Orijus Gasanovas: „Naujų krypčių ištroškę lietuviai per mažai dėmesio skiria kaimyninei Lenkijai“

Orijus Gasanovas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Orijus Gasanovas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-29 11:18
AA

Žurnalistas, laidos „Orijaus Kelionės“ vedėjas Orijus Gasanovas sako, kad naujų krypčių ištroškę lietuviai per mažai dėmesio skiria kaimyninei Lenkijai. „Ji taip arti mūsų, tačiau apie ją žinome tiek mažai“, – stebisi jis. Todėl kovo pradžioje nukeliavo į Varšuvą ir nufilmavo, kuo šis miestas ypatingas, ir ką jame tiesiog būtina išbandyti.

Neaišku, kur šį atostogų sezoną galėsime nuskristi, – akivaizdu, kad daug populiarių kurortų ir didmiesčių bus užsidarę ir atsiriboję nuo turistų. Tad, žurnalistas Orijus Gasanovas spėja, kad šią vasarą itin populiarios bus arti Lietuvos esančios šalys, pavyzdžiui Lenkija. Bet ką ten veikti, kur eiti, ką valgyti – apie tai mūsų šalies žmonės žino nedaug.

 

Orijus Gasanovas/ Asmeninio albumo nuotr.

„Kelionės metu pasistengiau padaryti išsamią apžvalgą – į vieną siužetą viskas net ir netilpo, tad, bus net dvi nuotykių Varšuvoje laidos“, – intriguoja Orijus. Pirmiausia, jį nustebino šio miesto viešbučių pasiūla ir kainos – pasirodo, jos ženkliai mažesnės nei dideliuose Lietuvos miestuose. „Už 50-60 eurų gali apsigyventi penkių žvaigždučių apartamentuose. Čia ypatingai didelis prabangių viešbučių pasirinkimas, viename jų ir apsigyvenau. Tai vieta, kurią labai pamėgo lietuviai. Girdėjau, kad daug kas ten vyksta tam, kad galėtų pavaidinti milijonierius. Buvo įdomu visą tai pamatyti savo akimis“, – pasakoja laidos „Orijaus kelionės“ vedėjas.

 

Orijus Gasanovas/ Asmeninio albumo nuotr.

Lenkijos sostinėje žurnalistas nustebo išgirdęs, kaip stipriai vietiniai žmonės myli degtinę. Laidos pašnekovai gyrėsi, kad visai ne rusai, o būtent lenkai išrado šį alkoholinį gėrimą. Varšuvoje net atsidarė modernus, specialiai degtinei skirtas muziejus, kuriame ir buvo filmuojamas vienas iš „Orijaus kelionių“ epizodų. „Ten yra toks kambarys, kuriame žmonės gali pasitikrinti, ką jaučia ir mato žmonės, padauginę degtinės. Virtualios realybės technologijos padeda pajusti skirtingus girtumo lygmenys – nuo vieno iš jų net negalėjau paeiti, pynėsi kojos“, – juokiasi laidos autorius ir įspėja, kad mūsų sveikatos ministrui toje vietoje tikrai labai nepatiktų.

O po degtinaitės keliautojas parodys, kaip Varšuvos gyventojai atgailauja už padarytas nuodėmes. Pasirodo, vietiniams žmonėms bažnyčių yra per mažai, todėl savo daugiabučių kiemuose jie turi įsirengę koplyčias. „Jie jas labai išpuošia ir prižiūri“, – sako Orijus.

Visus žymaus keliautojo Orijaus Gasanovo nuotykius galite žiūrėti laidoje „Orijaus kelionės“ per Delfi TV nauju laiku – trečiadienį 21 val.