Onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams – maloni Kalėdų Seneliu virtusio Arvydo Stonio staigmena

A. Stonys virto Kalėdų seneliu / Tv Topo archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Artėjant gražiausioms metų šventėms vienas garsiausių Lietuvos iliuzionistų, viešosios įstaigos „Įveik vėžį“ vadovas Arvydas Stonys įnešė kalėdinę dvasią į Vaikų ligoninės VUL Santaros klinikų filialo Vaikų onkohematologijos skyrių. Persikūnijęs į Kalėdų Senelį, jis onkologiniams ligoniukams padovanojo daug džiaugsmo, šypsenų ir lauktuvių.

Šį sekmadienį TV8 televizijos laidoje „Sveikatos medis“ Arvydas Stonys pasakos, kad labdaringa veikla užsiima jau seniai – su koncertais, pasirodymais važinėja po įvairias įstaigas, vaikų namus, ligonines, o šiame skyriuje irgi lankosi ne pirmą kartą. Anot žinomo vyro, nors onkologinis susirgimas neretai apverčia gyvenimą aukštyn kojom, visgi vaikams daug svarbiau yra ne gailestis, o teigiamos emocijos.

A. Stonys virto Kalėdų seneliu / Tv Topo archyvo nuotr.

„Taip kartais nutinka, kad ši liga ateina niekieno nekviesta. Bet dabar XXI a., ši liga pagydoma, apgydoma, su ja galima gyventi ilgus metus, tiesiog pakeitus gyvenseną. Mažiausiai ko reikia onkologiniams pacientams – tai gailesčio. Mažoj galvelėj yra didžiulis chaosas suvokti, koks gyvenimas trapus, bet vyresni nei 7-erių metų vaikai kratosi gailesčio. Dažnai sako: „nereik mūsų gailėtis, jūs geriau nusišypsokit, o ne ateikit paverkti ir mūsų pagailėti“, – atvirai laidoje pasakos Arvydas.

A. Stonys virto Kalėdų seneliu / Tv Topo archyvo nuotr.

Arvydas neslepia ir savo istorijos – prieš trejus metus jis išgirdo prostatos vėžio diagnozę ir pasirinko gyventi pagal Jungtinės Karalystės Kembridžo universitetinės Bedfordo ligoninės onkologo konsultanto, profesoriaus Robert J. Thomas sukurtą metodiką: mažinti antsvorį, sportuoti, nevartoti pridėtinio cukraus, nerūkyti, vengti riebaus rūkyto maisto, alkoholio ir į mitybą įtraukti kuo daugiau produktų, kuriuose gausu polifenolių. Be to, kasdien būtinai išgerti po keletą Didžiosios Britanijos mokslininkų sukurtų specialių augalinių kapsulių, kuriose gausu įvairių polifenolių. Arvydas įsitikinęs, kad būtent šie gyvensenos ir mitybos pokyčiai padėjo jam suvaldyti agresyvią ligą.

„Aš pats esu onkologinis pacientas, turiu šitą nekviestą svečią savo kūne, todėl manau, kad esu tas, kuris geriausiai supranta kitų ligoniukų problemas. Kai buvau vaikas, man smalsiausia būdavo sužinoti, iš kur gi tas Kalėdų Senelis atsiranda, iš kur jis atvažiuoja. Tai, ką jaučiu įlindęs į šį kostiumą, labai sunku apsakyti, bet kai jį nusivelku, viduje dar gerą pusdienį esu Kalėdų Senelis. Įsigyventi į šį vaidmenį daug lengviau, negu iš jo išeiti“, – sekmadienį pasakos Arvydas.

A. Stonys virto Kalėdų seneliu / Tv Topo archyvo nuotr.

Kalėdų Senelio apsilankymu džiaugėsi ne tik mažieji ligoniukai, bet ir jų mamytės ar juos gydantys ir prižiūrintys sveikatos specialistai. Vaikų numylėtinio titulą ligoninėje pelnęs gydytojas ergoterapeutas Justinas Blaževičius laidoje prasitars, kad šypsenos – geriausias vaistas nuo visų ligų.

„Vaikams yra beprotiškai svarbu sulaukti dėmesio, ypač kai jie yra izoliuoti nuo savo aplinkos, nuo savo namų. Po Kalėdų Senelio apsilankymo pražysta visas skyrius, visi vaikai. Pastebėjau, kad vaikai, kurie emociškai pakylėti, kuriuos mes skatiname, daugiau visko padaro, jų rezultatai geresni, jie geriau sveiksta. Mano nuomone, nėra nieko svarbiau už motyvuotą ir besišypsantį vaiką“, – pasakos gydytojas Justinas Blaževičius.

Skaitykite daugiau