„Oskaro“ laureatei Kate Winslet dramoje „Kalnas tarp mūsų“ teko panirti į ledinį vandenį

Filmo "Kalnas tarp mūsų" akimirka / Organizatorių nuotr.
Filmo "Kalnas tarp mūsų" akimirka / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-06-02 15:48
AA

Nors šaltį galima suvaidinti, jį taip pat galima patirti iš tiesų ant apsnigto kalno viršūnės. Toks tapo aktorių Kate Winslet ir Idris Elba likimas, kurie nusprendė suvaidinti du nepažįstamuosius kino juostoje „Kalnas tarp mūsų“ (orig. „The Mountain Between Us“), kurie išgyvena tragišką lėktuvo katastrofą ir turi pereiti šimtus kilometrų, kad būtų išgelbėti.

Filmavimo darbai vyko šiaurės Kanadoje kur temperatūra buvo tokia žema, kad aktoriams tapo sunku net kalbėti, o ant akių patekusi drėgmė užšaldavo akimirksniu. Su sudėtingomis sąlygomis kovojo visa filmavimo komanda, kuriai su ribotomis atsargomis kasdien tekdavo keltis į apsnigtą kalno viršūnę.

Režisieriaus Hany Abu-Assad teigimu, kiekviena diena prasidėdavo rankose laikant bent penkių skirtingų scenų scenarijus, nes pirmiausia reikėdavo pasiekti bazinę filmavimo stovyklą ir išsiaiškinti ar oro sąlygos leis pakilti sraigtasparniams.

Vis dėlto daugiausiai sąmyšio filmavimo stovykloje sukėlė „Oskaro“ laureatės K. Winslet maudynės lediniame vandenyje, kurios filmo personažas įlūžta eidamas plonu ledu. Kino studija bei prodiuseriai buvo išsigandę, kad scenos metu kažkas nutiks, todėl vengė žodžio „hipotermija“, reiškiančio būseną, kai žmogaus temperatūra nukrinta iki žemesnės nei reikalinga palaikyti gyvybę.

Bet ko aktorė K. Winslet tikrai nesitikėjo, kad sceną ant sniegu pasidengusio ledo teks kartoti. Dar nespėjusi pilnai sušilti aktorė sulaukė režisieriaus prašymo pakartoti sceną. Iš tiesų, K. Winslet paniro į ledinį ežero vandenį dar du kartus.

„Kate tikras profesionalas. Ji pasakė, kad mes darome tai ką turime padaryti“, - teigia kino juostos režisierius H. Abu-Assad.

Išgyvenimo drama „Kalnas tarp mūsų“, paremtas 2011 m. Charles Martin romanu, pasakoja apie tragiškoje lėktuvo katastrofoje išgyvenusius du nepažįstamuosius, kurie turi suvienyti jėgas, kad išgyventų atokiuose, sniegu padengtuose kalnuose. Kai išgyvenusieji suvokia, kad pagalbos nesulauks, jie turi patys rasti kelią namo.

Filmas „Kalnas tarp mūsų“ kinuose nuo spalio 20 d.