Paaiškėjo žinomo fitoterapeuto Juozo Ruolios mirties priežastis

Juozas Ruolia / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Juozas Ruolia / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-11 13:02
AA

Ketvirtadienį apskriejo žinia apie žinomo fitoterapeuto, ilgamečio Nacionalinio vėžio instituto darbuotojo Juozo Ruolios mirtį. Kiek vėliau jo dukra Rūta atskleidė tėčio mirties priežastį.

Fitoterapeuto Juozo Ruolios dukra Rūta portalui tv3.lt sakė, kad tėčio mirties priežastis – pakartotinis smegenų infarktas, insultas.

J.Ruolios gyvybė užgeso trečiadienį. Gegužės 18 dieną jis būtų šventęs 73 metų gimtadienį.

Atsisveikinimas su Juozu Ruolia vyks gegužės 12 dieną Olandų laidojimo namuose. Karstas bus išnešamas gegužės 13 dieną, šeštadienį, 9.30 val. 12 valandą Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už velionį, po jų Juozas Ruolia bus palaidotas Ceikinių kapinėse, pranešė Ignalinos rajono savivaldybė.

Juozas Ruolia / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Žmonės.lt primena, kad žinią apie J.Ruolios mirtį dukra Rūta ketvirtadienį pranešė feisbuke. Mirusiam tėčiui ji skyrė jautrų laišką.

„Mano mylimas Tėtis Juozas Ruolia iškeliavo anapusybėn – ten, kur sakoma, kad siela sugrįžta į savo namus, pas savo mylimus ir kažkada prarastus...

Ačiū Tau, Tėti, už visą magišką augalų pasaulį, už alternatyvią mediciną, ezoteriką ir tikėjimą dvasiniu lygmeniu. Ačiū Tau už visą pagalbą vos susirgus mums arba susirgus Tavo anūkams (-ėms). Ačiū už tai, kad savo pavyzdžiu parodei, kad galima gyvenime labai daug pasiekti, net jeigu esi iš nedidelio Čižiškių kaimo, net jeigu turi labai nedaug, bet daug dirbi ir atsidedi savo sielos misijai. Ačiū, kad gydei šitiek daug žmonių, deja, nepaisydamas ir netausodamas savęs. Ačiū, kad buvai, kad galėjau būti su Tavimi visus šituos metus šalia, o toliau – Tu išliksi mano širdyje ir mes toliau bendrausime – per topolių pumpurus, plautes, šermukšnių žiedus, vėdrynus, mėtas, dobilus, jonažoles ir barkūnus, dirvuoles, pelynus ir viržius...; per žvakės liepsną ir susitikimą sapnuose – iki kol ir vėl susitiksime ten, kur galiausiai susitinka visi ir visos.

Daugiau informacijos apie šarvojimą ir laidotuves greitu metu.

Mylim Tave.

P.S. Tu pastarosiomis savaitėmis atsisveikindamas sakydavai man „sudie“, o aš vis atsakydavau – „iki“. Ir dabar vistiek Tau sakau – IKI kito susitikimo TEN anapus."

Begalinis mūsų dėkingumas, šviesa ir meilė telydi Jo sielą grįžtant namo...“, – jautriu laišku dalijosi J.Ruolios dukra Rūta.

Juozas Ruolia / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Juozas Ruolia – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus kavalierius, nusipelnęs Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojas, oficialiai pripažintas fitoterapeutas, fitoterapijos įkūrėjas, užsiimantis klinikine praktika onkologijos srityje. Ilgametis Nacionalinio vėžio instituto darbuotojas.

J.Ruolia gimė 1950 m. gegužės 18 d. Ignalinos rajone. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete jis studijavo mediciną, tačiau dėl nesutarimų su fakulteto vadovais studijos buvo nutrauktos.

1971 m. jis baigė Kauno P.Mažylio medicinos mokyklą, čia įgavo pradinių medicinos žinių. Aukštojo mokslo diplomą įgijo studijuodamas biologiją Krasnojarsko valstybiniame pedagoginiame institute.

Kvalifikaciją tobulino VU gydytojų tobulinimosi fakultete, bendravo su užsienio šalių (Ukrainos, Šveicarijos, Austrijos, Vokietijos) specialistais. Juozo Ruolios pažintis su kasdiene mediko duona įvyko Vilniaus greitosios pagalbos stotyje – čia jis dirbo felčeriu.

Nuo 1977 m. jo veikla susijusi su medicinos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigomis. J.Ruolia dirbo integracinės onkologijos principais žmogaus saugoje nuo vėžio nepasikartojimo.