Primadona Violeta Urmana vis dažniau mėgaujasi ramiais vakarais Miunchene: išmoko net kepti duoną

Vis labiau tolstanti, bet Lietuvos nepaliekanti operos primadona Violeta URMANA vėl nudžiugino gerbėjus, liepą surengdama gala pasirodymą Valdovų rūmuose. Po truputį lėtinanti tempą, atsisakanti pernelyg sudėtingų partijų ir varginančių gastrolių pasaulinė scenos žvaigždė stengiasi vis dažniau mėgautis paprastais gyvenimo malonumais: pačios iškeptos duonos skoniu ar ilgais vasaros vakarais savo namų terasoje.

Violeta Urmana / Ivano Balerramo nuotr.
Violeta Urmana / Ivano Balerramo nuotr.
Jurga Čekatauskaitė
2023-09-14 10:47
AA

Šią vasarą po ilgo laiko vėl koncertavote festivalyje „Midsummer Vilnius“. Tik ar nėra taip, kad po truputį tolstate nuo Lietuvos?

Visada jaučiu nostalgiją ir norą sugrįžti, bet mano gyvenimas sukasi Vokietijoje, o darbas – įvairiose šalyse, tenka daug keliauti. Jau nebėra mano tėvelių, sesutės, dukterėčios įsikūrusios užsienyje, todėl ir trauka čia nebe ta. Tiesa, Lietuvoje gyvena teta su šeima, tad susitinkam, kai būnu Vilniuje, jei leidžia repeticijų grafikas.

Kaip dažnai išgirstate tariant lietuvišką jūsų pavardės variantą – Urmanavičiūtė?

Kai kas yra ją išmokęs ir kartais nustebina. Dažniausiai – draugai, su kuriais daugiau bendraujame.

Žurnalas Legendos 2023/4

Ar stiprus buvo jūsų ryšys su tėvais, seserimi Dalia, kurią praradote pernelyg anksti?

Sesutė išėjo būdama 46-erių, 2001 metais. Tėvams tai tapo nenumaldomu skausmu. Mamytės netekau 2012-aisiais, tėvelio – 2017-aisiais. Jie labai kentėjo dėl jos ligos ir mirties. Dalytė man buvo brangiausias žmogus pasaulyje.

Po jos netekties net turėjau kai kurių sveikatos sutrikimų, nors tuomet iš dalies jaučiausi laiminga, kad ji išsilaisvino iš savo kančių.