Paaiškėjo „Danske Bank Vilniaus maratono“ nugalėtojai

„Danske Bank Vilniaus maratono“ antroji diena / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-09-13 19:42
AA

Sekmadienį Vilniuje įvyko antroji vieno didžiausių šių metų bėgimų „Danske Bank Vilniaus maratono“ diena – paaiškėjo maratono, pusmaratonio bei 10 km distancijų nugalėtojai.

Norint palaikyti dalyvių saugumą, šiais metais kiekviena distancija, išskyrus maratoną, 1 km bėgimą ir vaikų bėgimą turėjo du atskirus startus. Dėl to renginys vyko dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį.

Maratono ir pusmaratonio nugalėtojų titulai – profesionalams

Šiandieną Vilniuje savo jėgas parodė ilgiausiųjų distancijų dalyviai – nuo pačio ryto startavo maratono bėgikai, po jų išbėgo „Rimi“ pusės maratono dalyviai, o po pietų startavo „Visi mes žmonės“ 10 km distancijos dalyviai.

Šiais metais maratono 42,195 km distanciją vyrų kategorijoje greičiausiai įveikė Latvijos lengvaatletis Dmitrijs Serjogins, kuris trasą nubėgo per 02:19:49, tuo pačiu pagerindamas esamą trasos rekordą. Greičiausiai moterų kategorijoje atbėgo ne kartą Vilniaus maratono nugalėtoja ir prizininke jau tapusi lengvaatletė Diana Lobačevskė, distanciją įveikusi per 02:39:40 ir taip pat pagerinusi trasos rekordą.

Lietuvos maratono čempionu tapo antrą vietą maratone užėmęs Andrius Jakševičius, maratoną įveikęs per 02:26:00.

Dianą Lobačevskę trasoje vijosi ir antrąją vietą maratono distancijoje užėmė Lina Kiriliuk (02:51:25). Trečiąją vietą maratono distancijoje pelnė Jonas Vytautas Gvildys (02:27:07) ir Gitana Akmanavičiūtė (02:58:00).

Iš viso maratono distancijoje šiais metais varžėsi 810 dalyvių.

„Rimi“ pusės maratono distancijos nugalėtojais šiais metais tapo ilgų nuotolių bėgikai Remigijus Kančys (01:05:47) ir Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (01:15:57). Kartu su Remigijumi koja kojon bėgo ir antrą vietą užėmė lengvaatletis Ignas Brasevičius, pusmaratonio distanciją įveikęs per 01:05:55. Moterų kategorijoje V. Žūsinaitę-Nekriošienę vijosi ir antrą vietą užėmė sportininkė Loreta Kančytė, 21,098 km nubėgusi per 01:16:16. Trečiąją vietą iškovojo Lukas Tarasevičius (01:11:19) ir Viktorija Varnagirytė (01:18:24).

Iš viso pusmaratonio distancijos varžybose dalyvavo 1149 bėgikų.

Dar daugiau apdovanotųjų

„Danske Bank Vilniaus maratono“ „Visi mes žmonės“ 10 km distancijos greičiausiems dalyviams taip pat atiteko nugalėtojų taurė: trasą greičiausiai įveikė lengvaatletis Valdas Dopolskas (00:31:43) ir Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (00:37:34).

10 kilometrų distancijoje lyderius vijosi ir antrą vietą užėmė Justinas Kinderis (00:32:05) ir Vytautė Budavičienė (00:38:34). Trečioje vietoje liko Jaunius Strazdas (00:32:32) ir Aurelija Vaiciukevičiūtė (00:40:07).

Renginyje apdovanota ir greičiausia komanda – šiais metais komandų taurėje geriausiai pasirodė Remigijaus Kančio treniruojama „Origami runners“ komanda.

Ilgųjų distancijų – maratono, pusmaratonio ir 10 km – laimėtojai apdovanoti nugalėtojų taurėmis, diplomais, piniginiais prizais ir rėmėjų dovanomis.

Šių metų renginyje dalyviai įveikė net 6 skirtingų distancijų trasas, iš kurių kiekvienas galėjo rinktis atstumą pagal savo pasiruošimą.

„Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatorius – VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skaičiuoja, kad šiemet kasmetiniame renginyje sudalyvavo 6512 bėgikų.

„Danske Bank Vilniaus maratono“ antroji diena (63 nuotr.)