Paaiškėjo paskutiniai „Eurovizijos“ pusfinalio dalyviai: scenos senbuviai ir favoritė Monika Liu

Trečioji nacionalinė 2022 m. „Eurovizijos“ atranka / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.
Trečioji nacionalinė 2022 m. „Eurovizijos“ atranka / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-01-22 20:55
AA

Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje – trečioji ir paskutinė pirmojo „Pabandom iš naujo!“ projekto etapo laida, kurios pabaigoje paaiškėjo paskutiniai šeši atrankų pusfinalio dalyviai. Pusė jų savo kovą dėl galimybės atstovauti Lietuvai Turine baigė.

Trečioje atrankos į „Euroviziją“ laidoje dėl vietos pusfinalyje varžėsi dvylika atlikėjų. Dėl vietos pusfinalyje šįkart kovoja Gebrasy, „Mėnulio fazė“, Lolita Zero, Monika Liu, Rūta Loop, „Basas Pegasas“, Vilija Matačiūnaitė, Vasha, Emilija Valiukevičiūtė, Geleibra, Gintarė Korsakaitė ir Živilė Gedvilaitė.

Susumavus šeštadienio teisėjų ir žiūrovų balus paaiškėjo, kurie šeši iš šių dvylikos atlikėjų pasirodys kitame atrankos etape. 

Trečiosios „Eurovizijos“ atrankos bendri žiūrovų ir komisijos balai:

 1. Monika Liu – 12 balų
 2. Rūta Loop – 10 balų
 3. Lolita Zero – 8 balai
 4. Gebrasy – 7 balai
 5. Gintarė Korsakaitė – 6 balai
 6. Vilija Matačiūnaitė – 5 balai
 7. „Basas Pegasas“ – 4 balai
 8. Vasha – 3 balai
 9. „Mėnulio fazė“ – 2 balai
 10. Živilė Gedvilaitė – 1 balas
 11. Geleibra – 0 balų
 12. Emilija Valiukevičiūtė – 0 balų

Tiek žiūrovų, tiek komisijos favorite tapo Monika Liu, sužavėjusi retro stiliaus lietuviška daina „Sentimentai“. Komisija kone vienbalsiai sutarė, kad jei nuspręstume į didijį „Eurovizijos“ konkursą siųsti dainą gimtąją kalba, Monikos kūrinys būtų tinkamas. Raktas į europiečių širdis – dainoje vartojami tarptautiniai žodžiai ir nepriekaištingas stilius.

Daug pagyrų sulaukė ir kiti penki atlikėjai: Rūta Loop buvo giriama už įtaigią dainą ir profesionalų pasirodymą, Lolita Zero užhipnotizavo išskirtiniu įvaizdžiu ir skambesiu. Komisija džiaugėsi augančiu Gebrasy pasitikėjimu ir stipria daina, Gintarė Korsakaitė sužavėjo savo energija, o Vilija Matačiūnaitė – išlaisvintu unikalumu ir atrastu muzikos stiliumi.

Monika Liu / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Žmonės.lt kvietė sudalyvauti apklausoje ir išreikšti simpatiją savo favoritui.

Pirmąjį atrankų šeštadienį kelialapį į atrankos pusfinalį iškovojo Erica Jennings, Augustė Vedrickaitė, Urtė Šilagalytė, Joseph June, Mary Mo ir Elonas Pokanevič.

Po antrosios atrankos laidos bilietu į pusfinalį džiaugiasi Ieva Zasimauskaitė, Titas ir Benas, Justė Kraujelytė, Emilijana, „Queens of Roses“ ir „Moosu X“.

Pirmieji devyni pusfinalio dalyviai susikaus jau sausio 29-ąją. Antrasis pusfinalis su dar devyniais dalyviais numatytas vasario 5-ąją. Dar po savaitės, vasario 12-osios vakarą, „Pabandom iš naujo!“ finale jėgas surems aštuoni finalininkai. Paskutinės laidos metu paaiškės atlikėjas ar grupė, atstovausiantys Lietuvai didžiojoje šiųmetėje „Eurovizijoje“.

Trečioje nacionalinės atrankos laidoje savo kūrinius pristatė:

„Basas Pegasas“ su kūriniu „Ponai“

Aktorius Marius Repšys ryžosi avantiūrai ir pirmą kartą išbandė sėkmę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Į sceną jis žengė su grupe „Basas Pegasas“ ir daina „Ponai“. Joje dainuojama apie visus pasaulio ponus, kurie valdo pasaulį.

