Operos ir baleto teatras įžiebė M.Petruškevičiaus dekoruotą eglę: kviečia aukoti migrantų vaikams

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kalėdų eglė / Irmanto Gelūno nuotr.
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kalėdų eglė / Irmanto Gelūno nuotr.
Ingrida Milašiūtė
Šaltinis: Žmonės
2021-12-03 19:31
AA

Pentadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įžiebta Kalėdų eglė, kurią dekoravo žinomas šalies floristas, dekoruotojas Mantas Petruškevičius. Šiemet šalį krečiant migrantų krizei, teatras pakvietė atsigręžti į politinės situacijos įkaitėmis tapusias migrantų šeimas bei jų vaikus.

Kalėdas neabejotinai galime vadinti daugelio laukiamiausia metų švente: jau gruodžio pradžioje pasipuošia miestai, gražiausiomis dekoracijomis ir kalėdinėmis lemputėmis sužiba vitrinos, žmonių veiduose ir akyse suspindi džiugaus laukimo nuotaika, dažnai sulaukiame ir pirmojo sniego, tyliai pranešančio, kad gražiausias žiemos metas jau visai arti.

Šventiška atmosfera pasidalino ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, pakvietęs į Kalėdų eglutės, dekoruotos stilisto Manto Petruškevičiaus, įžiebimo ceremoniją. Likus valandai iki „Traviatos“ spektaklio pradžios Raudonojoje fojė vyko Kalėdų eglutės įžiebimo ceremonija.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kalėdų eglė / Irmanto Gelūno nuotr.

Kalėdų eglutės įžiebimo šventės metu LNOBT teatro fojė surengė labdaros mugę, kurios metu buvo galima įsigyti teatro darbuotojų ir jų šeimų keptų meduolių. Aukoti buvo galima ne tik ceremonijos metu, bet ir visą ateinantį gruodžio mėnesį, o surinktos lėšos bus perduotos humanitarinę veiklą vykdančiai Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijai ir pasieks prieglobsčio prašančiųjų vaikus.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kalėdų eglė / Irmanto Gelūno nuotr.

„Kalėdos yra šventė. Mūsų noras šiais metais Kalėdas padaryti tokias, kuriose būtų ne vien tik gavimo, bet ir davimo, kuriose būtų solidarizavimasis su kenčiančiais žmonėmis. Manau, tai labai krikščioniška“, – apie akcijos idėją kalbėjo LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, pabrėžiantis, kad tai nėra terpė politinėms diskusijoms.

„Be abejo, dirbtinai sukelta krizė ir toliau bus eskaluojama. Bet yra ir žmogiškasis momentas: visada yra situacijos įkaitų, ir šiuo atveju tai – suklaidinti žmonės, mamos su vaikais. Jei mums nėra svetimos bendražmogiškos vertybės, turime rasti vietos atjautai. Jei švenčiame Kūčias, Kalėdas – negalime likti užvertomis širdimis. Jei turime vaikus, šeimas ir mums neskauda širdies dėl kitų kenčiančių vaikų – kokia tai meilė? Man tai labai jautru, negaliu likti abejingas“, – sakė J.Sakalauskas, kviesdamas užjausti kenčiančius vaikus ir likti žmonėmis.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kalėdų eglė / Irmanto Gelūno nuotr.
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kalėdų eglė / Irmanto Gelūno nuotr.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė Audronė Kairienė taip pat pasidžiaugė šia LNOBT iniciatyva.

„Mes labai džiaugiamės ir esame už ją dėkingi. Kalbėti apie žmogišką atjautą ir pagalbą, nepaisant neigiamų nuostatų, politinių aplinkybių ir susipriešinimo, yra svarbu ir drąsu. Sakoma, kad tarp ginklų mūzos tyli. Ačiū mūzoms, kurios netyli ir nenusuka akių nuo šių žmonių. Toks palaikymas mus įkvepia tęsti savo darbus. Jūsų jautrumas suteikia vilties, jog meilė artimui – tai ne skambi frazė, ji gyva mūsų širdyse“.

Sudėtinga humanitarinė situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje atkreipė ir Bažnyčios institucijų, tarptautinės krikščionių bendruomenės bei Bažnyčios hierarchų – popiežiaus Pranciškaus, Europos vyskupų dėmesį. Europos vyskupų konferencijos komisijos išplatintame pranešime raginama solidarizuotis su išties dramatiškomis sąlygomis susidūrusiais migrantais, atsižvelgti į labiausiai pažeidžiamų žmonių poreikius, suteikti jiems humanitarinę pagalbą, dėti visas pastangas, kad būtų sumažintas žmonių patiriamas skausmas.

Fotogalerija:

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro svečiai bei Kalėdų eglė (32 nuotr.)
+26

LNOBT kviečia visus žiūrovus, kurie gruodžio mėnesį lankysis teatre, patirs spektaklių kuriamą magiją, džiaugsis kalėdinio laikotarpio šventiškumu ir pasipuošę žengs prabangiu teatro raudonuoju kilimu, nepamiršti kenčiančių migrantų šeimų ir paaukoti Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijai, besirūpinančiai, kad aukos pasiektų prieglobsčio prašančiųjų vaikus.

„Nemanau, kad tai bus tokia suma, kuri leistų šiltai aprengti visus vaikus. Turbūt svarbiausia mintis – simbolinė: mes siunčiame žinutę, kad esame su kenčiančiais žmonėmis ir juos užjaučiame”, – mintimis dalinosi J.Sakalauskas, tikėdamas, kad Lietuvos žmonės, ateinantys į LNOBT spektaklius, noriai dalinsis gerumu.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro svečiai / Irmanto Gelūno nuotr.