Paaiškėjo, kam Bakingamo rūmuose rūpėjo M.Markle ir princo Harry kūdikio odos spalva

Meghan Markle ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-29 18:18
AA

Metų pradžioje apie karališkoje šeimoje patirtą rasizmą užsiminusi Meghan Markle sukėlė tikrą skandalą. Legendinės televizijos laidų vedėjos Oprah Winfrey šou kartu su sutuoktiniu princu Harry viešėjusi Sasekso hercogienė pasakojo sulaukusi klausimo apie būsimo vaiko odos spalvą. Nors tuomet nebuvo atskleidžiama, kas uždavė rasistinį klausimą, dabar aiškėja daugiau detalių.

Kaip rašo „People“, daugiau nei po pusmečio paaiškėjo, kad neįvardintas karališkas asmuo, spėliojęs apie Meghan Markle ir princo Harry pirmagimio Archie odos spalvą, yra princas Charlesas.

Christopherio Anderseno knygoje „Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan“, karališkajai šeimai artimas šaltinis tvirtino, kad princas Charlesas netaktiško klausimo paklausė pokalbio su savo žmona Camilla metu, būtent tą dieną, kai princas Harry paskelbė apie sužadėtuves. 

„Įdomu, kaip atrodys jų vaikai“, – knygoje cituojamas princas Charlesas. 

Teigiama, kad tokį klausimą išgirdusi hercogienė Camilla nustebo ir pabrėžė, kad vaikas bus tiesiog nuostabus. Visgi princas Charlesas tęsė toliau: „Aš kalbu apie tai, kokia gali būti jo odos spalva?“

Klarenso rūmų atstovas spaudai paneigė šiuos C.Anderseno knygoje cituojamus teiginius. 

„Tai yra pramanai ir daugiau nėra ką komentuoti“, – rašoma rūmų pranešime.

Princas Charlesas su Camilla / „Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį laidoje „Today“ C.Andresenas patikslino, kad esą princo Charleso komentarai nebuvo piktybiški, o juos iškraipė rūmų darbuotojai. 

„Tą rytą, kai Meghan ir Harry paskelbė apie sužadėtuves, princas Charlesas tiesiog pradėjo svarstyti, kaip galėtų atrodyti būsimi jo anūkai“, – sakė rašytojas.

„Juk susitiko graži maišytos rasės amerikietė ir garsiausias pasaulyje raudonplaukis. Žinoma, seneliai taip daro – visi spėlioja. Tačiau tas spėliojimas buvo paverstas kažkuo labai toksišku. Rūmų darbuotojai viską iškraipė ir kai šis teiginys pasiekė princą Harry, jis tai priėmė visai kitaip“, – sakė jis.

Didžiosios Britanijos karališkoji šeima: Elizabeth II ir princas Philipas, princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Camilla, Meghan Markle ir princas Harry / Scanpix nuotr.

Interviu supurtė karališkąją šeimą

Dvi valandas trukusį Harry ir Meghan interviu su O.Winfrey kovo mėnesį per JAV televiziją CBS tiesiogiai stebėjo daugiau kaip 17 mln. žiūrovų. Daugiau kaip 11 mln. žmonių vėliau jį žiūrėjo per britų ITV.

Harry ir Meghan pareiškimai, išsakyti laidoje su O.Winfrey, atkreipė pasaulio dėmesį į vieną garsiausių Britanijos šeimų. Naujienų agentūra BNS anksčiau rašė, kad karališkąją šeimą apėmusi krizė daug kam priminė viešą Harry tėvų santuokos žlugimą. Tiesa, čia buvo keliamos kitokios temos – rasizmo, psichikos sveikatos.

Šokiruojančio interviu metu M.Markle televizijai prisipažino galvojusi apie savižudybę, kai prisijungė prie britų karališkosios šeimos, ir kalbėjo apie rasizmą monarchijoje. 

Teigiama, kad sensacingas princo Harry ir M.Markle pareiškimas dėl rasizmo karališkojoje šeimoje sukėlė tikrą sąmyšį.

Meghan Markle ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.

Pernai M.Markle ir princas Harry pasitraukė iš karališkosios šeimos gyvenimo ir dabar gyvena Kalifornijoje su dvejų metų sūneliu Archie ir šią vasarą gimusia dukra Lilibet Diana.

37 metų Harry yra pripažinęs, kad jo motinos žūtis 1997-aisiais per automobilio katastrofą Paryžiuje, jai bandant pabėgti nuo paparacų, paveikė jo psichikos sveikatą ir požiūrį į žiniasklaidą.

Jis ir jo 40 metų žmona kaltino laikraščius rasiniais stereotipais, ypač lyginant su pateikiama informacija apie Harry brolienę Kate, kuri yra baltoji.

Pats Harry anksčiau yra sulaukęs kaltinimų dėl rasistinio įžeidimo buvusiam karo tarnybos kolegai ir buvo nufotografuotas viename karnavalo vakarėlyje vilkintis nacių uniformą.

Tačiau jis sakė, kad Meghan paskatino jį spręsti šią problemą, ir dabar jis remia rasizmo stabdymo projektus.

Fotogalerija:

Princas Harry ir Meghan Markle „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke (11 nuotr.)
+5