Opera, dėl kurios lietuviai pakvaišę ne mažiau už italus: „Traviatos” premjeroje – žinomi svečiai

Operos „Traviata“ premjeros svečiai / Irmanto Gelūno nuotr.
Operos „Traviata“ premjeros svečiai / Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-17 19:40
AA

Lapkričio 17-ąją Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) skambėjo opera „Traviata“, kurią italai vadina paklausiausia savo kultūros eksporto preke. „Tai – prabangiausias šios operos pastatymas mūsų teatre“, – prieš premjerą kalbėjo LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Į operos mylėtojų itin laukiamą premjerą – jubiliejinį ir, ko gero, iki šiol įspūdingiausią Giuseppe's Verdi operos „Traviata“ pastatymą mūsų šalyje – žiūrovai buvo raginami ateiti ypatingai pasipuošę.

Nuo šiol į premjeras Operos ir baleto teatras rekomenduoja rengtis pagal black tie aprangos kodą.

Anot teatro bendruomenės, tai puiki proga žiūrovams prisidėti kuriant šventę ir pirmiausiai ją padaryti sau patiems.

Premjeros svečių fotogalerija:

Operos „Traviata“ premjeros svečiai (60 nuotr.)
+54

Ponios ir ponai susirinko į „Traviatos“ premjerą... Kiek nuostabių prisiminimų ši frazė kelia mūsų vyresnių kartų inteligentams! Lietuvoje „Traviatos“ tradicijos ypatingos: šiuo spektakliu 1920 m. gruodžio 31 d. kelią pradėjo mūsų šalies profesionalioji opera, o kartu – ir dabartinis Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Todėl „Traviatą“, italų nuostabai, mes neretai vadiname „nacionaline lietuvių opera“.

Bet statytojų komanda iš Italijos, LNOBT sukūrusi naująjį „Traviatos“ pastatymą, tam visai neprieštarauja. Atvirkščiai – operos režisierius Fabio Ceresa tvirtina, kad lietuvių pamišimas dėl „Traviatos“ jam atrodo žavus: „Maniau, kad tai mes, italai, pakvaišę dėl „Traviatos“, nes ji yra mūsų kraujyje. Ji – geriausia mūsų šalies eksporto prekė, reprezentuojanti itališkąją kultūrą. Kai sužinojau, kad lietuviai lygiai taip pat entuziastingai sutinka šią operą, tai mane stipriai įkvėpė ir pajutau dar didesnę atsakomybę“, – pasakojo režisierius.

Operos „Traviata“ akimirka / Martyno Aleksos nuotr.

Premjeros vakarą teatro fojė publika galėjo apžiūrėti šventiškai išeksponuotą scenografo Tiziano Santi ir kostiumų dailininko Giuseppe Palella šiam pastatymui sukurtų meninių eskizų parodą. Kartu su jais prie didingo „Traviatos“ pastatymo darbavosi choreografas Mattia Agatiello ir šviesų dailininkas Levas Kleinas. Premjeros muzikos vadovas – LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila.

Pirmąjį Lietuvos operos 100-mečiui dedikuotos „Traviatos“ vakarą scenoje dainavo Joana Gedmintaitė (Violeta Valeri), Merūnas Vitulskis (Alfredas Žermonas), Vytautas Juozapaitis (Žoržas Žermonas), Ieva Juozapaitytė (Flora Bervua), Monika Pleškytė (Anina), Rafailas Karpis (Gastonas de Letorje), Liudas Norvaišas (Baronas Diufalis), Steponas Zonys (Markizas), Kšištofas Bondarenko (Daktaras Grenvilis).

Operos „Traviata“ akimirka / Martyno Aleksos nuotr.

Premjeroje žiūrovai girdėjo dvi visiškai skirtingas Violetas, kurias įkūnijo operos solistės Joana Gedmintaitė ir Viktorija Miškūnaitė. Pasak režisieriaus F.Ceresos, jos abi – kaip saulė ir mėnulis: „Joana – šilta, miela ir švelni. Viktorija – aštresnė, gyvesnė, pasižyminti stipresne balso dramaturgija. Jos man kaip dvi mylimos sesės, bet kiekviena savaip įspūdinga.“

Įdomu, kad „Traviata“ – dažniausiai mūsų šalyje skambanti opera. Lapkričio 17-osios premjera – jau 797-asis šios operos spektaklis Lietuvos operos scenoje.

Premjeros fotogalerija:

Operos „Traviata“ premjera (42 nuotr.)
+36