Pagalvėlės: stebuklus kuriantis interjero aksesuaras
Pagalvėlė – neatskiriama namų jaukumo detalė. Atrodytų, tokia maža, ji gali ne tik suvienyti įvairius kambario objektus į visumą, bet ir tapti erdvės išbaigtumo elementu, neleisti kambaryje įsigalėti tuštumos nuotaikai. Tuo įsitikinusi interjero specialistė ir salono „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman.
Pagalvėlės, kaip braškės ant jūsų vasariško pyrago, paprasčiausią biskvitą paverčia stalo gražuoliu ir pagrindiniu šventės herojumi. Tad kurgi dėti šiuos nedidelius tekstilės dirbinius? Jos tiks ant sofos, fotelių, suoliukų, lovos, taip pat ir ant grindų, palangių, terasose ir balkonuose.
Nepamirškime: pagalvėlės yra aksesuaras. Jas deriname prie esamos aplinkos.
Šis namų aksesuaras erdvei leidžia „suskambėti“, atsinaujinti. Pagalvėlės yra patogaus, neformalaus ir gražaus gyvenimo aksesuaras.
Jos ne tik puošia, bet ir atlieka praktinę funkciją – kai norisi prigulti, jaukiai įsirausti į sofą ar net pasidėti po kojomis, trumpai tariant – kai norisi pailsėti.
Pagalvėlės nepamainomos lauko terasose, ant suoliukų ir įvairių palangių, pritaikytų sėdėti. Pora pagalvėlių vasarą jūsų balkone – tai greičiausias būdas nors šiek tiek pakeisti interjerą, kai norisi kažko naujo. Keletas naujų pagalvių ant sofos, ir jūsų svetainė vėl kitokia.
Kaip derinti pagalvėles ir išsirinkti tinkamiausias?
Nepamirškime: pagalvėlės yra aksesuaras. Jas deriname prie esamos aplinkos. Kaip deriname aksesuarus prie drabužių, lygiai taip pat ir pagalvėles deriname su baldais ir visu kambariu. Jos gali būti ryškus akcentas arba tiesiog įsilieti erdvėje, suteikti papildomų tekstūrų, bet išlikti „tylios“.
TAIP PAT SKAITYKITE: Skandinavišką minimalizmą keičia pietietiška prabanga
Pagalvėlių tema geriausia kalbėti vaizdais. Štai keletas derinimo pavyzdžių, puikiai įrodančių, koks nuostabus, stebuklus darantis „įrankis“ yra šis mažas interjero objektas.
Jei kambaryje yra margų užuolaidų, gražu tą patį elementą atkartoti ir viena kita pagalvėle. Kitas galite parinkti panašios, kaip ir baldai spalvos. Įdomu, kad „Designers Guild“ pagalvėlės, dekoruotos sezoniniais motyvais, yra kuriamos specialiai, o ne siuvamos iš to paties kolekcijos audinio.
Jei interjere yra dominuojanti spalva ir dar gausu raštų, labai dera pagalvėlės iš tų pačių spalvinių tonų audinio. Jos įsilieja į visą kambarį, o pagrindiniais akcentais lieka raštuotos užuolaidos ar tapetai.
Ant languoto ar dryžuoto baldo visada tiks laisvo piešinio raštuotos pagalvės. Akvarelinė tapyba ant audinių šiuo metu viena iš vyraujančių tendencijų, ji labai gerai dera su geometriniais ir smulkiais raštais.
Jei turite didelę sofą ir labai „švarų“ puristinį interjerą, galite derinti daug raštų ir spalvų. Svarbiausia pasirinkti temą. Šiuo atveju, tai įvairiausi geometriniai raštai. Tad šio derinio kodas – raštas ir spalva.
TAIP PAT SKAITYKITE: Namai – mūsų jėgos vieta
Derinio šioje nuotraukoje įkvėpimas – grindų plytelių raštas, o prie jo derintos užuolaidos: smulkus juodai baltas mozaikos audinys papildo grindų grafiką. Juostos atkartoja grindų dekoratyvinę juostą ir taip susijungia į bendrą kompoziciją. O pagalvėlės ir tampa tomis „uogytėmis“ kurios „sujungia“ grindis ir užuolaidas.
Nemėgstantiems raštų, gaivumo suteiks švelnių tonų pagalvėlės. Kai visas interjeras yra beveik vieno tono, kiekvienas švelnus atspalvis tampa labai pastebimas. Tada galima papildomai žaisti skirtingomis formomis. Akcentai nebūtinai turi būti ryškūs – jie gali būti artimų spalvų, bet skirtingų formų.
Jei jūsų namai dideli ir yra daug vienspalvių plotų, keletas nedidelių grafinio rašto pagalvių labai pagelbės. Kad išlaikytumėte didingumą ir oficialumą, šalia margų dėkite vienspalves pagalves.
Pagalvėlės – nepamainomas suoliukų draugas. Ant dryžuoto suolelio drąsiai dėkite gėlėtą, raštuotą ir vienspalvę pagalvėlę.
Ne tokiuose oficialiuose interjeruose pagalvėlės suteikia elegancijos ir komforto. Įvairių geometrinių margumų aksomas atkartoja paveikslų ir plakatų grafiką bei spalvas.
Šiame derinyje pagalvėlės yra tos pačios spalvos, tik skirtingų raštų. Viską sujungia spalva ir raštų stilistikos giminingumas.
Kaimo sodyboje, kur nereikia jokio oficialumo, leiskite sau langelius derinti su dryželiais, gėlėmis ir net paukščių motyvais. Šio derinio kodas yra spalvų gama, visi raštai – švelniai melsvi ir smėlio spalvos.
Miegamajame pagalvių turi būti daug. Derindamos lovatiesę ir pagalves, nepamirškite ir patalynės. Patalynės pagalvės irgi tampa lovos kompozicijos dalimi. Visada bus gerai, jei keletas pagalvių bus apvilktos to paties audinio, kaip ir užuolaidos, užvalkalais ir pridėsite dar vieną stambesnį raštą. Vienspalvė lovatiesė ir patalynė tampa fonu, todėl keletas giminingų atspalvių, bet skirtingų raštų, tikrai nėra per daug.
Mėgstantiems daug ir ryškiai labai tiks „Christian Lacroix“ derinimo stilius. Čia derinamos trys grupės: užuolaidos ir tapetai (smulkus geometrinis pynimas), lovūgalis ir lovatiesė (ryškūs, akvarelinis, gėlėtas ir margas raštas) ir kirpto aksomo faktūrinės pagalvės, kurios atrodo lyg vienspalvės ir atkartoja 3 lovatiesės spalvas: rožinę, turkio mėlyną ir tamsiai mėlyną.
Jei patalynė ir užuolaidos margos, lovos akcentu gali tapti ryškiausios raštuose esančios spalvos vienspalvės pagalvės. Pažvelkite, kaip dvi ryškios pagalvės šiame derinyje atgaivina šią jaukią ir vasarišką lovą.
Terasose leiskite daugiau nei „galima“. Vasara – tai spalva. Pagalvės gali žydėti kaip darželis.
Lauke labai tiks įvairūs šiuo metu taip madingi drugelių, kolibrių motyvai. Lauko pagalvėles galite rinkti lyg kolekciją.
Lauke galime būti labiau atsipalaidavę. Jei tik norite, čia galite atsinešti pagalvėlę ir nuo svetainės sofos.