Operos ariją atlikusiai Bjellei – Merūno Vitulskio liaupsės: „Esu apakęs, buvo nepaprasta“

Bjelle ir Merūnas Vitulskis / E.Blaževič nuotr.
Bjelle ir Merūnas Vitulskis / E.Blaževič nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-24 15:41
AA

LRT Televizijos žiūrovai jau kurį laiką stebi šou „Aš esu MUZIKA“. Šį šrštadienį laukia išskirtinis vakaras, nes scenoje skambės garsiausios operos arijos. Žiūrovų dėmesį kaustys ir įspūdingi kostiumai, kuriais pasirūpino stilistų komanda. Laidos dalyviams šis žanras buvo pats didžiausias iššūkis, pareikalavęs daug darbo ir pastangų. Kaip pavyks garsiems Lietuvos atlikėjams įveikti užduotį, paaiškės jau šeštadienio vakarą!

Šou „Aš esu MUZIKA“ ekspertų vietas užima muzikos žurnalistas Ramūnas Zilnys ir garsi Lietuvos atlikėja Rūta Ščiogolevaitė, rašoma pranešime spaudai.

„Esu nusiteikęs pasidžiaugti, nes šio vakaro laukiau labiausiai iš visų. Opera yra iššūkis bet kuriam atlikėjui, kuris eis į sceną. Žinoma, išskyrus vieną“, – juokavo R.Zilnys, prisiminęs projekte dalyvaujantį operos solistą Rafailą Karpį.

Šio šeštadienio svečias – operos solistas Merūnas Vitulskis. „Tikiuosi, visi pasirodys sąžiningai ir skambės taip, kaip niekada neskambėjo. Stengsimės būti ne tokie kritiški, nes stilius nelengvas“, – kalbėjo M.Vitulskis.

Laidos „Aš esu muzika“ filmavimas / Edvard Blaževič nuotr.

Kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja Raminta Naujanytė-Bjelle, atrodo, gali viską. Šou dalyvei puikiai sekasi įveikti visus muzikinius žanrus. Bjelle atliko ariją iš vienos garsiausių pasaulio operų – W.A.Mozarto „Užburtosios fleitos“. Bjelle įsikūnijo į Nakties karalienę, o jos arija yra vienas įspūdingiausių W.A.Mozarto operos momentų.

„Gavau patį blogiausią personažą, kokį tik žinau. Iššūkis ne tik dėl aukštų natų, bet ir todėl, kad šioje arijoje yra labai daug blogio ir nė lašelio šviesos. Tai blogiausia, ką vaidinsiu scenoje, – pats pikčiausias, negatyviausias žmogus. Trauksiu demonus ir praeities nuodėmės į viešumą. Savo princesei dukrai įsakysiu nužudyti žmogų, nes jei nenužudys, nebus mano dukra“, – pasakojo R.Naujanytė-Bjelle.

Nors nemoka vokiškai, scenoje atlikėja dainuos šia kalba. Tam, kad suprastų šiek tiek tarimą, Bjelle porai dienų nuskrido į Vokietiją ir praktikavosi. „Jei kas nors iš žiūrovų supranta vokiškai, ignoruokite viską, ką girdėsite ne taip“, – prieš pasirodymą sakė R.Naujanytė-Bjelle.

Laidos „Aš esu muzika“ filmavimas / Edvard Blaževič nuotr.

Po dalyvės pasirodymo žiūrovai plojo atsistoję, o ekspertai negailės pagyrų. „Šaunuolė! Kai mačiau tave rengiantis užkulisiuose, pagalvojau: negi dainuosi Nakties karalienę? Esu apakęs, buvo nepaprasta“, – kalbėjo M.Vitulskis ir pridūrė, kad Bjelle puikiai susitvarkė su vokiečių kalba.

„Viskas buvo taip tikslu, kad trūksta žodžių. Labai sveikinu, turėsi, kuo didžiuotis atlikusi šį kūrinį“, – sakė R.Ščiogolevaitė bei pridūrė, kad tai viena sudėtingiausių pasaulio arijų.

„Prie visų komplimentų vokalui – tai buvo visai neblogai suvaidinta mizanscena. Ėjo šiurpas per kūną“, – gyrė dalyvę R.Zilnys.

LRT šou taip pat dalyvauja Justė Starinskaitė, Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep, Giedrė Kilčiauskienė, Dileta Meškaitė-Kisielienė, Rafailas Karpis, Maksas Melmanas, Tomas Alenčikas-Alen Chicco, Audrius Petrauskas-Gebrasy ir Jurgis Brūzga.

Žiūrovai taip pat kviečiami aktyviai balsuoti ir palaikyti savo favoritus. Žiūrovų ir ekspertų balsai yra sumuojami, o projekto pabaigoje paaiškės nugalėtojas.

Spalvingas operos vakaras jau šeštadienį 21 val. per LRT televiziją.