„Oskarai 2013“: kada ir kur žiūrėti apdovanojimų ceremoniją bei ko tikėtis iš vedėjo Setho Macfarlane'o

Sethas MacFarlane'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Sethas MacFarlane'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-02-19 14:00
AA

Svarbiausias metų kino renginys jau visai čia pat – ateinantį sekmadienį paaiškės, kas savo rankose galės laikyti išsvajotas „Oskarų“ statulėles ir įsirašyti savo vardą į kino istoriją.

Šiemet „Oskarų“ ceremonija bus jubiliejinė – auksinės statulėlės bus išdalintos jau 85-ąjį kartą. Vesti apdovanojimus šiais metais patikėta garsiam komikui, kultinio animacinio serialo „Šeimos bičas“ (org. „Family Guy“) kūrėjui 39-erių Sethui Macfarlane'ui. Jam patikėta nelengva užduotis – pritraukti prie ekranų kuo daugiau jaunesnės auditorijos, kuri dar nelabai domisi rimtuoju kinu, tačiau tuo pačiu nepersistengti su lėkštais juokeliais ir nenuvilti geriausių kino grandų.

„Mes perduodame šventąjį „Oskarų“ fakelą žmogui, kurį dauguma pažįsta kaip animacinį velniškąjį herojų Stewie iš „Šeimos bičo“. Tai parodo, kokie drąsūs yra „Oskarai“. Manau, Sethas bus vienas geriausių ceremonijos vedėjų, kokius kada nors esame turėję“, – kalbėjo „Oskarų“ tinklaraščio redaktorius Tomas O'Neilas.

„Sunku prognozuoti, kokia bus ceremonija. Su kai kuriais vedėjais jau žinai, kaip viskas vyks, tačiau su Sethu nieko negalima nuspėti“, – kalbėjo vienas iš „Oskarų“ prodiuserių Craigas Zadanas.

2013-ųjų „Oskarų“ vedėjas Sethas MacFarlane'as (10 nuotr.)
+4

S.Macfarlane'o humoro jausmas yra gana aštrus – jo juokeliai dažnai būna cenzūruojami, jis nevengia šaipytis iš tokių temų, kurios kai kuriems žmonėms yra tabu (pvz., rugsėjo 11-osios teroro aktas), ne vieną žiūrovą visame pasaulyje yra papiktinę kai kurie „Šeimos bičo“ epizodai. Po pirmojo „Šeimos bičo“ sezono dėl daugybės pasipiktinimų serialas buvo atšauktas, tačiau stulbinami DVD pardavimai televizijos kanalą privertė atnaujinti jį. Šiuo metu JAV rodomas jau 11-as serialo sezonas.

Setho MacFarlane'o kuriamo serialo „Šeimos bičas“ personažai Stewie ir Brianas (juos abu įgarsina pats Sethas MacFarlane'as) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ceremonijos prodiuseriai slepia apdovanojimų scenarijų, tačiau yra žinoma, kad juose netrūks muzikinių pasirodymų. Pirmą kartą per 36-erius metus ceremonijoje dainuos Barbra Streisand, taip pat pasirodys Norah Jones, Adele atliks dainą „Skyfall“, už kurią jai pranašaujamas „Oskaras“. Nominacijas pristatys ar apdovanojimus kolegoms įteiks tokios žvaigždės kaip Benas Affleckas, Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Sandra Bullock, Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Salma Hayek, Melissa McCarthy, Liamas Neesonas, Johnas Travolta, Renee Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richardas Gere'as, Queen Latifah, Robertas Downey jaunesnysis, Samuelis L.Jacksonas, Chrisas Evansas, Jeremy Renneris, Markas Ruffalo, Channingas Tatumas, Danielis Radcliffe'as, Josephas Gordonas-Levittas, Charlize Theron, Markas Wahlbergas, Jeanas Dujardinas, Christopheris Plummeris, Octavia Spencer, Meryl Streep ir kt.

Ilgai laukta ceremonija Los Andžele įvyks sekmadienį, vasario 24-ąją, 16 val. vietos laiku. Nors apdovanojimus tiesiogiai rodys net 225 pasaulio šalių televizijos, Lietuvoje tokios galimybės šiemet nebus.

Jeigu norite vienu metu kartu su visu pasauliu sužinoti, kam atiteks „Oskarai“, naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 2 val., įsijunkite oficialią „Oskarų“ svetainę Oscar.go.com, kur ceremonija bus transliuojama tiesiogiai internetu.

Neišlaukę ceremonijos arba užmigę, visas svarbiausias naujienas galės perskaityti portale Žmonės.lt vos prabudę pirmadienio rytą.