„Oskarų“ padėkos kalbose kino kompanijos „Miramax“ įkūrėjui dėkojama dažniau negu Dievui

Angelina Jolie atsiima „Oskarą“ už geriausią antraplanės aktorės vaidmenį (2000 m.) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Angelina Jolie atsiima „Oskarą“ už geriausią antraplanės aktorės vaidmenį (2000 m.) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Džordžijos instituto magistrantė Rebecca Rolfe rašydama mokslinį darbą apie dėkingumą pasirinko nagrinėti „Oskarų“ nugalėtojų kalbas – ji perklausė visas kalbas, kurias aktoriai ir režisieriai sakė atsiimdami apdovanojimą nuo pat 1953-iųjų, rašo „The Daily Mail“.

Sandra Bullock atsiima „Oskarą“ už geriausią pagrindinį vaidmenį (2010 m.)
Sandra Bullock atsiima „Oskarą“ už geriausią pagrindinį vaidmenį (2010 m.) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rebecca Rolfe pasirinko tyrinėti padėkos kalbas, kurias sakė svarbiausių kategorijų nugalėjai: geriausio aktoriaus/aktorės, geriausios antraplanio aktoriaus/aktorės ir geriausio režisieriaus.

Per pastaruosius 60 metų pasakytose padėkos kalbose laureatai 12 kartų dėkojo kino kompanijos „Miramax“ įkūrėjui Harvey Weinsteinui – daugiau negu Dievui (jam dėkota 11 kartų). Harvey Weinsteinas prodiusavo tokius filmus kaip „Artistas“ (org. „The Artist“), „Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“), „Negarbingi šunsnukiai“ (org. „Inglourious Basterds“), „Skaitovas“ (org. „The Reader“), „Žiedų Valdovas: dvi tvirtovės“ (org. „The Lord of the Rings: The Two Towers“). Jo prodiusuotas filmas „Įsimylėjęs Šekspyras“ (org. „Shakespeare in love“) 1998-aisiais laimėjo „Oskarą“ kaip geriausias metų filmas.

Nuo 1995 metų 71 proc. nugalėtojų apsiverkė arba susigraudino.

„Nugalėtojai savo kalbas dažniausiai pradeda padėkodami Akademijai ir kitiems nominantams, tada jų padėka tampa kur kas asmeniškesnė. Kartais jie pirmiau padėkoja kolegoms ir net savo teisininkams, o tik po to savo šeimai“, – tyrimo rezultatus komentuoja Rebecca Rolfe.

Daugiau negu pusė nugalėtojų padėkoja savo šeimai. 40 proc. laureatų ištaria šiuos žodžius: „Norėčiau padėkoti Akademijai“ (Kino meno ir mokslo akademija organizuoja Akademijos apdovanojimus, labiau žinomus tiesiog kaip „Oskarai“ – red. past.). 79 proc. savo kalbą užbaigia pasakydami „ačiū“.

26 proc. aktorių gavę statulėlę ją iškelia į orą, o beveik 60 proc. aktorių moterų sakydamos padėkos kalbą statulėlę laiko suspaudusios abiem rankomis.

Pastaraisiais metais padėkos kalbos tapo emocionalesnės – nuo 1995 metų 71 proc. nugalėtojų apsiverkė arba susigraudino.

Padėkos kalbos taip pat ir labai pailgėjo – iš pradžių užtekdavo tik 40 sekundžių, dabar vidutiniškai dėkojama dvi minutes. Devynis nominantus privalėjo nutraukti orkestras, nes jų kalba užsitęsė per ilgai.

85-ieji „Oskarų“ apdovanojimai įvyks jau šį sekmadienį, vasario 24-ąją. Visas naujienas sekite portale Žmonės.lt.

Čia galite sužinoti, kur ir kada „Oskarų“ ceremoniją žiūrėti tiesiogiai.