Onkologas dermatologas dr. Viktoras Sidorovas: grožio industrijoje žmonės ieško geriausio rezultato su mažiausia rizika
Grožio industrija lekia pirmyn greitėjančiais žingsniais, tačiau nekinta labai universalūs dalykai: žmonės nori atrodyti kiek įmanoma geriau naudodami kuo saugesnius ir paprastesnius metodus. Todėl grožio industrija nuolat ieško galimybių pasiūlyti efektyvius, saugius, ir kuo labiau prieinamus estetinių problemų sprendimo būdus. Tačiau grožio paslaugų teikėjų – šimtai. Kaip atsirinkti į kieno rankas patikėti savo grožį ir gerą savijautą? Ir kaip žinoti, koks estetinės dermatologijos metodas man tinka? Su gydytoju onkologu-dermatologu dr. Viktoru Sidorovu aptariame estetinių procedūrų pasirinkimą.
– Kokių kompetencijų pas grožio specialistą ieškoti žmonėms, ieškantiems kokybiškiausių grožio paslaugų, galbūt šiek tiek bijantiems injekcijų, užpildų, lazerio ir kitų procedūrų?
– Geriausiai šią sritį be jokios abejonės išmano dermatologai ir plastikos chirurgai. Šiuo metu daug kalbama apie tai, kad galbūt leisti atlikti odos lazerines procedūras ir kitų specialybių gydytojams. Manau tai pavojinga – jokie 3 mėnesių apmokymai (būtent tiek planuojama skirti laika specializacijos kursams) neatstoja dermatologo patirties ir žinių – vien dermatologijos rezidentūra trunka 5 metus. Kitos srities medicinos gydytojas ir gydytojas dermatologas gali visiškai skirtingai įvertinti odos darinius – atėjus lazeriu pašalinti niekaip neišnykstančią karpą, po ilgo laiko gali išaiškėti, kad tai ne karpa, o vėžys. Manau, kad idealiausia jei tokias procedūras (botulinas, užpildai, procedūros lazeriu ir kt.). atlieka dermatologas.
– Lazeriai dermatologijoje padarė ypač didelę pažangą ir vis dar tobulėja. Ar jie galėtų visiškai pakeisti plastinę chirurgiją?
– Žmonių noras – su mažiausia rizika gauti geriausią rezultatą. Anksčiau mes apgamą galėjome pašalinti tik išpjaudami. Dabar apgamus šaliname lazeriu daugybę kartų per dieną – taip mažiau rizikos nei pjaunant – nereikia siūti, procedūros laikas sutrumpėja 5 kartus, mažiau uždegimų ir kitų rizikų, geri kosmetiniai rezultatai ir t.t. Progresas būtent šia linkme ir eina. Lazeriai naudojami taip, kad kiek įmanoma mažiau reikėtų skalpelio ar kitos invazijos. Taip pat ir su raukšlių naikinimu – kadaise vienintelė priemonė buvo chirurginis veido patempimas. Atsiradus lazeriams, be narkozės ir be rimtų rizikų galima atkurti odos elastingumą, patempti veido odą, sumažinti raukšlių gylį. Tai labai didelis lazerių privalumas.
Visgi pilnai plastinės chirurgijos lazeriai nepakeičia. Ir, beje, ji taip pat tobulėja ir tampa saugesnė. Konkretus pacientas turės gerą rezultatą po lazerio procedūrų ir galbūt ne visada gerą rezultatą po chirurgijos. Ir atvirkščiai, lazerio procedūros kitam gali būti netikslingos, nes atėjo su pernelyg dideliais odos pakitimais, tada lieka tik chirurginis gydymas.
– Kaip apsispręsti dvejojantiems, kuri procedūra tinkamiausia?
– Klientui naudingiausia, kai klinikoje dirba įvairių profilių specialistai, galintys įvertinti odos būklę. Jei grožio centre dirbtų vien dermatologai, jie tikėtina siūlytų tik savo procedūras, nes juk yra įvaldę vieną metodą. Visada geriau yra simbiozė – kai kartu dirba dermatologas ir plastikos chirurgas, chirurgas bei onkodermatologas, įvertinantis odos darinius. Taip klientui pritaikomas geriausiai tinkantis metodas, siūlomos tik tos paslaugos, kurios yra reikalingos, o ne tos, kurias yra įvaldęs vienas ar kitas specialistas.
