Paburkę paakiai: kokios priežastys dažniausios?

Paburkusios akys / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Sutikite, tai nėra mėgstamiausia jūsų išvaizdos detalė. Tačiau patinusios akys nėra tai, dėl ko vertėtų labai jaudintis, mano dermatologas Mike'as Swannas.

Žinodami priežastis, kodėl jūsų akys patinsta, ilgainiui galėsite tam užkirsti kelią, rašoma womenshealthmag.com.

Temperatūra

Puikiai žinome, kad užtenka pridėti šaltą šaukštą, jog akių patinimas kiek nusloptų, tačiau šiluma gali turėti kitokį poveikį. Pavyzdžiui, dėl šildytuvo namuose mūsų akys gali tapti sausesnės ir jautresnės nei įprastai.

„Taip yra dėl to, kad karštis gali išdžiovinti akių gleivinę, audiniai akyse sustorėja, tampa jautresni, sudirgę, o tai skatiną akių patinimą“, – teigia dermatologas.

Jūs nemiegojote naktį

Verta žinoti, kad dėl bemiegės nakties galite kitą rytą prabusti su užtinusiomis akimis. Ypač tada, jeigu jus kamuoja stresas. „Streso metu išsiskiria hormonas kortizolis, kuris pakeičia druskos balansą jūsų kūne. Būtent dėl sutrikusio balanso organizme susikaupia daugiau vandens, o akys patinsta“, – tikina specialistas.

Alergija

Jeigu jus kamuoja alergija arba yra tas metas, kai tampate kažkam alergiški (sezoninė alergija), nenustebkite, kad akys gali patinti, tapti jautrios ir dirglios.

PMS

Dar viena priežastis, kodėl akys tampa jautrios ir patinusios. Mūsų ciklas susijęs ne tik su nuotaikos svyravimais, bet fizinėmis ypatybėmis. Pavyzdžiui, tam tikru ciklo metu jaučiamės kiek išsipūtusios dėl vandens sulaikymo organizme, todėl tas pats galioja ir akims. Visgi, jaudintis nereikia, kadangi po kelių dienų tai praeina savaime.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išsausėjusios akys: priežastys ir pagalba sau

Padauginote alkoholio

Kaip pastebi dermatologas, mūsų akys jautriai reaguoja į bet kokius mitybos pokyčius. Alkoholis, tarkime, dehidratuoja organizmą, todėl ir akys gali tapti sausesnės bei jautresnės. Tas pats galioja ir tam tikram maistui – jeigu padauginote aštraus ir sūraus, tuomet rezultatas jūsų tikrai nenudžiugins.

Turite skydliaukės problemų

Dažniausiai patinusios akys nėra didelė problema, tačiau vis tiek pravartu būti atidiems, kadangi tam tikrais atvejais akys gali išduoti, jog turite skydliaukės problemų, todėl kreipkitės konsultacijos į specialistą. „Pacientai, kurie serga tam tikromis hipertirozės formomis, gali skųstis patinusiomis akimis“, – teigia M.Swannas. Jis pabrėžia, kad paburkusios akys būdingos ir sergantiems vilklige, dermatomiozitu.

Ką galite padaryti, kad akys atgautų pirminę savo išvaizdą? Skaitykite apie tai straipsnyje „10 paprastų gudrybių, padėsiančių atsikratyti akių paburkimo“.

Skaitykite daugiau