Ant scenos grupės lyderis demonstravo pyktį, tačiau jis buvo suvaidintas. „Pyktį vaidinti labai lengva, o gėrį – kur kas sunkiau“, – su šypsena veida sakė M.Repšys. 

„Kūrinys turi keletą prasmės sluoksnių. Tai tarsi „kvailystė“, bet paruošta rimtai. Mane visai suintrigavo“, – sakė Ramūnas Zilnys.

Grupė „Basas Pegasas“ / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Rūta Loop su daina „Call Me From the Cold“

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje Rūta Loop – senbuvė. Po metų pertraukos į konkursą ji sugrįžo su kardinaliai pasikeitusia šukuosena – juosmenį siekiančiais plaukais ir daina „Call Me From the Cold“.

Rūta tikina, kad tai viena gražiausių jos parašytų dainų ir neabejoja, kad ji ras savo klausytoją ne tik dėl originalumo, bet ir pasakojamos istorijos: „Dažnai mes galvojame, kad žinome kaip žmogui padėti, kai jam yra sunku. Bet tikiu, kad labai dažnu atveju, žmogus tik nori būti išgirstas, suprastas, neteisiamas.

Šioje dainoje aš įkūniju energiją, kuri klauso, kuri girdi ir taip sukuria jaukią atmosferą, kuri padeda žmogui atsiverti, eiti į šviesą iš tamsos ir liūdesio. Tačiau ši daina nėra liūdna, ji viltinga ir šios dainos istorijoje žmogus supranta, jog jam reikėjo ne ieškoti šviesos, o uždegti šviesą savyje, kurią jis visada ir turėjo.“

„Aš prisimenu priedainį ir dar kelias vietas, jos man labai gražios. Komplimentai prodiuseriams. Viskas skamba labai estetiškai, super“, - komentavo Vytautas Bikus.

Rūta Loop / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Vasha su daina „Nepaleidi“

Gabrielė Grygolaitytė-Vasha nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavauja ne pirmą kartą. Grįžimas į konkurso sceną ją vertė ir jaudintis, ir tikėti pagaliau aplankysiančia sėkme. Daina „Nepaleidi“ – bendras jos ir prodiuserio Viktoro Woop kūrinys, kurio pagrindinės temos – meilė ir viltis.

„Dainą įkvėpė ir asmeninės patirtys, bet ir apskritai šiam pasaulyje meilė – tikrai aktuali tema. Niekam ne paslaptis, kad ji būna visokia: ir skaudi, ir reikalaujanti vilties. Tad šįkart mano daina – apie dviejų žmonių meilę ir tai, kad visada reikia turėti vilties, net jei būna sunkumų, nusivylimų. Kartais tik viltis ir tikėjimas mus gelbsti“, – kalbėjo Vasha.

Vasha / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Geleibra su kūriniu „Aš jaučiu tave“

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos debiutantė Gabrielė Urbonaitė-Geleibra dalyvauti konkurse nusprendė netikėtai. Išbandyti savo jėgas ją paskatino prodiuseriai Justinas Sakalauskas ir Evaldas Mikalauskas.

Emocinį dviejų žmonių ryšį, išlikusį ir po vieno iš jų mirties, savo kūrinyje apdainuojanti Gabrielė Urbonaitė-Geleibra apie tai, kad pateko į nacionalinę atranką, sužinojo keliaudama į Tailandą. Taip atlikėjai pasitaikė neeilinė galimybė vaizdo klipą dainai nufilmuoti ne Lietuvoje, o egzotiškuose kraštuose.

Geleibra / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Vilija su daina „Šimtas ir vienas“

Vilijai Matačiūnaitei „Eurovizijos“ scena anaiptol nėra naujiena – atrankose ji dalyvavo ne kartą, o 2014 m. su daina „Attention“ didžiajame dainų konkurse atstovavo Lietuvai. Pernai atrankoje atlikėja prisistatė pseudonimu „Sunday Afternoon“, o šiemet grįžo kaip Vilija. Ji atliko dainą „Šimtas ir vienas“.

Į sceną Vilija lipo visiškai atsipalaidavusi ir pasitikėdama savo jėgomis. „Viską padariau, ką buvau sau pasilinkėjusi, ir komanda mano faina – mažytė, jauki, moteriška draugija. O žiūrovams palinkėčiau malonaus žiūrėjimo, kad būtų jaukus, šiltas šeštadienio vakaras“, – kalbėjo ji.

