Omerta: „Apie patyčias noriu kalbėti garsiai, drąsiai ir daug“
Omerta – vienas geriausių Lietuvos hip-hopo atlikėjų, aktyviai dalyvaujantis socialinėse akcijose, o gegužės mėnesį su reperiu iš JAV pradėsiantis bendrą projektą #HypeinkBePatyciu, kurio tikslas skatinti jaunimą gyventi be patyčių. Balandžio 11 d. jaunimo festivalyje „Vibelift” jis ruošiasti pristatyti ir dar niekur negirdėtą savo kūrinį #TikAukštyn.
Karjerą pradėjai prieš 14 metų, ar tuo metu tikėjaisi, kad taip ilgai išliksi populiarus?
Aistra ir atsidavimas muzikai augo ir auga kartu su manimi. Konkurencingumas man visada buvo svetimas, ypač žinant, kaip tai yra svarbu šou versle, bet galbūt tai ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl aš vis dar „nesudegiau“ ir mėgaujuosi šlove iki šiol.
Kuklumas, nuoširdumas retos pramogų pasaulio žmogaus savybės. Kaip Tau pavyko, per tiek metų „nesužvaigždėti“?
Žmonės man vis dar tai primena, reiškia, aš vis dar esu atviras ir galiu drąsiai žiūrėti visiems į akis. Aš niekada nesiekiau populiarumo ar būti žvaigžde, mano vienintelis tikslas – kurti ir būti kūrėju. Manau, dėl šios priežasties aplink mane yra tam tikra aura ir tam tikras ryšys su klausytojais. Aš tai labai vertinu ir saugau.
Įdomu, o kaip tavo muzikinį gyvenimą pakeitė dukra?
Dukrytės gimimas manyje pažadino esamus, jau pamirštus ir naujus jausmus. Pasaulis vaikų akimis – ypatingas, jie turi gebėjimą matyti ir džiaugtis tuo, kas mums įprasta ir ko mes, suaugusieji, jau nepastebime. Ar tai daro įtaką mano kūrybai? Taip, daro.
Kaip gimsta tavo dainos, kam dažniausiai skiri savo kūrybą?
Iš prigimties esu stebėtojas, o mano dainos - tai psichologinis ir vidinis žmogaus autoportretas. Rašymas man padeda pažinti save ir žmones, jų psichologines būsenas ar momentines emocijas. Tikslaus adresato nėra, bet jei žmonės mano kūryboje atranda save ir pajaučia tai, apie ką rašau, reiškia, mes jautėme, perėjome ar susidūrėme su tokiomis pat arba panašiomis situacijomis.
O jei paklausčiau į kokius pasaulinio lygio atlikėjus lygiuojiesi?
Sunku išskirti, nes šiuo metu lankau vokalo pamokas, todėl tenka klausyti labai daug „soul“ ir „funk“ muzikos atlikėjų.
Be muzikinės veiklos aktyviai dalyvauji socialinėse akcijose, susitikimuose su moksleiviais ir studentais. Kas tave įkvepia tam skirti laiko?
Manau, kad socialinis atsakingumas, atsakomybė ir žmonių skatinimas sąmoningumui. Šiuo metu daug dėmesio skiriu patyčių problemai ir jau gegužės pradžioje kartu su reperiu iš JAV – Wordsmith, prasidės mūsų bendras projektas #HypeinkBePatyciu, kurio metu aplankysime penkias Lietuvos mokyklas skirtinguose miestuose. Projektas skirtas patyčių problemai, kuri yra akivaizdi. Noriu apie tai kalbėti daug, garsiai ir drąsiai.
Šių metų balandžio 11 d. dalyvausi jaunimo festivalyje „Vibelift“. Kokią žinutę planuoji perduoti savo klausytojams?
„Vibelift“ yra ypatingas renginys. Labai smagu stebėti, kaip su kiekvienais metais jis auga ir būti jo dalimi. Labai norėčiau, kad žmonės sugertų tą neįtikėtinai kūrybišką ir teigiamą atmosferą, priimtų dalyvių žinias ir patirtis. Aš pasirodymo metu pristatysiu premjerą, dar niekur negirdėtą kūrinį #TikAukštyn.