Sekmadienio vakarą kino pasaulio geriausieji rinkosi į 68-ojo Kanų kino festivalio uždarymo ceremoniją, kurios metu buvo paskelbtas pagrindinio festivalio prizo „Auksinės palmės šakelės“ laimėtojas.
„Auksinę palmės šakelę“, įveikęs 18 konkurentų, pelnė prancūzų režisierius Jacques'as Audiard'as už dramą apie sunkią pabėgėlių dalią „Dheepan“, iš dalies įkvėptą XVIII amžiaus filosofo Montesquieu veikalo „Persų laiškai“.
Kanų festivalio „Didįjį prizą“ namo išsiveš pradedantis vengrų režisierius Laszlo Nemesas už Holokausto siaubą vaizduojančią dramą „Saulo sūnus“ („Saul fia“).
Geriausios aktorės apdovanojimas irgi netikėtai buvo skirtas ne favorite laikytai Cate Blanchett, bet padalytas dviem aktorėms – Holivudo žvaigždei Rooney Marai ir prancūzei Emmanuelle Bercot.
Prizas už geriausio vyro vaidmenį atiteko prancūzų charakterinių vaidmenų atlikėjui Vincent'ui Lindonui už darbą dramoje apie nedarbą „Žmogaus matas“ („La Loi du marche“).
Taivano kūrėjas Hou Hsiao-Hsienas buvo apdovanotas geriausio režisieriaus prizu už prašmatniai nufilmuotą kovos menų dramą „Žudikė“ („Nie yinniang“).
Į festivalio uždarymo ceremoniją susirinko gausus būrys kino pasaulio profesionalų iš įvairiausių pasaulio kampelių.
Kam skirti „Auksinę palmės šakelę“, nusprendė brolių Coenų vadovaujama vertinimo komisija. Patys broliai Coenai 1991 metais laimėjo „Auksinę palmės šakelę“ už filmą „Bartonas Finkas“ („Barton Fink“), o prieš dvejus metus – antrąjį pagal svarbą Kanų apdovanojimą Didįjį prizą už juostą „Groja Liuinas Deivisas“ („Inside Llewyn Davis“).
Pats apdovanojimas – „Auksinė palmės šakelė“, kurios dizainą praėjusiais metais perkūrė „Chopard“, – yra pagamintas rankomis iš 18 karatų „Fairmined“ standarto aukso ir pritaisytas prie unikaliu būdu išpjauto krištolo.
Šeštadienį drama „Avinai“ („Hrútar“), kurios veiksmas vyksta tarp ūkininkų ir jų avių atokiame Islandijos slėnyje, laimėjo Kanų festivalio konkursą „Un Certain Regard“ („Ypatingas žvilgsnis“). Vertinimo komisijos pirmininkė Isabella Rossellini sakė, kad šis Grimuro Hakonarsono filmas buvo pagerbtas už „nepaneigiamo ryšio, kuris sieja visus žmones su gyvūnais, traktavimą meistrišku, tragikomišku būdu“. Konkurse „Un Certain Regard“ varžosi nauji režisieriai ir labiau neįprasti filmai nei konkurse dėl „Auksinės palmės šakelės“.