„Oskarų“ ceremonijai artėjant: kas iš tiesų nulėmė didžiausią fiasko istorijoje?
Jau šį savaitgalį JAV bus išdalinti prestižiniai kino apdovanojimai „Oskarai“. Renginio organizatoriai jubiliejinei, jau 90 kartą vyksiančiai apdovanojimų ceremonijai ruošiasi atsakingiau nei bet kada anksčiau – praėjusių metų fiasko, kai buvo suklysta skelbiant svarbiausios nominacijos nugalėtoją, tiesiog negali pasikartoti.
Vos prieš metus Holivudo veteranas Warrenas Beatty geriausiu metų filmu paskelbė „Kalifornijos svajas“, nors juo buvo išrinktas filmas „Mėnesiena“. Tikrasis nugalėtojas paaiškėjo tik tada, kai „Kalifornijos svajų“ kūrėjai jau buvo įpusėję padėkos kalba. Šis nutikimas – didžiausia klaida per visą „Oskarų“ istoriją. Kas gi iš tiesų vyko tą lemtingą vakarą?
Sumaištis scenoje
Nugalėtoją paskelbti turėję Warrenas Beatty ir Faye Duanway atplėšė voką ir pasimetė. Sumaištį Warreno veide tiek žiūrovai, tiek Faye palaikė planuotu pokštu. Po pauzės W.Beatty prabilo: „Apdovanojimas už geriausią filmą atitenka...“ Tuo metu jis perdavė voką Faye ir ši paskelbė nugalėtoju „Kalifornijos svajas“.
Netrukus paaiškėjo, kad į Warreno rankas pateko ne tas vokas – jam buvo įteiktas vokas su geriausios aktorės vardu. Taigi, ant kortelės buvo parašyta: „Emma Stone. La La Land. Best actress“. Užrašas „Best actress“ (liet. geriausia aktorė) buvo išspausdintas smulkiu šriftu, todėl Holivudo veteranai į jį nė nekreipė dėmesio.
„Kalifornijos svajų“ aktorė Emma Stone buvo ką tik atsiėmusi auksu žėrinčią statulėlę, kai išgirdo, kad metas sugrįžti ant scenos. Su ja ant scenos sugužėjo visa muzikinio filmo komanda. Juostos prodiuseriui Fredui Bergeriui pradėjus padėkos kalbą apdovanojimų ceremonijos rengėjai parodė jam ir kitam filmo prodiuseriui Jordanui Horowitzui tikrąją nugalėtojo kortelę. Nepaisant to, Fredas tęsė padėkos kalbą prieš milžinišką auditoriją ir tik baigęs dėkoti visiems rėmėjams jis lyg tarp kitko paminėjo: „Beje, mes pralaimėjome“.
Tiek už jo nugaros stovėjusi „Kalifornijos svajų“ komanda, tiek visi salėje buvę žmonės pamanė, kad tai pokštas. Tuomet J.Horowitzas suskubo paaiškinti, kad įvyko klaida. „Tai ne pokštas. Mėnesiena laimėjo geriausio filmo statulėlę. Mėnesiena,“ – rodydamas tikrąją nugalėtojo kortelę kalbėjo Jordanas.
Renginio vedėjas Jimmy Kimmelas bandė ištaisyti padėtį juokaudamas: „Aš vis tiek norėčiau, kad jūs gautumėte Oskarą. Kodėl jų neišdalijus visos krūvos?“ Tebesitęsiant suirutei į sceną sugrįžo W.Beatty ir paaiškino, kad jam buvo paduotas ne tas vokas.
Kaip tai galėjo nutikti?
Jau 83 metus už balsus „Oskarų“ ceremonijoje atsakinga įmonė „PricewaterhouseCoopers“ (PwC). Apdovanojimuose dalyvauja didelė PwC komanda, o abiejuose scenos pusėse stovi po prižiūrėtoją. PwC komanda atsakinga už tai, kad vokai patektų į reikiamas rankas, tačiau šįkart buvo padaryta grubi klaida. Kalbama, kad ji įvyko, kai už vokus atsakingas darbuotojas dalinosi socialiniuose tinkluose paslapčia padaryta E.Stone nuotrauka. Esą išsiblaškęs jis padavė ne tą voką.
Dar daugiau klausimų iškilo po to, kai E.Stone davė interviu žiniasklaidai. Ji patikino, kad atsiėmusi apdovanojimą paėmė ir voką su geriausios aktorės nominacijos kortele. Ją Emma turėjo su savimi visą tą laiką – tai įrodo ir užkulisiuose darytos aktorės nuotraukos.
Paaiškėjo, kad PwC pagamina po du kiekvienos nominacijos vokus. Jei vienam vokui kas nors nutiktų, būtų galima paimti jo kopija. Būtent geriausios aktorės nominacijos voko kopija ir pateko į Warreno rankas.