„Onegine“ debiutuojantiems Baltijos baleto teatro šokėjams amžius kojos nepakišo

Baltijos baleto teatro šokėjai / I. Stanio nuotr.
Baltijos baleto teatro šokėjai / I. Stanio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-11-13 11:47
AA

Vakar Rusų dramos teatre buvo ypatingas vakaras – spektaklis „Eugenijus Oneginas“ vėl įtraukė pilnutėlę žiūrovų salę į aistringą meilės sūkurį. Į jį įsisuko ir jaunieji Baltijos baleto teatro (BBT) šokėjai Danielius Voinovas (19) ir Evelina Fokina (23). Pastarieji per šokį perteikė vienų iš pagrindinių Aleksandro Puškino kūrinio veikėjų Olgos Larinos ir Vladimiro Lenskio poros dramą.

Kaip teigia spektaklio choreografė Marija Simona Šimulynaitė, ji šokėjus pasirinko neatsitiktinai. Menininkei norėjosi kuo tiksliau atkurti kone žymiausio rusų rašytojo romano personažus ir jų realų amžių. Tokia idėja išties pasiteisino. Nors atrodė, kad sceninės patirties stokojantys šokėjai neatlaikys intensyvios emocijų įtampos, jie visgi meistriškai atliko savo partiją ir kūrė Puškino laikmečio veikėjų portretus.

„Svarbu ne tik tiksliai atlikti šokio žingsnelius, bet ir stengtis kaip įmanoma geriau suprasti įkūnijamo personažo jausmų pasaulį ir susitapatinti su juo. Mūsų jaunas amžius nebuvo trūkumas, jis padėjo maksimaliai įgyvendinti tai, ką sugalvojo režisierius ir atskleisti literatūrinio šedevro grožį“, – sakė spektaklyje „Eugenijus Oneginas“ pirmą kartą pasirodę šokėjai.

Jono Vaitkaus režisuojame spektaklyje dvi poros – Eugenijaus Onegino ir Tatjanos Larinos, Vladimiro Lenskio ir Olgos Larinos – yra romano ir viso pastatymo ašis, apie kurią sukasi emocijų, veiksmo ir fatališkų aplinkybių verpetas. Pasak M. S. Šimulynaitės, debiutuojantys šokėjai puikiai susidorojo su savo užduotimi ir sukūrė charakteringus Lenskio ir Olgos paveikslus. Šokėjams padėjo ir subtilus, minkštas, tiksliai atliepiantis ir papildantis dramatišką siužeto liniją choreografinis braižas.

Beje, tiek D. Voinovas, tiek E. Fokina, daugeliui dabar geriau yra žinomi iš televizijos šokių projekto „Šokio revoliucija“, kuriame puikiai sekėsi įgyvendinti sudėtingus choreografinius sprendimus, artistiškai ir užtikrintai varžytis su kitais stipriais projekto dalyviais.