„Vilija pastaruoju metu atrado balansą. Man jos klausytis buvo malonu, puiki daina“, – sakė Darius Užkuraitis.

„Ši daina – tarsi šviežus oro gūsis. Viliją pamačiau naujomis spalvomis“, – sakė Ieva Narkutė.

Vilija / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Emilija Valiukevičiūtė su daina „Overload“

Atlikėja Emilija Valiukevičiūtė „Eurovizijoje“ nebėra naujokė – nacionalinėje atrankoje ji dalyvauja jau antrąkart. Šįkart Lietuvos publikai ji pristato dainą „Overload“. Mergina ja labai tiki.

Emilija teigia, kad „Eurovizija“ jai primena važiavimą amerikietiškaisiais kalneliais, tačiau kartu vadina tai nuostabiu potyriu, kurį norisi pakartoti.

Emilija Valiukevičiūtė / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Gintarė Korsakaitė su kūriniu „Fantasy Eyes“

Ne viename muzikiniame šou sužibėjusi atlikėja Gintarė Korsakaitė „Eurovizijoje“ dalyvauja su intriguojančia daina „Fantasy Eyes“. Su komanda – prodiuseriu Faustu Venckumi, dainų kūrėjais Elena Jurgaityte ir Audriumi Petrausku jie, anot Gintarės, sukūrė konkursui tinkančią dainą.

„Fantasy Eyes“ yra apie nenumaldomą troškimą būti su žmogumi, su kuriuo santykis yra kenksmingas. Dalis tavęs žino, kad čia nieko gero nebus, nes tokiame santykyje jau buvai, bet vis tiek tas žmogus traukia iki išprotėjimo, hipnotizuoja, norisi tiesiog užsimerkti ir nerti į savo paties susikurtą fantaziją. Galiausiai suvoki, kad esi pakankamai stiprus, jog atsispirtum impulsams, kad pasakytum „ne“, ir sukaupęs visas jėgas taip ir padarai, nors vis dar kirba dvejonė: „o gal?“, – dainos žinutę atskleidžia atlikėja.

Gintarė Korsakaitė / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Živilė Gedvilaitė su daina „Lioness“

Atlikėja Živilė Gedvilaitė nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja ypatingu gyvenimo laikotarpiu, kurio centre – šeima: augiausiai jos laiko užima dviejų metų sūnus ir namų priežiūra.

Simboliška, kad Živilės daina yra apie moters stiprybę ir tvirtumą, kurio jai pačiai ne visada pavyksta tai pademonstruoti. Vis tik ji tikisi, kad klausytojai pajus lyderės jėgą.

Živilė Gedvilaitė / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Monika Liu su daina „Sentimentai“

Monika Liu – viena ryškiausių ir žinomiausių šių metų „Pabandom iš naujo!“ dalyvių. Sėkmę ji bando su daina „Sentimentai“, kurią parašė karantino metu. „Atėjau Europai parodyti, kaip skamba lietuvių kalba“, – sakė Monika Liu.

Kalbama, kad asmeninių išgyvenimų ir patyrimų įkvėptas kūrinys Moniką paverčia viena rimčiausių kandidačių nugalėti nacionalinę atranką. Apie šią dainą kalbama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Manęs pirmą kartą neaplankė jausmas, kad reikia tą dainą išversti. Man patiko Monikos artistiškumas, toks stilingas maivymasis, daina puiki“, – sakė Vytautas Bikus.

Monika Liu / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Gebrasy su daina „Into Your Arms“

Praėjusiais metais nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje didelio žiūrovų palaikymo sulaukęs Audrius Petrauskas-Gebrasy su daina „Where‘d You Wanna Go?“ konkurso finale užėmė antrąją vietą. Šiemet atlikėjas nusprendė sugrįžti į konkursą ir pabandyti dar kartą su savo autorine daina „Into Your Arms“.

„Daina yra apie išsiskyrimą, kuris dar yra labai šviežias. Tu bandai save apgauti, kad viskas yra gerai ir nori žengti į kitą savo gyvenimo etapą, tačiau vis galvoji apie tai, ką praradai, neužmiegi naktimis galvodamas kodėl nepavyko. Galop net bandai įtikinti save, kad niekada neturėjot jokių problemų ir nostalgiškai prisimeni tik pačius geriausius momentus iš draugystės, nes tau trūksta tos šilumos ir saugumo jausmo, kurį jautei, kai dar buvot kartu. Manau, kad tai yra ta tematika su kuria gali susitapatinti daugelis“, – teigia dainos autorius.

„Jis šiemet atėjo kaip vienas favoritų ir tai labai jautėsi“, – sakė Ramūnas Zilnys.

„Maniau, kad daina bus nuobodi, bet puikiai susiklausė“, – tikino Darius Užkuraitis.

Gebrasy / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

„Mėnulio fazė“ su daina „Give Me a Sign“

Atlikėjas „Mėnulio Fazė“ į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką atkeliauja su kūriniu „Give Me A Sign“. Tai yra ilgiausiai kurta ir brandinta mano daina“, – pripažįsta atlikėjas Vladas Chockevičius.

Kūrinys „Give Me A Sign“ yra apie viltį, laukiant ženklo, įkvėpimui, judėjimui pirmyn, kada būna sunku. Ir tas vilties ženklas visada būna, tik kartais jo ieškome ne ten, kur reikėtų ieškoti. Kartais mažuose dalykėliuose ir yra visas stebuklas. Visiškame paprastume. Prie kūrinio atsiradimo labai daug prisidėjo ir Vlado žmona Laima Džiugytė-Chockevičienė.

„Mėnulio fazė“ / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Lolita Zero su kūriniu „Not Your Mother“

Viena ekstravagantiškiausių „Pabandom iš naujo!“ dalyvių – Lolita Zero. Ji „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja jau antrą kartą ir klausytojų širdis ketina pakerėti dainą „Not Your Mother“. „Tai, ką jūs pamatysite, bus tikrai nematyta ir negirdėta“, – sak po Lolitos Zero personažu besislepiantis aktorius, choreografas, režisierius Gytis Ivanauskas.

Jis ant scenos žavi ne tik balsu, bet ir įvaizdžiu. Šiemet jis į sceną žengia su švytinčiu baltos spalvos kostiumu ir savo skiriamuoju ženklu tapusiais ragais. Jos pasirodymą papildo sidabriniais kostiumais vilkintys šokėjai.

„Tai yra psichodelinė būsena, kuri mane labai sužavėjo“, – komentavo Gerūta Griniūtė.

„Dalis manęs norėtų, kad ji atstovautų Lietuvą", – sakė Vytautas Bikus.

Lolita Zero / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Trečiojoje „Pabandom iš naujo!“ laidoje dalyvių pasirodymus komentuos ir vertina LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, muzikologas, LRT OPUS vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus ir atlikėja Ieva Narkutė.

„Pabandom iš naujo!“ komisijos narys Darius Užkuraitis įsitikinęs, kad trečiojoje laidoje konkursantai iškėlė aukštą kokybės kartelę. Kai vienoje scenoje susitinka toks didelis būrys scenos veteranų – garantuota ne tik nuožmi dalyvių konkurencija, bet ir ilgai išlauktas džiugesys žiūrovų ausims ir akims.

Pabandom iš naujo! trečiosios laidos komisijos nariai / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

„Po gana liūdnokos antrosios atrankos laidos, maloniai nustebino trečioji. Čia jau tikrai buvo iš ko rinktis. Svarbiausia – daugelis atlikėjų suprato, kad jie atėjo į „Euroviziją“, o ne užlipo į eilinę koncertinę sceną. Manau, kad bent keli šios laidos pasirodymai tikrai papuoštų ir nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finalą“, – sako D.Užkuraitis.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669 (vieno skambučio ar žinutės kaina – 0,60 euro). Iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Žiūrovų balsavimo rezultatai, kaip ir komisijos balai, bus skelbiami laidos pabaigoje.

Darius Užkuraitis / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Už žiūrovų skambučiu ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei. Asociacija LATGA dainos nugalėtojos autoriui skirs 5000 eurų dydžio piniginį prizą.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris gegužės 10-14 dienomis vyks Italijos mieste Turine, susirungs 41 šalies atlikėjai. Tai – dviem valstybėmis daugiau nei praėjusių metų gegužę, kai „Eurovizija“ įvyko Roterdame. Po pertraukos į konkursą grįžo Armėnija ir Juodkalnija.

Fotogalerija:

Trečioji 2022 m. nacionalinė „Eurovizijos“ atranka (66 nuotr.)
+60