Paakių oda išduoda moters amžių

Moteris / Fotolia nuotr.
AA

Pasak grožio specialistų, akys kaip ir rankos labiausiai išduoda moters amžių. Todėl šįkart ir pakalbėkime apie tai, kaip puoselėti jautriausios odos zoną – paakius.

Pradėsime nuo bendrųjų dalykų apie paakių odą, jie padės suprasti, kodėl ši veido zona tokia jautri. Pirmiausia verta žinoti, kad paakių oda labai plonytė, vos  0,1–0,5 mm (maždaug tris–keturis kartus plonesnė nei kitų kūno dalių) ir labai sausa. Joje mažai riebalų liaukų, dėl to paakių oda neelastinga, su metais vis labiau glemba ir raukšlėjasi. Antra, ši veido zona labai „apkrauta“: vien sumirksime per dieną daugiau nei 10 tūkstančių kartų, todėl akis supanti oda nuolat juda. Trečia, ji labai susijusi ir su mūsų emocijomis – kuo daugiau raukomės, juokiamės ir markstomės, tuo daugiau raukšlelių aplink akis randasi. Žinoma, emocijų neišvengsime. Taigi emocijų pasekmes, vadinamąsias „žąsų kojeles“, teks mažinti kitais būdais.

Prieš juos vardydamos dar pasakysime, kad jautriai paakių odai labai kenkia ir žalingas mūsų gyvenimo būdas, netinkami įpročiai. Kuo dažniau žiūrime televizorių, netinkamai dirbame kompiuteriu, miegame ant per aukštos pagalvės ar veidu į ją įsikniaubusios, nenešiojame akinių nuo saulės, tuo blogiau paakių odai. Nedraugas jai ir nikotinas bei alkoholis. Šis duetas kaip reikiant sutrikdo aplink akis esančių smulkiųjų kapiliarų veiklą, dėl to paakių oda pilkėja ir dar labiau sausėja. O jeigu po siautulingo vakarėlio pamirštate nusivalyti makiažą arba grubiai jį bandote nukrapštyti po ranka pasitaikiusiu ir visiškai tam netinkamu prausikliu, prastai išsimiegate (akys labai greitai reaguoja į nuovargį), nieko keisto, kad ryte neatrodote kaip mergina iš reklamos. O juk visos norime būti tik tokios – stangria, spindinčia oda ir be jokių amžių išduodančių paakių raukšlių.

Ką sako profesionalai

Specialistai pagrįstai teigia, kad, skirtingai nuo kitų kūno dalių, paakių sritį patartina pradėti puoselėti labai anksti, vos nuo dvidešimties. Nors tuo metu labiausiai rūpi vaikinai, raskite laiko palepinti paakius skysta paakių žele arba lengvos konsistencijos kremu su gaiviais vaisių ar uogų ekstraktais. Pasak kosmetikių, toks preparatas jauno amžiaus merginoms tinkamiausias. Ypač jeigu yra natūralus ir „neprifarširuotas“ įvairiausių negerų sudedamųjų dalių, kurios metams bėgant „atlieka savo juodą darbą“.

Tokios lengvutės priemonės vyresnio amžiaus moterų odai aplink akis bus per silpnos. Joms reikėtų pasitelkti „sunkiąją artileriją“ ir dairytis koncentruotesnių preparatų, kurių sudedamosios dalys skatina odos atsinaujinimo procesą, elastino ir kolageno sintezę. Jums, damos, skirtos kaukės ir maitinamosios paakių kapsulės, serumai.

Ir jaunoms, ir vyresnėms verta žinoti tai, kad jautri paakių oda nepakenčia nuovargio, deguonies stygiaus ir streso. Jeigu dienų dienas nevėdinamame biure kiurksote įsmeigusi akis į kompiuterį, raukotės nuo įtampos, gražiai paakių odai galite sakyti „atia“. O jeigu atsisveikinti su jaunyste nenusiteikusios, ryžtingai imkitės gelbėjimosi darbų.

Šaunūs pagalbininkai

Šaltas vanduo ir ledo terapija. Rytą švelniai nuprauskite veidą šaltu vandeniu ir patrinkite iš vakaro paruoštais ledukais su vaistažolių ištraukomis. Paakių odą puikiai ramina ramunėlės ir mėtos, žalioji arbata. Joje esantis kofeinas tonizuoja paakių kraujagysles, gerina odos tonusą.

