Paaiškėjo, kodėl Anglijos karalienė Elizabeth II staiga sušaukė visus dvariškius į susirinkimą

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienio rytą užsienio žiniasklaida mirgėjo pranešimais apie tai, kad Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II netikėtai sukvietė visus Bekingemo rūmų darbuotojus į susitikimą.

Pasipylė spėlionės, ką karalienė taip staiga nusprendė pranešti. Baimintasi, kad žinia gali būti susijusi su jos sveikata ir galbūt sosto perleidimu.

Prieš keletą valandų Bekingemo rūmai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad monarchės vyras princas Philipas (95) baigia savo visuomeninę veiklą. Jis nebelydės karalienės ir nebesirodys vienas viešumoje.

Princas Philipas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Jo didenybė Edinburgo hercogas Philipas priėmė sprendimą nebedalyvauti viešuose renginiuose, kuriuose lankose karališkosios šeimos nariai nuo ateinančio rudens. Princą palaiko jo žmona karalienė Elizabeth II.

Princas dar dalyvaus jau suplanuotuose renginiuose, į kuriuos jis privalo palydėti karalienę ar atstovauti karališkąją šeimą pats vienas. Po to Edinburgo hercogas nebepriims jokių kvietimų, nebent jis pats norės kur nors būtinai dalyvauti.

Princas yra 780 organizacijų prezidentas, globėjas, garbės narys. Jis ir toliaus su organizacijomis bendradarbiaus, tačiau tai nebus aktyvi veikla, kaip iki šiol“, - teigiama pranešime.

Karalienė Elizabeth II ir jos vyras princas Philipas (49 nuotr.)
+43

Skaitykite daugiau