Originaliausios kalėdinės dovanos – šį savaitgalį vyksiančioje Vilniaus „Žiemos mugėje“

Kalėdinė mugė/Giedrės Rozmantaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pamatykite Julijos Janus staigmenas ir M. Petruškevičiaus sukurtas lokių skulptūras. Atraskite išskirtines dovanas ir šių metų kalėdines tendencijas pagal stilistą Mantą Petruškevičių, dizainerę Juliją Janus ir net 70 kitų kūrėjų iš visos Lietuvos. Gruodžio 1–2 dienomis visi vilniečiai ir svečiai kviečiami į unikalių dovanų šventę – „Žiemos mugę“, vyksiančią miesto centre įsikūrusiame viešbutyje „Pacai“.

Trečius metus organizuojama „Žiemos mugė“ tampa jau tradiciniu prieškalėdiniu sostinės renginiu, šiemet sutampančiu su miesto eglės įžiebimo švente. Kasmet „Žiemos mugė“ pritraukia daugiau nei 5000 lankytojų.

Nauja Julia Janus“ iniciatyva

Mugę garsina ne tik skaičiai, bet ir vardai. Prie ištikimų dalyvių šiemet prisijungia ir viena žymiausių šalies dizainerių – Julija Janus. Kūrėja kviečia visus tapti mados istorijos dalimi, pamatyti kalėdinę dizainerės kapsulę ir pasimėgauti specialiais dovanų pasiūlymais.

„Šventinis periodas man – tai pirmiausia bendravimas, artimųjų šypsenos, žvakių kvapas, šilko marškiniai prie kūno ... Labai laukiu šios mugės, nes būtent jos metu pristatysime visiškai naują „Julia Janus“ platformą, kurioje jungtinėdizainerių grupė visą kūrybiškumą skiria vidutinių ir didesnių dydžių drabužiams. Mugė – puiki vieta vienu metu susitikti su tiek daug žmonių. Norisi dalytis ta gera nuotaika, ir, žinoma, nuolaidomis“, – sako kūrėja Julija Janus.

Kalėdinė mugė/Giedrės Rozmantaitės nuotr.

Žinomi prekiniai ženklai

„Žiemos mugė“ išsiskiria tuo, kad didžioji dalis jos dalyvių – ne tik žmonių pripažinimą, bet ir tarptautinius apdovanojimus pelnę kūrėjai. Atrinkome tuos, kurių kokybe niekas neabejoja, tuos, kurie turi savo braižą ir išsiskiria iš minios. Norisi sustoti, pasimėgauti, vartoti mažiau, bet kokybiškiau“, – pasakoja mugės organizatorė Skaistė Sližė.

Dovanų įvairovė, pasak idėjos sumanytojų, turėtų taip pat nudžiuginti kiekvieną – tai ir meno kūriniai, knygos, drabužiai, papuošalai, aksesuarai, kalėdiniai vainikai, eglutės, žaislai, namų kvapai, vienetiniai indai, delikatesai ir kita.

Mugėje šiemet dalyvauja veltinių batų „My feltboots“ kūrėjai, gavę „Red dot award“ apdovanojimą už dizainą, leidykla „Dvi tylos“, kurios knygų dizainas buvo pastebėtas ir įvertintas prestižiniuose D&AD apdovanojimuose, taip pat išskirtinių albumų komanda „Neregėta Lietuva“. Originalių reprodukcijų bus galima įsigyti iš daugeliui gerai pažįstamo menininko Vlado Mackevičiaus, parodas rengiančio žymiausiose pasaulio galerijose ir muziejuose.

Unikalius skonius pristatys prekiniai ženklai: „Superfood“ iš kanapių „CopperField“, veganiški skanėstai „Ach vegan chocolate“, gurmaniški sūriai „Žiedų skonis“. Tarp juvelyrikos meistrų – „Laba diena“, „Miutto“, „Bobriq“ ir vienetiniai žiedai su brangakmeniais „Sparkling“, kuriuos sukūrė jau daug metų Kanadoje gyvenanti juvelyrė iš Lietuvos.

