„One Direction“ gerbėjos Annos Todd internete sukurta aistringa istorija lėmė pasakišką karjerą
„Būkite pasirengę emocijų sprogimui, ruoškitės jausmams, kurių nė nesitikėjote iš knygos, norime daugiau...“ – taip ir panašiai susižavėję skaitytojai reagavo į vienos didžiausių pastarųjų metų N-18 ženklu pažymėtos literatūrinės sensacijos, Annos Todd kūrinių serijos bendru pavadinimu „After“, pasirodymą.
Kaip prisipažįsta pati Anna Todd, ji pradėjo rašyti karštą erotinį romaną internete savo malonumui, nieko ypatingo iš to nesitikėdama. Tiesiog brūkštelėjo porą skyrių ir paskelbė didžiausioje pasaulio skaitytojų ir rašytojų bendruomenę jungiančioje socialinėje platformoje Wattpad.
„Net nemaniau, kad kas nors tai skaitys“, – kukliai prisipažįsta autorė. Tačiau ji kuklinasi be reikalo. Po pusantrų metų jos hobis virto pasakiška karjera. Nevaržomų jausmų ir aistringos meilės saga išsipūtė iki 2500 puslapių ir Wattpad buvo peržiūrėta daugiau kaip milijardą kartų.
Netrukus autorė pasirašė sutartį su viena didžiausių pasaulio leidyklų „Simon & Shuster“ – sutarty buvo numatytas šešiaženklės sumos honoraras. O iškart po to kūrinio ekranizacijos teises įsigijo „Paramount Pictures“. Šiandien „After“ knygų serija jau išversta į dvidešimt penkias kalbas, jos skaitytojų ratas ir toliau didėja.
„After“ ciklo užuomazgos – vadinamoji fanų literatūra, tai istorijos, grindžiamos kitų rašytojų sukurtais charakteriais ar įžymybių gyvenimu, internete gyvuoja jau ne vienerius metus. Bet kai kurios jų sulaukia neįtikėtinos sėkmės. Kaip pavyzdį pakanka prisiminti kad ir garsiąją E. L. James erotinę trilogiją Penkiasdešimt pilkų atspalvių – šis ciklas taip pat užsimezgė kaip fanų literatūra, grindžiama Stephenie Meyer „Sutemomis.“
Ne paslaptis, kad „After“ ciklas įkvėptas vaikinų grupės „One Direction“ nario Harry Styleso istorijos. Nors leidėjai tiesiogiai to nemini, tačiau pernelyg ir neslepia, nes ant knygos viršelio autorė pristatoma kaip Wattpad sensacija, pasirašanti Imaginator1D slapyvardžiu, o tai neabejotinai reiškia „One Direction“ gerbėją.
Tiesa, net ir pati knygos autorė pripažįsta, kad knygoje vaizduojami audringi Tessos ir Harry santykiai tikrai nėra gražios meilės pavyzdys. Ką ten meilės, knygos herojus Harry be graužaties naudojasi Tessos naivumu ir gerumu savo naudai, todėl šie santykiai sukuria iškreiptos ir net kenksmingos draugystės paveikslą.
Autorė dažnai sulaukia kritikos, kad Harry Styles knygoje pavertė emocijų vampyru ir savanaudžiu, kuris vedžioja jauną merginą už nosies. Tačiau į tokius komentarus autorė atšauna, kad tai – jos kūrinys, ir ji savo knygoje gali rašyti ką nori. Tuo labiau, kad geresnės reklamos ir būti negali, juk milijoninė „One Direction“ gerbėjų armija nuolat trokšta su savo dievaičiais susijusių naujienų, o tuo labiau – istorijų. Ir kartais visai nesvarbu, kad jos – išgalvotos...
Kad ir kokių vertinimų sulauktų Anna Todd, neabejotina, kad tai tikras šiandienos literatūros fenomenas. Dabar ir lietuvių skaitytojai turi progą susipažinti su šia daugiausia kartų perskaityta ir labiausiai aptariama knyga internete. Leidykla Baltos lankos išleido pirmąją „After“ ciklo dalį „Kai mes susitikom.“
Pagrindinė herojė Tesa – gera mergina, namuose jos laukia mielas ir patikimas vaikinas. Ji turi tikslą, savo svajonę ir... motiną, kuri kaip įmanydama stengiasi kontroliuoti dukrą.
Vos atvykusi į koledžo bendrabutį Tesa susiduria su Hardinu – pasipūtėlis sutaršytais rudais plaukais, tatuiruotas, atžarus, su auskaru lūpoje iš pradžių išgąsdina Tesą. Ji turėtų jo vengti ir nekęsti. Taip ir yra, kol ji atsiduria jo kambary. Rodos, Hardinas turi paslaptį, šis niūrus vaikinas kažkuo ją patraukia, o pirmasis jų bučinys įžiebia niekada Tesos nepatirtą aistrą.
Kartodamas, kokia Tesa graži, jis atkakliai tvirtina, kad ji ne jam skirta, pradingsta ir vėl sugrįžta. Nepaisydama atšiauraus Hardino elgesio ir trokšdama dar geriau jį pažinti, Tesa tiki, kad už melo ir įžūlumo kaukės slepiasi tikrasis Hardino veidas. Kiekvieną kartą vienas kitą atstumdami, jie vis labiau susipainioja savo jausmuose.