P.Kazlauskas išpildė seną svajonę, dėl kurios pavydėjo dukrai Ingridai: „Pats taip norėdavau“

Ingrida Kazlauskaitė, Petras Kazlauskas, Liveta Kazlauskienė / Donato Kondrato nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Visiems puikiai žinomas šeimyninis estrados duetas Liveta ir Petras Kazlauskai muzikos padangėje sukasi jau ne vieną dešimtmetį, tačiau su bėgančiais metais nei energijos, nei užsidegimo tam tikrai nepritrūksta. Petras pasakoja, kad žiemos laikotarpis yra pats tinkamiausias grūdinimuisi, o peržengus 60-ies metų ribą gyvenimas tikrai nesustoja ir siekdamas tą įrodyti išpildė senai trokštą svajonę – iš arti susipažino su delfinais.

Šio šeštadienio „Lietuvos ryto“ laidos „Pirmi kartai. 60+“ herojus – 66-erių metų dainininkas Petras Kazlauskas, Livetos ir Petro Kazlauskų dueto neatsiejama dalis. Muzika vyrą lydi visą gyvenimą, jos dėka muzikuodamas vienose vestuvėse Petras sutiko ir Livetą, o neilgai trukus jie tapo pora ne tik gyvenime, bet ir scenoje.

„50 metų muzikos ir po šiai diena vis dar ja gyvenu. Grojau visur: ansambliuose, orkestruose, paraduose, laidotuvėse, kapelose, estradose, visą gyvenimas vien tik muzika. Kuomet išsiskirstė mano grupė, kurioje grodavau, likau vienas, o žmonės kviečia atvažiuot koncertuoti bent dviese. Girdžiu, Liveta virtuvėje dainuoja, pasikviečiau, pabandėm, pakeitėm tonaciją, žiūriu, gaunasi. Ir taip viskas prasidėjo“, – smagiomis istorijomis laidoje dalijosi dainininkas.

Liveta Kazlauskienė, Petras Kazlauskas ir Ingrida Kazlauskaitė / Andriaus Tamkevičiaus nuotr.

Iš tiesų, nepaisant savo amžiaus, Petras visiškai nepanašus į stereotipinį senjorą. Prieš metus jis net juokavo, kad nežinojo jau įstojęs į pensininkų gretas ir pražiopsojęs savo pirmąją pensiją. Tokia neblėstanti vyro energija – sveikos gyvensenos rezultatas. Petras drąsiai žiemos metu neria į eketę, grūdinasi ekstremaliais metodais ir atsakingai puoselėja savo sveikatą.

„Būdamas dvidešimties susirgau tokia stipria astma, kad į antrą aukštą neužlipdavau. Tuomet pradėjau griežtą badavimą distiliuotu vandeniu, vegetarizmą, sportavimas ir grūdinimasis per visą žiemą, lendant į kristą eketę. Tai mane lydi jau visus 46 metus“, – praktiniais imuninės sistemos stiprinimo būdais dalijosi Petras.

Negana to, kad dainininkas yra itin veiklus ir judrus, sustoti jam dar tikrai ne laikas. Petras pripažįsta jau seniai turintis vieną neišpildytą svajonę, kuri užgimė dar tuomet, kai dukra Ingrida dalyvavo viename televiziniame projekte.

Petras Kazlauskas Klaipėdos delfinariume / Tomo Petrovskio / tomasfoto.lt nuotr.

„Kai Ingrida dalyvavo projekte su delfinais, stebėjau ją pavydėdamas. Norėjau atsidurti su tais pačiais gyvūnais, su jais susipažinti, juos paglostyti“, – laidoje apie savo norus prisipažino Petras, pakeliui į Klaipėdos jūrų muziejaus delfinariumą.

Būtent ten laidos kūrybinė komanda pakvietė Petrą į individualų užsiėmimą su delfinais. Tokia pramoga prieinama kiekvienam norinčiam muziejaus lankytojui, o jos metu ne tik leidžiama paglostyti delfinus ar su jais pažaisti, bet ir papasakojama istorija, supažindama su skirtingomis delfinų rūšimis, atskleidžiamos jų charakterių ir būdo savybių paslaptys.

„Delfinai yra bendraujantys gyvūnai, kaip ir žmonės, visi turi charakterį, būna prastesnės nuotaikos, būna geresnės, bet šie turi laisvę ir mes jų neverčiame dirbti per prievartą, leisdami patiems pasirinkti“, – laidoje pasakojo delfinų treneris Marius Bagdonavičius.

Fotogalerija:

Petras Kazlauskas Klaipėdos delfinariume (20 nuotr.)
+14
Skaitykite daugiau