Paaiškėjo architekto Šarūno Šlektavičiaus mirties priežastis: skelbiama, kada vyks atsisveikinimas

Šarūnas Šlektavičius / Asmeninio albumo ir Irmanto Gelūno nuotr.
Šarūnas Šlektavičius / Asmeninio albumo ir Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-04-20 12:04
AA

Praėjus dienai po žinios apie architekto, dizainerio, VDA Senato pirmininko, Dizaino katedros vedėjo doc. Šarūno Šlektavičiaus netektį, atskleista jo mirties priežastis. Taip pat paaiškėjo, kada ir kur bus galima atsisveikinti su netikėtai mirusiu 46-erių vyru.

Ketvirtadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime teigiama, kad žinomas dizaineris, architektas ir pedagogas Šarūnas Šlektavičius trečiadienį mirė dėl staiga sutrikusios širdies veiklos.

Skelbiama, kad atsisveikinimas su Š.Šlektavičiumi vyks balandžio 21-22 dienomis Olandų laidojimo namuose (Olandų g. 22, Vilniuje) pirmoje salėje.

Su architektu bus galima atsisveikinti balandžio 21 d. nuo 15.00 iki 20:00 val. ir balandžio 22 d. nuo 9.00 iki 13.00 val.

Palydėjimas vyks balandžio 22 d. 13val., Š.Šlektavičius amžino poilsio atguls Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Pagerbti jo atminimą prašoma vienu baltu žiedu.

Šarūnas Šlektavičius / VDA nuotr.

Primename, kad žinią apie architekto netektį pranešė Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra.

„Balandžio 19 dieną netikėtai mirė dizaineris, architektas, Vilniaus dailės akademijos Senato pirmininkas ir Dizaino katedros vedėjas doc Šarūnas Šlektavičius.

Skaudžią netekties valandą Vilniaus dailės akademijos bendruomenė reiškia nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems ir kolegoms“, – rašoma jų puslapyje.

Menininkas užaugo gerai žinomų Lietuvos grafikų Gerardo Šlektavičiaus ir Birutės Stančikaitės šeimoje.

Šarūnas Šlektavičius pernai rugpjūtį, po beveik 9 metų draugystės, susituokė su scenos menų kritike Goda Dapšyte. Kaip rašė Žmonės.lt, pora žiedus sumainė Neries krante prišvartuotame kelte „Uperis“. Kartu augino mažametį sūnų.

Pirmasis kelto „Uperis“ bandymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip praneša VDA, nuo 2004 m. dirbdamas pedagogu Š.Šlektavičius ugdė dizainerius, garsinančius Lietuvą inovatyviais sprendimais. Jo vadovaujami VDA studentai yra tapę tarptautinio konkurso „Toyota Logistic Design Competion“ finalininkais, VDA organizuojamo nacionalinio konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ laimėtojais, sėkmingai įsilieję į dizaino darbo rinką, sukūrę savo prekės ženklus ir inovatyvius produktus.

Š.Šlektavičius – vienas iš viešosios įstaigos „Dizaino fondas“ įkūrėjų. Tai iniciatyva, orientuota į Lietuvos dizaino istorijos tyrimus, dizaino kultūros puoselėjimą, aktualizavimą ir sklaidą.

Šarūnas Šlektavičius kartu su komanda sukūrė ekologišką upės keltą „Uperis“. Šis projektas 2017 m. laimėjo Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos organizuojamą tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ nacionalinės atrankos etapą ir atstovavo Lietuvai šio konkurso, dar vadinamo kūrybinių industrijų pasaulio čempionatu, finale Kopenhagoje.