Paaiškėjo „Maestro“ finalininkų trejetas: iš šou pasitraukė favorite laikyta Zita Kelmickaitė

Projekto „Maestro“ pusfinalis / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.
Projekto „Maestro“ pusfinalis / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.
Pranešimą spaudai parengė Auksė Šapelytė
Šaltinis: Žmonės
2021-09-25 22:10
AA

Šeštadienio vakarą vėl atsivėrė durys į paslaptingąjį muzikos pasaulį ir dirigento meistrystės užkulisius. LRT muzikiniame projekte „Maestro“ auga įtampa, mat tai buvo paskutinė kova prieš didįjį finalą. Vakaro pabaigoje paaiškėjo finalininkų trejetas, o projekto lydere laikytai muzikologei Zitai Kelmickaitei prieš pat finišo tiesiąją, deja, teko pasitraukti.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šeštadienio vakarą dalyviai dirigavo ne tik orkestrui, bet ir žinomiems šalies operos solistams. Vos prieš mėnesį nieko apie dirigavimą nežinoję projekto dalyviai jau tvirtais žingsniais žengia finišo link.

Pirmasis į sceną žengė aktorius Dainius Kazlauskas. Jam burtų keliu atiteko ne vienas, o net du solistai – Jonas Sakalauskas ir Sandra Lebrikaitė. Jiedu su orkestru atliko Papagenų duetą iš V.A.Mocarto operos „Užburtoji fleita“. Net savo kalba, savo paties išgalvotais ženklais ir simboliais partitūrą išsirašęs Dainius po pasirodymo iš projekto komisijos sulaukė pagyrų už pažangą ir gavo 24 balus iš 30-ies.

„Staiga ta ekskursija virto rimtu darbu. Ne tik pasivaikščiojimu po muzikinį pasaulį su gražiais vaizdais, bet iš tiesų rimtu, alinančiu, galvoje spengiančiu darbu, naktį užmigti neleidžiančia muzikos garsų kakofonija“, – įspūdžių neslėpė D.Kazlauskas.

Projekto „Maestro“ pusfinalis / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Antroji prieš orkestrą stojo aktorė Lina Rastokaitė, kuri kartu su operos solistu Rafailu Karpiu atliko komiškuosius Piotro Čaikovskio Trikė kupletus iš operos „Eugenijus Oneginas“.

Už šį pasirodymą Linai komisija skyrė 23 balus.

Projekto „Maestro“ pusfinalis / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Ant dirigento pakilos lipo ir atlikėjas Tomas Narkevičius-Free Finga. Jauniausiam iš likusios projekto ketveriukės dalyviui teko suvaldyti ne tik Giacomo Puccini ariją „O mano brangus tėve“ iš operos „Džanis Skikis“, bet ir aksominį operos solistės Monikos Pleškytės balsą.

Nepagailėję gražių žodžių komisija jam skyrė 24 balus.

Projekto „Maestro“ pusfinalis / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Paskutinioji pasirodė muzikologė, TV laidų vedėja Zita Kelmickaitė. Tvirto ir ugningo charakterio moteris į savo rankas suėmė visą Vytauto Klovos operą „Pilėnai“ ir kartu su solistu Jonu Sakalausku atliko žymiąją Ūdrio ariją.

Vis tik, komisija nevyniojo žodžių į vatą ir, pažėrusi karčios kritikos, Zitos dirigavimą įvertino vos 18 balų.

Projekto „Maestro“ pusfinalis / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Suskaičiavus visus komisijos balus šį vakarą prieš simfoninio orkestro teismą stojo Zita Kelmickaitė ir Lina Rastokaitė. Paskelbus balsavimą itin didele persvara šią kovą laimėjo Lina ir prieš pat finišo tiesiąją su projektu atsisveikino iki šiol viena iš lyderių laikyta Zita Kelmickaitė.

Projekto finale spalio 2-osios vakarą susikaus stipriausiųjų trejetas – Dainius Kazlauskas, Lina Rastokaitė ir Tomas Narkevičius-Free Finga.

„Maestro“ – muzika mano rankose! Šeštadieniais, 21 valandą per LRT televiziją ir portale Lrt.lt 

Projekto „Maestro“ pusfinalio akimirkos (25 nuotr.)
+19