Olivia Munn jautriai pranešė apie jai diagnozuotą agresyvų vėžį: aktorei pašalintos abi krūtys

Olivia Munn / „Instagram“ (@oliviamunn) nuotr.
Olivia Munn / „Instagram“ (@oliviamunn) nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-03-18 08:03
AA

Žinomai aktorei Oliviai Munn (43) buvo diagnozuotas agresyvios formos krūties vėžys. Su onkologine liga susidūrusiai kino ir televizijos žvaigždei teko atlikti dvigubą mastektomiją – pašalintos abi krūtys.

Olivia Munn savo diagnozę ne vieną mėnesį laikė paslaptyje, nes, kaip teigė, „reikėjo išgyventi sunkiausius momentus prieš jais pasidalijant“.

Vis dėlto dabar tokių filmų kaip „Magiškasis Maikas“ („Magic Mike“), „Iksmenai: apokalipsė“ („X-Men: Apocalypse“) ir „Grobuonis. Patobulinimas“ („The Predator“) žvaigždė nusprendė prabilti ir instagrame pasidalijo keliomis praėjusiais metais darytomis nuotraukomis. Jose moteris užfiksuota besigydanti ligoninėje po onkologinės ligos diagnozės.

Olivia Munn / „Instagram“ (@oliviamunn) nuotr.

O.Munn pasakojo, kad 2023-iųjų vasarį profilaktiškai tikrinosi sveikatą – jai buvo atliktas genetinis testas, padedantis anksčiau nustatyti vėžį. Jo rezultatai buvo geri, kaip ir tą pačią žiemą atlikto mamografinio tyrimo.

Tačiau praėjus porai mėnesių Oliviai buvo diagnozuotas krūties vėžys.

„Per pastaruosius dešimt mėnesių man buvo atliktos keturios operacijos, lovoje praleidau tiek daug dienų, kad net negaliu suskaičiuoti, o apie vėžį, vėžio gydymą ir hormonus sužinojau daugiau, nei kada nors galėjau įsivaizduoti, – rašė O.Munn. – Stebėtina tai, kad verkiau tik du kartus. Spėju, kad nebuvo laiko verkti. Aš užblokavau bet kokias emocijas, kurios, mano manymu, trukdė man išlaikyti blaivų protą.“

Aktorė teigė, kad neaišku, kada jai būtų nustatytas vėžys, jei ne jos „angelas sargas“ akušerė ginekologė Thais Aliabadi, kuri žinoma dėl darbo su tokiomis žvaigždėmis kaip Rihanna ir Khloé Kardashian. Anot Olivios, T.Aliabadi nusprendė apskaičiuoti jos krūties vėžio rizikos vertinimo balą (Breast Cancer Risk Assessment Score – red. past.).

„Tai, kad ji tai padarė, išgelbėjo man gyvybę“, – patikino O.Munn.

Olivia Munn / „Instagram“ (@oliviamunn) nuotr.

Aktorė pridūrė: „Gydytoja Aliabadi įvertino tokius veiksnius kaip mano amžius, šeiminė krūties vėžio istorija ir tai, kad pirmojo vaiko susilaukiau jau po 30-ies metų. Ji nustatė, kad mano rizika per visą gyvenimą – 37 proc. Dėl šio rezultato buvau nusiųsta atlikti magnetinio rezonanso tyrimo, po kurio sekė ultragarsinis tyrimas, o vėliau – biopsija. Atlikus biopsiją paaiškėjo, kad abiejose krūtyse – agresyvus, greitai plintantis vėžys.“

Praėjus 30 dienų po biopsijos Oliviai buvo atlikta dviguba mastektomija.

„Vieną dieną jaučiausi visiškai gerai, o kitą atsibudau ligoninės lovoje po 10 valandų trukusios operacijos, – rašė Olivia. – Man pasisekė. Mes spėjome pakankamai anksti, tad dar turėjau galimybių. To paties linkiu bet kuriai moteriai, kuriai vieną dieną gali tekti su tuo susidurti.“

Olivia Munn / „Instagram“ (@oliviamunn) nuotr.

O.Munn paragino ir kitas moteris aktyviai rūpintis savo sveikata bei paprašyti gydytojų apskaičiuoti krūties vėžio rizikos vertinimo balą, o jei gautas rezultatas didesnis nei 20 proc. – nuo 30 metų kasmet atlikti mamografiją ir krūtų magnetinio rezonanso tyrimą.

Jautriame įraše Olivia taip pat pagyrė medikus ir savo artimuosius už jos palaikymą sunkioje kovoje.

„Esu labai dėkinga savo draugams ir šeimai už tai, kad per visą laiką apglėbė mane meile. Esu labai dėkinga Johnui (mylimajam komikui, aktoriui Johnui Mulaney – red. past.) už naktis, kurias jis praleido tyrinėdamas, ką reiškia kiekviena operacija ir vaistai, kokio šalutinio poveikio ir gydymo rezultato galiu tikėtis. Už tai, kad buvo šalia prieš kiekvieną operaciją ir buvo šalia, kai atsibusdavau, ir visada padėdavo įrėmintas mūsų berniuko Malcolmo nuotraukas, kad tai būtų pirmas dalykas, kurį pamatyčiau atmerkusi akis.

Ačiū draugams, kurie sirgo krūties vėžiu, ir draugams, kurie sujungė mane su draugais, sirgusiais krūties vėžiu, už tai, kad vedė mane per pačias netikėčiausias ir labiausiai slegiančias akimirkas“, – rašė O.Munn.

Į šį Olivios įrašą sureagavo ir jos mylimasis J.Mulaney: „Ačiū, kad taip stipriai kovoji, kad esi čia su mumis. Mes su Malcu (sūnumi – red. past.) tave dieviname.“