Purškiamasis vanduo. Kaip jau minėjome, paakių oda labai sausa, todėl kuo dažniau ją drėkinsite, tuo ji bus gražesnė. Specialaus įvairiais mineralais papildyto natūralaus terminių šaltinių vandens rasite prekybos centruose. Jeigu išlaidauti este nenusiteikusi, į buteliuką su purkštuvėliu pripilkite mineralinio vandens (tik ne sūraus) ir kartkartėmis apsipurkškite veidą. Tokia vandens terapija ypač praverčia dirbant biure ar keliaujant automobiliu.

Akių vonelės. Rytą ir vakare panardinkite veidą į šaltą vandenį su ramunėlių ištrauka ir kelis kartus greitai pamirksėkite.

Tinkamas valiklis. Naudokite specialų akių makiažo valiklį, jis švelnesnis už veido valiklį, mažiau žaloja jautrią paakių odą. Jeigu blakstienas dažote vandeniui atspariu tušu, ir valiklį pirkite specialų. Bet koks valiklis vandeniui atsparaus tušo nenuvalo, taigi be reikalo įnirtingai trindama akis tik dar labiau žalojate odą. Vokų ir paakių odą valykite atsakingai: ant specialaus drėgno tampono užtepkite valiklio ir atsargiai braukite iš apačios į viršų, tarsi pabrėždama blakstienų linkius.

Maskuojamosios kosmetinės priemonės. Kol atsigaus paakių oda, tamsius paakius laikinai galite maskuoti specialia kosmetika. Rinkitės kuo natūralesnę, tinkančią jūsų odos tipui, ir švelniai įtrinkite į odą.

Kaukės. Greitai ir veiksmingai atgaivina paakių odą, tik pasirinkite tinkamas būtent jums: nuo raukšlių, mažinančias paburkimą ar tamsius ratilus. Drėkinamosios, gaivinamosios ir atpalaiduojamosios paakių kaukės tinka visoms moterims. Jų galite įsigyti kosmetikos parduotuvėse, o jei turite kantrybės – pasiruošti ir namuose. Vokus ir paakius kaukėmis patartina palepinti vieną ar du kartus per savaitę. Daugybę puikių receptų rasite internete. Jeigu pačioms nedrąsu nuspręsti, kas tinka jūsų paakių odai, pasikonsultuokite su kosmetike. Tačiau vakare palepinusi akis ramunėlių ištraukos kauke ar žalių bulvių, agurkų griežinėliais odai tikrai nepakenksite. Žaisti natūraliais būdais neturite laiko? Paakių odą galite palepinti specialiomis procedūromis, kurios atliekamos grožio centruose ir kosmetikos salonuose.

Švelnus masažas. Jautrią paakių odą geriausiai patikėti profesionaliam masažuotojui. Jeigu neturite galimybės, švelniais judesiais pamasažuokite pati. Rytą nusipraususi šaltu vandeniu maždaug 2–3 minutes pirštų pagalvėlėmis švelniai patapšnokite odą aplink akis. Masažuokite nuo smilkinių, palei apatinį voką tarpuakio link. Tada uždėkite rodomuosius pirštus ant išorinių akių kampų ir lengvai patempkite odą smilkinių link. Stipriai užmerkite akis, po 6 sekundžių visiškai atpalaiduokite vokus.

Verta žinoti

Prieš tepdamasi kremu paakius, išbandykite jį vidinėje riešo pusėje, kur oda taip pat labai jautri.

Kaip teptis kremu

Labai atsargiai, tolygiai paskirstant bevardžių pirštų pagalvėlėmis, nuo nosies smilkinių link arba glostomaisiais judesiais. Kremą tepkite palei akis taip, kad  nuo voko krašto liktų bent 0,5 cm – nepateks jo į akis. Ir dar, jokiu būdu nedarykite didžiausios klaidos ir neužtepkite kremo per daug – storai padengta oda negali laisvai kvėpuoti, neišgaruoja tarpląstelinis skystis.

Liaudies patarimai

Jautrią paakių odą ramina, raukšleles lygina ir maišelius po akimis mažina ramunėlių ištraukos kompresai. Ją pasigaminti labai paprasta: šaukštą ramunėlių žiedų užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite, 10–15 minučių, kol pritrauks, nukoškite. Ištrauka sudrėkinkite vatos skritulėlius ir 15 minučių uždėkite ant akių vokų.

Kaukė iš petražolių lapelių padeda atsikratyti maišelių po akimis – nuplautus šviežius lapelius susmulkinkite, uždėkite ant paakių odos, uždenkite vatos skritulėliais ir po 15 min. nuplaukite.

Skaitykite daugiau