Paaiškėjo, kodėl Saulius Urbonavičius-Samas atsisakė būti „Eurovizijos“ komisijoje

Saulius Urbonavičius-Samas / Luko Balandžio nuotr.
Saulius Urbonavičius-Samas / Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-05-13 11:32
AA

Nors prodiuseris ir dainininkas Saulius Urbonavičius-Samas šįmet turėjo būti „Eurovizijos“ komisijos narių gretose, likus kelioms dienoms iki konkurso pradžios jis atsisakė vertintojo kėdės – užleido ją Kristinai Žaldokaitei. Žmonės.lt S.Urbonavičius-Samas sakė, kad „Eurovizijos“ dalyvių nevertino dėl nepalankaus darbo grafiko.

Kad S.Urbonavičius-Samas bus „Eurovizijos“ komisijos narių iš Lietuvos gretose Žmonės.lt pranešė gegužės pradžioje. Vertinti pasirodymus jis turėjo kartu su Povilu Varvuoliu, Kristina Zmailaite, Deivydu Zvonkumi ir Rūta Lukoševičiūte. Vis dėlto Europos transliuotojų sąjungai, rengiančiai „Eurovizijos“ konkursą, paviešinus komisijos narių iš Lietuvos balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad S.Urbonavičiaus-Samo vietą užėmė K.Žaldokaitė.

Kaip Žmonės.lt sakė pats S.Urbonavičius-Samas, „Eurovizijos“ dalyvių jis nevertino dėl nepalankaus darbo grafiko. „Taip susiklostė situacija – vieną dieną negalėjau laiku žiūrėti transliacijos, nes turėjau dalyvauti koncerte. Kadangi taisyklės „Eurovizijoje“ yra labai griežtos – viskas turi vykti laiku, yra auditas – man teko nusišalinti iš komisijos. Tada, kai sutikau joje būti, dar nebuvo aiškios jokios transliacijų datos, laikai. Visa tai – tik techniniai reikalai. Nieko asmeniško“, – sakė jis. 

„Eurovizijos“ dainų konkurso finalas (198 nuotr.)
+192

Žmonės.lt primena skaitytojams, kad „Eurovizijos“ dalyvius komisijos nariai vertina žiūrėdami antrąją generalinę kiekvieno iš trijų koncertų – dviejų pusfinalių ir finalo – repeticiją. Ji vertintojams transliuojama tiesiogiai, komisijos narių balai sudaro 50 proc. galutinio rezultato. Likusią dalį lemia televizijos žiūrovų balsai. 

Conchita Wurst man pasirodė kaip labai geras iššūkis, bajeris, tikrai meninis pasirodymas. Tačiau jos daina man atrodo silpnoka, nors žiūrovams atrodė kitaip.

Kiekviena „Eurovizijoje“ dalyvaujanti šalis į konkursą deleguoja po penkis komisijos narius, šiais metais, siekiant „Eurovizijos“ skaidrumo, pirmąkart atskleistos ne tik vertintojų pavardės, bet ir jų duoti įvertinimai. Kaip savo balsus paskirstė komisijos nariai iš Lietuvos galite skaityti čia. 

„Nufilmuotos generalinės repeticijos yra lygiai tokios pačios, kaip transliacijos, kurias vėliau televizijos eteryje pamato žiūrovai. Pildome blankus su savo įvertinimais ir juos išsiunčiame. Viskas ten turi vykti labai laiku – įsivaizduokite, kiek šalių dalyvauja, kiek komisijų vertina pasirodymus. Juk viską reikia suskaičiuoti, sustyguoti“, – komisijos darbo užkulisius atskleidžia S.Urbonavičius-Samas. 

Paklaustas, kaipgi būtų paskirstęs savo balsus, jei būtų likęs komisijoje, S.Urbonavičius-Samas tikino, kad įvertinti visus pasirodymus – sunki užduotis: „Pirmiausia būčiau vertinęs dainas. Conchita Wurst man pasirodė kaip labai geras iššūkis, bajeris, tikrai meninis pasirodymas. Tačiau jos daina man atrodo silpnoka, nors žiūrovams atrodė kitaip. Danija, Nyderlandai... Jų dainos buvo puikios. Tiesą sakant, „Eurovizijos“ finalas man buvo labai nuobodus. Jame beveik visai nebuvo gerų dainų – išsiskyrė gal trys dainelės, kurios buvo tikrai padorios.“

„Eurovizijos“ nugalėtoja Conchita Wurst / Lukas Balandis / BNS nuotr.