Onutė suprato – kai esi išmintingesnis, nesistengi būti tobulu

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-23 12:38
AA

Turiu prisipažinti, vaikystėje ir paauglystėje buvau užkietėjusi perfekcionistė ir negaliu sakyti, kad tai palengvino mano gyvenimą. Anaiptol. Norėdama būti tobula, to reikalaudavau iš aplinkinių ir aplinkos. Dažnai idealų siekimas kišo koją bendraujant, kuriant santykius, dirbant. Vėliau augdama ir pažindama pasaulį ir žmones, supratau, kad tobulumo suvokimas priklauso nuo to, kiek žmogus yra patyręs, išprusęs. Deja, tobulybės troškimas ne visada veda teisingu keliu.

Yra daug nuostabių citatų apie tobulybę, jos siekimą, tačiau nėra vieno konkretaus apibrėžimo, ji nuolat kintanti ir judanti, kaip gyvenimas. Siekti tobulybės nėra blogai, netgi pagirtina, bet tai turėtų būti harmoningas širdies ir proto darbas, netrukdantis ir kitiems siekti savo idealų. Tobulybė – varomoji jėga, būtina sąlyga augimui, naujų žinių, naujo, geresnio savęs kūrimui. Ateities vizija – lyg gaudyti savo pačios šešėlį, jis visada šalia, bet nepagaunamas. Kaip dažnai svajoju apie tobulas akimirkas, tobulą save ateityje. Bet ateičiai tapus dabartimi, svajonėms išsipildžius ateina nusivylimas, kad tai ne tobula, o protas jau siekia naujos tobulybės. Svajonė, kad pasiekę tobulumą pajusime pilnatvę tėra miglota fikcija. Galime siekti visą savo gyvenimą, kol išleisime paskutinį atodūsį. Juk net apie savo mirtį mes turim tobulą įsivaizdavimą, tiesa?

Pamenu, viename festivalyje, vakarinės refleksijos metu gavau tokį keistą, susimąstyti verčiantį klausimą: „Kaip manai, kada iš tavęs juokiasi Dievas?“ Atvirai pasakius, nelabai pamenu, ką tada kalbėjau, tuo metu norėjau pasirodyti labai išmintinga, atsakyti protingai, atrodyti gražiai ir dar daug dalykų, kurie nustelbė mintis ir paklaidino tobulo atsakymo ieškojime. Šiandien atsakyčiau, kad būtent tokiomis akimirkomis Dievas ne tik juokiasi, bet kvatojasi už pilvo susiėmęs. Kada stengiuosi būti tobula, pasirodyti prieš kitus, būti geresnė už kitus, vaidinti, kad neklystu. Kada siekdama tobulo įvaizdžio pamirštu savo stilių, o siekdama pasirodyti protinga, paslepiu tikrus savo jausmus. O kur dar aplinkiniai savo tobulo gyvenimo marketingistai su savo patarimais. Vis bandau sekti jų pėdomis tobulybės link, kol pagalvoju, ar jie patys taip gyvena, kaip pataria, ar jų gyvenimas išties tobulas?

Šiandien aš esu išmintingesnė, nesistengiu būti tobula, leidžiu aplinkiniams būti tokiais, kokie yra. Mokausi džiaugtis tuo, kas jau yra pasiekta, nekoncentruoju dėmesio į tikslą ir daugiau mėgaujuosi procesu. Įvairios konfesijos vieningai sutaria, kad žmogus yra tobulas toks, koks yra. Ir aš tam pritariu, užtenka kasdien būti šiek tiek geresniam nei vakar ir kiekvienoje netobuloje dienoje atrasti ką nors tobulo.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. [email protected] iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. [email protected] ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.