Mugėje sutiksite ir žurnalo „Žmonės“ komandą, kuri pasiūlys prasmingų ir stilingų dovanų – „Žmonių“ žurnalo prenumeratą su nuolaida ir papildomomis dovanomis bei „Visi mes žmonės“ ženklu pažymėtų stilingų produktų: marškinėlių, puodelių, gertuvių.

Žiemos šventėje dalyvaus ilgamečiai mugės draugai keramikai – „Mo ceramics“, „NUC“, Jovilė Elmansour. Jie kasmet džiugina kalėdinėmis dovanomis, išsiskiriančiomis ne tik nuostabiomis geometrinėmis formomis, bet ir funkcionalumu.

Kalėdinė mugė/Giedrės Rozmantaitės nuotr.

Labdaros iniciatyvos vaikams ir senjorams remti

Savo daiktus šiemet pirkti kvies labdaros iniciatyva „Happimess“, surinktas lėšas skirianti onkologiniams ligoniams. Projektą „Senjorų kronikos“ pristatys idėjos ir iliustracijų autorė, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros studentė Elzė Grigonytė. „Senjorų kronikos“ – į atvirukus perkelta iliustracijų serija, šmaikščiai vaizduojanti vyresnio amžiaus žmogaus kasdienybę. Šiuo projektu autorė skatina visuomenę lankyti vienišus senjorus. Už parduotus kūrinius surinkti pinigai bus skirti Maltiečių ordino socialinės priežiūros veiklai.

Kalėdinė mugė/Giedrės Rozmantaitės nuotr.

Kalėdinis dekoras pagal M. Petruškevičių

Kalėdinių dovanų festivalis šiemet persikelia ir į bene populiariausias ir gražiausias senamiesčio patalpas – daugelio pamėgtą unikalaus dizaino viešbutį „Pacai“. XVII a. didikų rūmuose įsikūrusio viešbučio kiemą ir mansardas jau puošia stilisto Manto Petruškevičiaus kurtos dekoracijos, puoštos eglutės ir didžiuliai stilizuoti lokiai.

Pasak stilisto, jo dekoracijos – tai moderni kalėdinė klasika be plastiko ir kitų masinių blizgučių.

„Visada norisi kurti tai, kas nepaklūsta standartams, stengiuosi, kad žmonėms dekoras keltų geras emocijas. Juk viešbutis skirtas ne tik Vilniaus svečiams, bet ir visiems miestiečiams. Pagrindinis akcentas – lazeriu pjauti didžiuliai mediniai lokiai. Ant jų žmonės gali ir atsisėsti, tai puiki atrakcija vaikams. Rinkomės juodą ir baltą spalvas, norėdami sukurti šilumos įspūdį viską papuošėme raudonais aksominiais kaspinais. Atsisakėme masinės gamybos žaisliukų, specialiai iš Danijos atvežtas egles puošėme medinėmis langinių tipo dekoracijomis“, – kūrybinę virtuvę atskleidžia Mantas Petruškevičius.

Pasak stilisto ir floristo, kuriant šventinę nuotaiką moderniam, bet kartu ir autentiškumą išlaikiusiam interjerui, labiausiai norėjosi kalėdinės švaros, tad viskuo teko pasirūpinti patiems – nuo skulptūrų, vazonų iki mažiausių pakabinamų akcentų.

Šiemet organizatoriai siūlo pamiršti „paskutinės minutės“ rūpesčius, ragina išsirinkti dovanas ramiai ir be streso. Jaukioje butiko aplinkoje lauks ne tik gausybė dizainu ir originalumu išsiskiriančių dovanų, bet ir karštas vynas, muzika, gyvas bendravimas.

Kalėdinių dovanų „Žiemos mugė“ vyks gruodžio 1–2 d. viešbutyje „Pacai“, Didžioji g. 7, Vilniuje. Lankytojai laukiami nuo 10 val. iki 21 val. Renginys nemokamas.

Skaitykite daugiau