Originalus kiaušinių dažymas: su kreidelėmis, nagų laku ar plaukų gumele

Velykos / Shutterstock nuotr.
Velykos / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-16 08:36
AA

Jei kiaušinius dažyti svogūnų lukštais ar įprastais dažais jau atsibodo, išbandykite dažymo techniką su vandeniu ir nagų laku, kreidelėmis ar dažydami panaudokite plaukų gumeles.

Nė kiek neabejojame, kad šis užsiėmimas itin patiks ir jūsų vaikams. Susėdę šalia ir prižiūrimi jūsų jie galės išbandyti savo kūrybiškumą bei pamilti pasiruošimą pavasariškiausiai metų šventei – Velykoms.

Kiaušinius dažome su vaškinėmis kreidelėmis

Vaškinės kreidelės – tai, ką dievina vaikai ir ko nekenčia jų tėvai. Juk nėra taip lengva nuvalyti mažųjų meno kūrinius nuo sienų. Jei ši situacija jums pažįstama, pasiūlykite savo vaikams šiomis spalvingomis kreidelėmis nudažyti kiaušinius. Jiems tokia idėja tikrai patiks.

Ir nemanykite, kad tai tas pats, kas kiaušinius išpiešti flomasteriais. Darbo eiga daug įdomesnė, o rezultatas tikrai vertas įdėtų pastangų bei sugaišto laiko.

Tam reikės įvairiaspalvių vaškinių kreidelių ir virtų ar tuščiavidurių (išpūstu tryniu) kiaušinių. Kiaušinius išvirkite jums patinkančiu būdu ir dar karštus sudėkite į įkaitintą orkaitę, kad neatvėstų ir nudžiūtų.

Kiaušinius, kuriuos marginsite, įdėkite į laikiklius ir, kol jie dar karšti, berkite ant lukšto sutarkuotą kreidelę ir ją įtrinkite arba leiskite ištirpt natūraliai. Kreidelę prieš tai galite susmulkinti drožtuku, trintuve ar kuo tik sugalvosite. Tiesa, vis dar karštus kiaušinius galite ir apvolioti kreidelių drožlėse ar trupiniuose, tuomet kiaušiniai atrodys dar gražiau, ir nepamirškite pasimaišyti daugiau spalvų!

Kiaušinius dažykite vandeniu ir nagų laku

Taip, išties galima tai padaryti ir su jais. O dizainą susigalvoti ir susikurti galite kokį tik norite, belieka pasitelkti savo ir vaikų fantaziją. Taip nudažyti kiaušiniai atrodys itin spalvingi bei originalūs. Tad imkimės darbo.

Reikia: dubenėlio su vandeniu (geriausia vienkartinio), pirštinių, dantų krapštukų, įvairių spalvų nagų lakų ir, žinoma, kiaušinių (virtų arba išpūstų).

Į indelį su vandeniu tiesiog lašinkite po lašą nagų lako ir kurkite patinkantį piešinį tiesiogiai ant vandens, naudodami dantų krapštuką. Kai piešinys jus tenkins, atsargiai į vandenį panardinkite kiaušinį, kad jūsų sukurtas piešinys prie jo priliptų.

Tuomet, kiaušinį vis dar laikydama vandenyje, atsargiai ausų ar dantų krapštuku nuvalykite nuo jo dažų perteklių ir atsargiai ištraukite. Štai ir viskas!

Kiaušinius dažome naudodami gumeles

Na, o jei norite, kad jūsų kiaušiniai būtų dryžuoti ar norite ant jų sukurti įvairias geometrines formas, privalote išbandyti kiaušinių dažymą naudojant gumeles, kurios tinka viskam – plaukams, maišeliams, gėlėms rišti, žodžiu, naudingas daiktas buityje. 

Gumeles paprasčiausiai užmaukite ant virto kiaušinio kokiu tik norite „raštu“ ir panardinkite į įprastai paruoštus dažus. Po kiek laiko kiaušinį ištraukite ir gumeles nuimkite. Štai ir visa paslaptis.