Paaiškėjo, kas šiuo metu stipriausi vandenlenčių sporto pasaulyje

„Red Bull Wake2el” varžybų akimirkos / Vytauto Dranginio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienį „Wake Way“ susirinko vandenlenčių sporto elitas iš viso pasaulio. Daugiau nei 30 atletų suskrido į „Red Bull Wake2el”, prieš ketverius metus startavusias Baltijos šalių varžybas, kurios per šį laiką išaugo iki prestižinio pasaulinio masto renginio. Tarp pasaulio čempionų bei vandenlenčių sporto novatorių jame vietos atsirado ir penketui Lietuvių, tačiau fortūna jiems nebuvo palanki.

Nors kai renginyje tokio lygio varžovai, vien fortūnos neužtenka. Pavyzdžiui, Dominik Helner ant pakylos atsistoja beveik visuose čempionatuose, kuriuose dalyvauja, o Europos vicečempionas Timo Kapl šiuo metu triumfuoja vienose varžybose po kitų. Kolegos jį netgi laiko vienu pasaulio stipriausiųjų. Į oficialų pasaulio stipriausiųjų penketuką patenka ir Sam de Haan. Vertas paminėjimo ir pernai metų laimėtojas Liam Peacock. Taip pat renginyje buvo net trys „Red Bull“ atletai – Felix Georgii, Szebasztian Szolath bei Joe Battleday – ir ketvirtojo sportininko inauguracija: varžybų rytą prie šios komandos prisijungė Jules Charaud.

„Red Bull Wake2el” varžybų akimirkos / Vytauto Dranginio nuotr.

„Red Bull Wake2el” vyksta dvikovų principu. Iš vakaro traukiami burtai, lemiantys pirmąsias sportininkų dvkovas, šių laimėtojai keliauja į antra etapą, šio laimėtojai į trečią, kol galų gale lieka tik du, o galiausiai – vienas.

Lietuvos vandenlenčių čempionato trečiosios vietos laimėtojui Martynui Šlikui burtai buvo itin nepalankūs – jau pirmojoje dvikovoje jis turėjo stoti prieš Timo Kapl. Lietuvis iškart nujautė, kad neturi šansų, tačiau džiaugėsi bent jau galėsiantis susirungti su savo mėgstamiausiu atletu.

„Red Bull Wake2el” varžybų akimirkos / Vytauto Dranginio nuotr.

Motiejui Kuzmickas savo pirmoje kovoje susirungė su „Red Bull“ atletu Felix Georgii. Nors pastarasis mėgaujasi gyvos legendos statusu, Motiejus plaukė namų parke, tad, kai kurių sportininkų nuomone, turėjo šansų vokiečiui pasipriešinti. Tačiau Felix legendos statusu mėgaujasi ne be reikalo – jis itin strategiškai susidėliojo savo pasirodymą ir triumfavo. Domantas savo varžybas pradėjo ir tuo pačiu baigė dvikovoje su Dominik Helner. Lietuvėms sekėsi ne ką geriau. Ir Agnesė Šatavičiūtė, ir Monika Vileniškienė iškrito per pirmąsias savo kovas.

Moterų grupėje triumfavo kylanti vandenlenčių sporto žvaigždė Maryh Jeanne. Triumfavo, nes įveikė itin stiprias, favoritėmis laikytas sportininkes – Angelika Schriber ir Carro Djupsjo. Vyru grupėje nugalėtoju tapo Timo Kapl, įsirašęs dar vienas rungtynes į savo šiųmetinių pergalių sąrašą. Jis labai įtemptoje dvikovoje laimėjo prieš vokietį Bene Tremmel. Nors šis į Lietuvą atvyko pirmas ir treniravosi daugiausiai iš visų, Timo įgūdžiai buvo geresni. O galbūt tai nulėmė ir burtai – mat Bene pakeliui iki finalinės dvikovos turėjo įveikti beveik visus varžybų favoritus, o Timo kelias buvo kiek lengvesnis.

Net šeši užsieniečiai taip susižavėjo Lietuva, kad liko čia ilgesniam laikui – Bene Tremmel teigė planų artimiausiu metu išvykti tikrai neturintis.

„Red Bull Wake2el” varžybų akimirkos (26 nuotr.)
+20

Skaitykite daugiau