Pagaliau „Kino pavasario“ filmai – legaliai prieinami internete!
„Filmų siuntimasis nelegaliai yra toks pat nusikaltimas kaip vagystė“, – sako „Kino pavasario“ hitų „Tobuli melagiai“ ir „Šventa vieta“ režisierius Paolo Genovese. Ne veltui populiariausių festivalio filmų režisieriai žemiau esančiame video prabilo apie legalų turinį internete: namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema” jau galima išvysti „Kino pavasaryje“ rodytas ir nespėtas pamatyti juostas.
Festivalio organizatoriai, reaguodami į vis daugėjančių namų kino platformų tendenciją, labiausiai žiūrovų pamėgtais „Kino pavasario“ filmais pasidalijo su tik ką startavusiu projektu „ŽMONĖS Cinema“. Kokybiškos bei legalios festivalio filmų peržiūros namuose ČIA.
Pirmąjį mėnesį – iki spalio 31 d. – filmai kainuos tik 1,99 euro, vėliau – 4,99 euro. Įsigytą filmą galima baigti žiūrėti per 48 valandas. Visi festivalio filmai – titruoti arba įgarsinti lietuviškai.
„Kino pavasario“ naujienlaiškių gavėjams, socialinių tinklų sekėjams bus organizuojamos įvairios akcijos, kurių metu suteikiama galimybė laimėti nemokamas filmų peržiūras. Tad patariama prenumeruoti bei sekti festivalio naujienas.
Reguliariai atnaujinamas namų kino repertuaras
Šiuo metu internete jau prieinamas 21-as „Kino pavasario“ filmas:
- komedijos „Tobuli melagiai“, „Pasiklydę Paryžiuje“ ir „Po medžiu“,
- filmai šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“ ir „Palaukit mūsų!“,
- festivalį atidarę filmai „Viskas dėl šou“, „Ji“ ir „Sūnaus globa“,
- geriausių įvertinimų pelniusios dramos „Šokėja“, „Tarnaitė“, „Ką žmonės pasakys“, „Šventa vieta“, „Ledi Makbet“, „Madmuazelė Paradis“ ir „Ava“,
- spalvinga dokumentika „Amžinai stilingos“, „Silvana“ ir „Lumiere!“,
- nuotykių filmas „Bėgam iš Berlyno“,
- išskirtiniai filmai, kaip tapyta istorija apie dailininką Vincentą van Goghą „Jūsų Vincentas“ ar abejingų nepalikęs Andriaus Blaževičiaus „Šventasis“.
Šis „Kino pavasario“ rinkinys internetinėje namų kino platformoje reguliariai bus atnaujinamas. Susipažinti su festivalio filmų repertuaru galima ČIA.
Pasak „Kino pavasario“ vykdomojo direktoriaus Algirdo Ramaškos, labai seniai svajota apie galimybę festivalio filmų žiūrėjimą pratęsti visus metus būtent internete.
„Lig šiol žiūroviškiausius festivalio filmus buvo galima išvysti tik išmaniosios „Telia“ televizijos videonuomoje, tad norėjosi tokią galimybę suteikti ir interneto vartotojams bei taip prisidėti prie intelektinės nuosavybės vagysčių virtualioje erdvėje mažinimo“, – kalbėjo A. Ramaška.
Jam pritarė ir festivalio filmų pirkimų ir platinimo veiklos vadovė Aistė Račaitytė: „Didžioji dalis interneto vartotojų Lietuvoje vis dar siunčiasi ir žiūri filmus nelegaliai. Dėl to milžiniškus nuostolius patiria ne tik filmų kūrėjai, bet ir kino platintojai, tarp jų – ir „Kino pavasaris“, kurie už didžiules sumas įsigyja aukštos meninės vertės filmus, kad galėtų juos kokybiškai bei legaliai parodyti šalies žiūrovams.“
Festivalio filmų prieinamumas internete startavo naujos filmų žiūrėjimo platformos internete „ŽMONĖS Cinema“ dėka – susijungus ilgamečiams „Kino pavasario“ partneriams – žurnalui „Žmonės“ ir kino teatrui „Pasaka“.
2019 m. „Kino pavasaris“ vyks kovo 21–balandžio 4 d.
Geriausiai įvertintų „Kino pavasario“ filmų režisieriai skatina nenusikalsti internete: