Paaiškėjo tikroji Prince'o mirties priežastis: garsus muzikantas perdozavo narkotikų

Prince'as / „Scanpix“/AP nuotr.
Prince'as / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-06-02 20:14
AA

Po balandžio pabaigoje anapilin iškeliavusio Prince'o mirties tyrėjai beveik du mėnesius aiškinosi muzikos legendos mirties aplinkybes ir pagaliau paskelbti skrodimo rezultatai.

Dainininko teisininkai kurį laiką neigė narkotikų perdozavimo versiją. 25-erius metus dainininką pažinojęs jo teisininkas L. Londellis McMillanas kelios dienos po Prince'o mirties spaudai užtikrino, kad dainininkas „nevartojo jokių narkotikų, kurie galėtų kelti bent menkiausią susirūpinimą“. Teisininkas taip pat pridūrė, kad Prince'as propagavo sveiką gyvenimo būdą, buvo veganas ir tiesiog „buvo ne toks žmogus“, kuris vartotų narkotikus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Per Prince'o atminimo koncertą „Lofte“ bus renkamos lėšos jo skulptūrai Vilniuje

Galiausiai ketvirtadienį buvo pateiktos galutinės skrodimo išvados: popmuzikos superžvaigždė mirė dėl netyčinio apsinuodijimo psichotropinėmis medžiagomis, pranešė BBC.

Pasak tyrėjų, Prince'as perdozavo fentanilio – itin stiprių opioidinės kilmės skausmą malšinančių vaistų, kurie paprastai išrašomi vėžiu sergantiems pacientams. Fentanilis neretai neatsakingai naudojamas svaiginimuisi – dėl netinkamo jo vartojimo svaiginimosi tikslais JAV mirštama kur kas dažniau nei nuo heroino ar morfijaus perdozavimo. JAV šis vaistas klasifikuojamas kaip narkotikas – jo poveikis yra panašus į heroino, tik jis taip stipriai neskatina euforijos jausmo, o labiau veikia kaip stipresni analgetikai ir raminamieji.

Kol kas nėra skelbiama, ar šiuos vaistus Prince'ui skyrė gydytojas, ar jie buvo gauti nelegaliai.

Balandžio pabaigoje dainininko mirtį tyrę pareigūnai paskelbė, kad šalia jo kūno buvo rasti receptiniai skausmą malšinantys vaistai – jau tada iškelta versija, kad jis galėjo jų perdozuoti.

Žmonės.lt primena, kad Prince'as mirė balandžio 21-ąją savo namuose Minesotoje. Jam buvo 57-eri. Prince'o skrodimas buvo atliktas praėjus porai dienų po jo mirties, tačiau mirties priežastis iškart nebuvo nustatyta.

Gerbėjai gedi Prince'o prie „Paisley Park“ (16 nuotr.)
+10
Mirė popmuzikos superžvaigždė Prince'as (42 nuotr.)
+36