– Šalia lazerinės dermatologijos ir plastinės chirurgijos Jūsų centre atliekamos profesionalios kosmetologinės procedūros. Kodėl jos atsirado ir kokiems klientams yra skirtos?
– Į dermatologiją žiūrime kompleksiškai. Einame nuo konservatyvesnio ir saugesnio poveikio link sudėtingesnio ir galbūt rizikingesnio. Kodėl šalia mūsų įrangos, kurių vertė gali viršyti 100000 eurų, norime turėti ir pažangią kosmetologiją? Šiuolaikiniam žmogui reikia individualizuoto požiūrio. Jei ateina 30 metų moteris ar vyras, ko gero operacijos jiems dar nereikia, lazerio procedūroms galbūt taip pat anksti, arba jie jų nenori. Tačiau nori išlaikyti odos grožį ir atitolinti laiką iki rimtesnių įsikišimų. Taisyklingai ir periodiškai taikoma profesionali kosmetologija gali jai padėti. Kosmetologija kaip sporto salė – jei lankaisi reguliariai, tuomet bus rezultatas. Priemonės yra veiksmingos tada, kai naudojamos nuolat. Yra moterų, ir tai iš tiesų nuostabus požiūris, kurios vaikšto kartą per savaitę į kosmetologijos procedūras, nes nusprendusios amžėti natūraliai. Tokioms moterims tai yra vienintelis būdas ilgiau išlaikyti odos stangrumą ir patrauklų sveikos odos vaizdą. Ne visiems reikia chirurgijos, – visada ieškome ir siekiame pasiūlyti daugiau – tačiau tas daugiau turi būti itin aukštos kokybės.
– Kaip apibrėžiate aukštą profesionalios kosmetikos kokybę? Kas lėmė, kad Jūsų centras kosmetologijos procedūroms pasirinko daugiau nei 50 metų gyvuojantį ekologišką prekės ženklą „Phyt‘s“?
– Ieškojome kosmetikos, turinčios gerą vardą, kokybę, skaidrumą bei pripažintos Europoje, nes dabar mūsų klientai skaito, domisi, yra išsilavinę ir žino tikrai labai daug. Pagal įrangos kokybę bei kiekį mūsų centras neatsilieka nuo Europos aukšto lygio medicinos centrų savo sferoje. Kokybė – prioritetas, todėl jos ieškome ir pasirinkdami kosmetologijos priemones. „Phyt‘s“ kokybę mums parodė jau vien mokymų trukmė – kai kurių kitų prekės ženklų mokymai trunka 1-2 dienas, tuo tarpu mūsų kosmetologės mokėsi žymiai ilgiau, kad perimtų patirtį, ir dar ne pabaiga. Tai yra rimtas požiūris į žmogų, jo grožį ir sveikatą. Vien tai mane jau traukia. Kaip negali su lazeriu per 3 mėnesius išmokti kokybiškai ir atsakingai dirbti, taip ir kosmetologijoje turi būti visas sisteminis požiūris į produktą ir procedūrą, kuri atneš geresnį rezultatą dėl priemonių ir technikų visumos, nei vien kremo patepimas. Jei galime užkirsti kelią ir atitolinti senėjimo požymių pasireiškimą švelniomis neinvazinėmis procedūromis – tai yra tobula.
Jei profesionali kosmetika yra ekologiška, sertifikuota Cosmebio asociacijos, saugi ir dar turi veiksmingumą patvirtinančius duomenis – labai puiku. Moksliniai tyrimai, naujos technologijos, dirbtinio intelekto įdarbinimas („Phyt‘s“ įsigijo odos diagnostikos startuolį „VisioDerm“) stereotipiškai tarsi neįprastas ekologiškos kosmetikos veiklos laukas, bet „Phyt‘s“ jame vystosi ir tai imponuoja. Tokie svarbiausi mūsų pasirinkimo kriterijai.
– Kokį vieną paprasčiausią įprotį išsiugdyti, kad oda išliktų jaunatviška kuo ilgiau?
– Daugumos Lietuvos gyventojų odos tipas yra šviesus, galima sakyti skandinaviškas, tad esame jautrūs saulės poveikiui, kuris ir sendina, ir sukelia nenorimą pigmentaciją. Tokia oda greičiau sensta – jei ji nesaugoma, neprižiūrima, neatgaivinama specialiomis procedūromis. Tad jei rinktis paprasčiausią įprotį gražiai odai – tai būtų apsauga nuo saulės.
– Dėkojame už pokalbį.
Daugiau informacijos rasite čia.