijos ir etnologijos pamoka.
Beje, tarptautinės žiniasklaidos pastebėta, jog aktyviausiai įvairią savo tautinės vėliavos motyvus atkartojančią atributiką naudoja britai, amerikiečiai ir japonai. Ir ne tik per olimpines žaidynes. Šiose šalyse patriotizmo jausmas (ar bent jau jo demonstracija) ypač stiprus.
Kviečiame pasižvalgyti, kaip Londono Olimpinių žaidynių dalyviai bei žiūrovai reiškia savo tautinius jausmus.