P. Geniušo koncertą dovanojantis Kauno kultūros centras kviečia į Atvirų durų dieną

Petras Geniušas ir Giedrė Kilčiauskienė/ D. Matvejev ir Manto Headshooter nuotr.
Petras Geniušas ir Giedrė Kilčiauskienė/ D. Matvejev ir Manto Headshooter nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-10-09 12:06
AA

„Labai myliu Kauną ir savęs neatsieju nuo šio miesto,“ – tvirtina pianistas Petras Geniušas, kurio rečitalį kauniečiams dovanoja naująjį, 80-tąjį, sezoną pradedantis Kauno kultūros centras. Moderniai atnaujintose centro erdvėse išsaugojamos senosios tradicijos ir kartu pritraukiamos naujos kūrybinės industrijos, su kuriomis kultūros centro bendruomenė kviečia susipažinti jau šį šeštadienį vyksiančioje Atvirų durų dienoje.

„Kaune užaugo mano mama, čia jaunystę leido mano tėvas, čia jau kelis dešimtmečius Kauno muzikiniame teatre diriguoja mano brolis, o Žaliakalnyje gyvenusios močiutės nuostabų sodą iki šiol atsimenu kaip savo vaikystės rojų,“ – paklaustas apie santykį su Kaunu nedvejodamas atsako pianistas Petras Geniušas. Per visą savo koncertavimo karjerą jis sakosi nepraleidęs nei vienų metų be koncerto Kaune, o šiemet vienas garsiausių Lietuvos pianistų gros nemokamame koncerte, kurį kauniečiams dovanoja 80-tąjį sezoną atidarantis ir modernius pokyčius kauniečiams pristatantis Kauno kultūros centras.

Simboliška, kad būtent maestro taps pirmuoju, koncertuojančiu naujuoju kultūros centro instrumentu – legendiniu rankų darbo „Steinway & Sons“ fortepijonu. Jei matėte šių metų Oskarą pelniusį Peterio Ferrellio filmą „Žalioji knyga“, tuomet žinote, kad tik tokiu, ir jokiu kitu, fortepijonu grojo legendinis juodaodis pianistas Donaldas Širlis.

„Atnaujinta Kauno kultūros centro salė ir solidus instrumentas liudija rimtus pokyčius ir atsirandančią kokybę. Žinote, o pats Steinway mums, pianistams, yra tarsi aukso standartas, niekada nekeliantis klausimų. Pasaulyje yra ir kitų gerų instrumentų, bet tikrai nėra nei vieno pianisto, kuris nemylėtų Steinway ir nenorėtų juo groti“, – tvirtina P. Geniušas.

Penktadienį, spalio 11 d., rečitalyje „Ateities sąskambių vizija“ skambės keturių kompozitorių kūriniai, kuriuos atlikėjas pasirinko ne atsitiktinai.

„Dar XX amžiaus viduryje daugelis modernios muzikos šauklių pranašavo fortepijono meno mirtį. Bet, kaip parodė laikas, fortepijonas ne tik kad nemirė, bet jo reikšmė dar labiau išaugo ir 21 amžiaus pirmoje pusėje jis vėl užima centrinę vietą muzikinėje panoramoje. Tad pasirinkau keturis kompozitorius, simbolizuojančius keturis svarbius stilius: romantinis F. Chopin, fortepijono spalvingumą atskleidęs C. Debussy, minimalizmo estetas ir šio instrumento populiarintojas P. Glass, pagaliau klasiką ir džiazą sujungęs G. Gershwin. Keturi kompozitoriai, kuriantys sąskambį, per kurį galima matyti fortepijoninės muzikos ateities viziją,“ – taip rečitalio programą pristato pianistas.

Atvirų durų dieną bus ką veikti visiems

Tuo tarpu šeštadienį, spalio 12 dieną, Kauno kultūros centras (KKC) kviečia į intensyvią Atvirų durų dieną, skirtą susipažinti su atsinaujinusiu, moderniu centro veidu ir čia veikiančiais kolektyvais, kurių centre yra net 19. Plačioje dienos programoje – 14 renginių, skirtų įvairaus amžiaus ir pomėgių lankytojams, kuriuose teks ne tik stebėti, bet ir dalyvauti, išbandyti ir patiems prisiliesti prie kūrybinės veiklos.

Vaikų laukia atvira repeticija su estrados studija „Svajonių gija“, liaudies šokio edukacijos su „Šėltinio“ kolektyvu. Architektūros studijoje „200M2“ jaunieji lankytojai kurs „Herojų miestą“, o fotografijos studijoje profesionalus fotografas Dainius Ščiuka supažindins naujausia technika, kurią bus galima patiems išbandyti ir pasidaryti savo arba draugo portretą.

Visi meno ir kultūros mylėtojai galės dalyvauti „Judesio laboratorijos“ šokio dirbtuvėse ar susitikti su nusipelniusia Lietuvos šokių trenere Jūrate Norvaišiene legendinėje klubo „Sūkurys“ repeticijų salėje; į susitikimus kvies chorų „Gintaras“, „Diemedis“ ir „Perkūnas“ vadovai, į teatrinio meno improvizacijas panardins „Kauno Kazio Binkio“ teatro edukacija, o su elektroninės muzikos kūrimu sintezatoriais supažindins ir DJ grotuvais miksuoti mokys elektroninė muzikos studija „Room 404“.

Koncertus dovanos šokio teatras „Releve“ ir kamerinis choras „Kamertonas“.

Atvirų durų dieną vainikuos nemokamas charizmatiškosios EMPTI ir „Pieno lazerių“ vokalistės Giedrės koncertas, kuris kartu taps ir KKC renginių terasos pristatymu.

Temos: